Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

La interior ma gandeam si la o tapitare cu piele ,premium.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

lumini fata modificate :

post-32123-1286354086_thumb.jpg

post-32123-1286354095_thumb.jpg

post-32123-1286354102_thumb.jpg

post-32123-1286354110_thumb.jpg

post-32123-1286354116_thumb.jpg

post-32123-1286354122_thumb.jpg

post-32123-1286354129_thumb.jpg

Modificat de iuly1209
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superb cc-ul,luminile sunt de efect,dar ce sa zic si de jante :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiindcă a expirat garanția vreau sa-i cresc nr calutiilor de sub capota ...rog respectuos pe Dm-ul Voinea sa-mi faca o oferta si sa ma programeze si pe mine la o intalnire cu dumnealui in vederea unui chip tuning.(2.0 TDI 140 Cp)

Modificat de BobyCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lumini fata modificate :

unde se gasesc aceste led-uri ? stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu gresesc se refera la chiptuning nu la lampile fata cu led .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut ! sunt nou pe acest forum si as avea si eu nevoie de cateva informatii ! detin si eu un passat cc 2.0 tdi 140 cp ....si vreau sa`i fac softul ...si vroiam sa stiu daca e ok ...imi scade durata de viatza a motorului ? si daca e rentabil ? ! va multumesc ..astept raspunsuri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

lumini fata modificate :

e vreo firma pe la noi care face luminile de fata? sau ne multumim cu pozele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. De 1 an de zile sunt fericitul posesor al unui passat cc 1.8 160 cp. m-am tot interesat pe la importatori cat ma costa un chit R - line (prelungire spoiler fata, praguri si eleron porbagaj + capat toba esapament) pt. Passat cc si nu am gasit nicaieri sub 50 mil fara manopera. ma poate ajuta si pe mine cineva unde as putea sa gasesc mai ieftin sau asta e pret ok? si as mai dorii sa stiu daca stie cineva unde imi pot nichela jantele (Interlafos 18), sunt cele nichise la culoare si vreau sa le fac ca si cele lucioase ca daca le iau de la vw ma rup astia la la pret. e vreo 35 mil bucata.era sa uit. e posibil sa imi pun la masina incalzire stationara dar direct de la vw sau trebuie sa imi pun una impreuna cu alarma cum sunt cele viper?? si nu in ultimul rand as dori sa stiu de unde pot cumpara leduri pr lumina de zii ca ma enerveaza la culme asta din fabrica de la daylight ca sunt galbene si nu prea merg cu xenonul , da sa fie fara eroare in bord daca se poate

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da exista o persoana care face acele lumini de pozitie...pretul este 280 euro set complet...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

da, am intrat in legatura cu persoana respectiva, acum strang bani (sper ca intr-o luna maxim doua sa reusesc sa le achizitionez)...multumesc oricum

Modificat de bitanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut,poti sa imi arati o poza cu ledurile noi in loc de becurile galbene daylight din fabrica?as vrea sa vad cum vin pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este si daylight si semnalizare...sunt aftermarket, nu cred ca o sa gasesti asa ceva din fabrica...

post-82847-0-46863200-1298366724_thumb.j

post-82847-0-22377600-1298366766_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiu. exact asa mi-am comandat de la persoana care le face si sunt f multumit. recomand tututor celor care passat cc si vor ceva de genul sunt f multumit. www.jlstuning.com si acolo este un numar de contact. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa-mi permit sa spun, din experienta personala, ca recomandarile referitoare la leduri auto sau produse cu leduri pentru auto sunt mai concludente dupa cel putin cateva luni de utilizare efectiva si intensiva. Eu unul, am avut surprize cu leduri recomandate ca fiind "de cea mai buna calitate" si care, in timp, au inceput sa dea erori de bec ars (desi erau "pe CAN-BUS") ca, in final, sa nu se mai aprinda deloc.

Modificat de OII
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, eu nu am luat inca ledurile deoarece mi se par umpic cam piperate...280 iepuroi cere tipul pe ele, eu doar am atasat pozele care le-a cerut cineva...apropo GABA , pune niste poze cu ledurile sa vedem si noi si spune pretul cu cat ai cumparat...

in legatura cu cromarea incearca la crome_system.ro dar, sincer eu nu recomand din mai mult motive:

1.daca o zgarii sau lovesti stai ceva vreme pana o faci la loc

2.solutile de curatare(spuma activa) in multe locuri la multe spalatorii sunt cu ceva lesii care ataca foarte tare cromul(bandourile de la mn de la masina sunt cam varza din acest motiv) si in vreo 3 luni o sa te prinzi de cap cand vezi cum se exfoliaza "banii tai"

3.ca sa arete bine trebuie sa luceasca...in concluzie trebuie curatate foarte des si insistent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. eu am vb cu tipul respectiv si am negociat pretul. am trimis semnalizarile mele si m-a costat cu 100 euro mai putin, asa ca mi-a convenit. acum sper sa ma tina, ca am primit ganatie 1 an la ele. oricum am iesit mult mai ok decat cele pe care le-am gasit in rusia la nush ce firma si care ma costau 550 euro + transport. am tot incercat sa pun o poza cu masina dar nu ma lasa findca e f mare mare poza ca si dimensiuni si sincer nu e reusita. o sa fac zilelea astea poze si pe timp de zi si pe timp de noapte sa fie si reusite ca altfel nu au rost. legat de jante o sa le reconditionez astea originale (interlagos) ca sunt putin zgariate pe margine dar pana atunci astept cu nerabdare sa imi vina pedalele sport si poate in max 2 luni siglele si kit-ul de r- line. am o rugaminte legat de luminile dau light daca stie cineva unde as putea sa imi cumpar in locul lor lumini cu led fara sa imi dea eroare in bord. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit o poza facuta cu telefonul dar nu este facuta la un unghi bun sinu se vede nici f clar. oricum momentan e mai buna decat nimic.

post-53171-0-07926300-1298581564_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, eu nu am luat inca ledurile deoarece mi se par umpic cam piperate...280 iepuroi cere tipul pe ele, eu doar am atasat pozele care le-a cerut cineva...apropo GABA , pune niste poze cu ledurile sa vedem si noi si spune pretul cu cat ai cumparat...

avand in vedere ca majoritatea DRL-urilor originale de fabrica se invart cam pe la 250 euro , nu consider un pret piperat insa nici mic este adevarat . si e vb de productie in masa nu lucrate manual

oricum pretul e dat de pretul componentelor + asamblarea - peste de 230 componente asamblate manual ; nu vine nimic prefabricat

Modificat de iuly1209
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu inteleg ce zici iuly...si apropo felicitari pt day light-uri, consider ca ai o rabdare imensa sa le faci...tocmai de aceea din cate se observa am dat indicatii si poze pt cei care au fost interesati de aceeste lucruri...si eu doresc pe viitor sa le iau pt masinuta mea dar momentan nu dispun de banii necesari achizitionarii lor(parerea mea ca pretul e piperat este strict pt buzunarul meu). acum ca stiu ca faci si un buy back la cele care le am pe masina ma pot apropia mai bine de comanda...gaba spune-ne si la noi unde ai gasit pret bun la kit-ul de r-line!cum ai legat day light-ul? pe pozitie? sau separat??

Modificat de mihai123456
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

1. legat de kit-ul r-line am o cunostinta care aduce piese pt. cei de la tess si imi aduce kit-ul (prelungire spoiler fata, praguri si eleron porbagaj) direct din austria cu 1200 euro cu tot cu transport, pret mult mai bun decat dat de cei dela vw care imi aduceau pe comanda cu aprox. 6500 ron si o luna de asteptare. legat de leduri le-am legat si la day light si la pozitie in asa fel incat sa se vada si pe timp de zii si noapte si sincer arata f fain seara pe masina (parca ar fi din fabrica). singura problema e ca se aprind separat la aprox juma de secunda doar asa am putut sa le leg fara sa imi dea eroare in bord si sa imi arda non stop. am pus si o poza spr sa se vada ok si sa va faceti o idee legat de leduri. sapt. asta imi vin si pedalele si siglele de r-line.... abia astept sa le si montez :))

post-53171-0-66309300-1298760845_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te-a costat da pui ledurile?

Nu am reusit sa urmaresc topicul. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata super bine...sa le folosesti sanatos si fara erori si leduri arse(desi am inteles ca le repara baiatul orice problema ar fi), legat de kit-ul de r-line s-ar putea sa am un drum catre germania cam intr-o luna si am vazut la ei pret de 1050 euro(prelungire fata, praguri, eleron)si o sa il iau sa il pun si eu ca am bani pregatiti pt el...oricum iesi foarte bine la pret prin cunostinta respectiva fata de cei de la vw care sunt niste ciupitori.

Multa bafta si km fara incidente!

Este cineva in cunostinta de cauza sau are cineva montate arcuri de la ABT???adica sunt intersat daca arcurile de la ABT care coboara garda la sol a masinii cu vreo 30-40 mm afecteaza in vreun fel amortizorul stock!? cei de la vw spun ca nu afecteaza deoarece este caluculata cursa amortizorului...in fine ei pot zice si asa ceva ca sa castige dupa aceea din vanzarea amortizoarelor.pareri??

P.S.Eu nu reusesc sa deschid un topic dar propun unui moderator sau unuia care poate sa deschida un topic nou unde am putea sa facem comenzi de grup unde ne decidem ce am avea nevoie intr-o cantitate mai mare si atunci am primi reduceri semnificative de la uni dealeri sau producatori(probabil daca vb si cu iuly sa ne faca 5 seturi de day light-uri o sa ne ajute si el cu un pret putin mai mic si e mai rentabil pt toti vanzator-cumparator)... ce zice-ti????????

Modificat de mihai123456
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!