Jump to content

Instalare carlig OEM din piese SH piese NU pentru 4 Motion, R32, GT, GTI


janos
 Share

Postare recomandată

Revin cu problema mea -Avia intre 450-600 lei pentru conectare modul ,foarte mult stie cineva unde ar fi mai ieftin ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • janos

    30

  • Al Bundy

    16

  • vladucianu

    7

  • bv20goevw

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi la prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poluez topicul :D dar hai sa fie, vb cu Cristi aka Al Bundy :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Buna seara, as vrea sa-mi montez si eu un carlig OEM pe un Passat B6 2010 Variant si am gasit un model Westfalia 3CO 803 881 B cu modulul 1KO 907 383 E + instalatia pana la modul si o parte din instalatia de la modul la bord aprox. jumatate de metru.

 As vrea sa stiu de ce mai am nevoie pentru al instala si daca se potriveste pe modelul meu de masina? Care ar fi diferenta fata de 3CO 092 155?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1KO 907 383 E s-a montat pana in 02.11 2009.  deci se potriveste.

 

trebuie sa faci cablajul pana in fata, la sigurante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa stiu ca parte mecanica  Westfalia 3CO 803 881 B se potriveste la mine ca am vazut in brosurile de la VW este 3CO 092 155? Si care ar fi diferenta dintre cele 2?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu stie nimeni diferenta intre carligul 3CO 803 881 B si 3CO 092 155?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poate sa-mi spuna cineva daca la unitatea de control din spate stanga trebuie si suportul 1K0971501A pentru varianta combi. Am inteles ca doar la berlina trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am vazut eu: daca ai pe masina suportul: 3C9 971 501 D atunci nu iti trebuie acela.

Iar legat de carlig:3CO 092 155 are si kit-ul electric pe cand 3CO 803 881 B nu il are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat carligul 3co 803 881 B cu cablu pana la unitatea de control si o jumatate de metru din cablurile care merg in fata . Intrebarea este la ce trebuie sa fiu atent cand dau bara spate jos si daca nu am fusta cu decupaj special este vreo problema daca o tai pe a mea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa cum am scris pentru G V care nu are cablaj premontat trebuie facut cablajul, in cazul tau refacut partea lipsa.

La demontare nu stiu cum este la Passat insa nu trebuie sa difere foarte mult demontatul si nici cablajul de PDC. De decupat se poate decupa fara probleme ca si la G V dealtfel, insa este mai estetic (si are si dop in cazul nefolosirii carligului) daca este cel original. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat carligul am pus unitatea de control(la variant nu trebuie nici un suport doar cele 2 suruburi cu piulitele de plastic ce intra in 2 gauri patrate). De aici incepe problema am 6 fire:

portocali verde subtire

portocaliu maro subtire

negru rosu unpic mai gros

alb rosu unpic gros

galben rosu gros

mov rosu gros

Problema este daca stie cineva unde merge fiecare fir si ce pini am nevoie si de ce grosime trebuie sa cumpar firele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca ar trebui sa deschizi un topic nou la Passat-uri caci astfel ii vei ajuta si pe altii. Tot ce iti trebuie este diagrama circuitului electric pentru modelul tau, de acolo mai departe va fi / este usor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asa o sa fac am sa deschid un topic nou la Passat numai sa nu se supere cineva ca mai este un topic si aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acesta este pentru G V, daca deschizi unul nou in aria potrivita cu siguranta nu se supara nimeni (din contra), iar in cel mai rau caz se va comasa (dar prea putin probabil).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Vreau sa achizitionez un carlig Oem Sh pentru un golf 6 hl 2011. Imi puteti spune componenta totala ca sa stiu daca lipseste ceva?

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Carligul in sine, modulul de carlig, cablajul de la modul la priza si cablajul de la modul inspre instalatia masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus vanzatorul sa-mi puna pozele cu tot ce are.

Mai trebuie ceva?


Inca o poza

 

Trebuie decupat ceva la bara?

post-82225-0-09521700-1426619760_thumb.j

post-82225-0-66812300-1426619760_thumb.j

post-82225-0-21969600-1426619761_thumb.j

post-82225-0-74248200-1426619761_thumb.j

post-82225-0-34980800-1426619762_thumb.j

post-82225-0-80163300-1426619762_thumb.j

post-82225-0-38523800-1426619763_thumb.j

post-82225-0-88308500-1426619763_thumb.j

post-82225-0-30343200-1426619764_thumb.j

post-82225-0-78218200-1426619764_thumb.j

post-82225-0-24471400-1426619831_thumb.j

Modificat de cata26manga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cablajul pana la centrala electrica.

Legat de decupaj: da,  trebuie sa tai ori schimbi fusta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si acel cablaj cam cat costa si unde sa-l caut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea face, datele necesare sunt imprimate pe cutie (vezi prima poza atasata), dar ce te costa sa-l rogi pe vanzator sa dea jos de pe masina si acel cablaj ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai are masina. Am renuntat la acesta. Caut altul acum care sa se poata demonta din interior si ca sa nu decupez fusta aceea caut sa cumpar una de fabrica decupata si cu capac. Daca imi puteti sugera ceva magazine sau dezmembrari v-as fi recunoscator. Multumesc

Modificat de cata26manga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Sunt nou pe forum, am achizitionat un carlig SH cu un modul ECS ELECTRONICS 5F001A  ca cel din fotografiile colegului de mai sus, la care imi lipseste mufa mare , adica cea care face legatura cu masina !

Ma poate ajuta cineva cu ordinea firelor conform imagini care e pe modul desenata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare,

 

Ma puteti ajuta, va rog,  cu lista de piese ( cabluri, mufe, conctori, etc), ce trebuie comandate pentru a face legatura intre masina si centrala canbus, de alimentare a carligului. 

Am montat pe masina un carlig aftermarket, cumparat sh, cu un sitem de alimentare partial ( priza 7 pini si un modul ECS 5F0001). Cablurile care ar trebui sa faca alimentarea de la baterie, si tabloul de sub volan sunt taiate,iar cele care ar trebui sa faca legatura cu mufa din stalpul din stanga spate lipsesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai PM, cu mentiunea ca pe primele pagini exista toata informatia necesara legarii cu module VW. Merge legat si ECS dar nu este obiectul acestui topic si nu ma pot pronunta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!