Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Radu nu as vrea sa ma duc la Rm. Valcea eu stau in Buc. si nu merita ...din cate stiu eu cei de la NVT au preturile cam piperate si daca mai pui si drumu shiar nu merita ...

Am gasit un service in Buc. care se ocupa si cu montarea de evacuari "Pilot power tuning" cred ca o sa vb cu ei undeva luna viitoare cand fac rost de ceva bani.Sper sa ma sfatuiasca corect ce fel de toba sa aleg . Am gasit o toba finala Borla daca se potriveste asa ceva cred ca as pune ... cred ca ar arata super dual.

Xceoss2010 intra pe Pilotauto.ro am vazut acolo destule modele de tipsuri trebuie sa gasesti ceva pe placul tau.

Apropo am citit in semnatura ta ca ai un Passat cc R-line ....poate urci niste poze sa-l vedem si noi .

post-44610-1274577858_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia am facut comanda de masinuta, in doua luni jumatate ar trebui sa vina , o sa arate exact ca poza de la avatar , si vroiam sa pregatesc tipsurile din timp, ca o sa fie model 4 motion cu evacuare pe ambele parti , vreau sa gasesc niste tipsuri frumoase, dar sa fie si de bun gust, daca nu voi merge pe varianta de pe oemplus.ro, rotunde ca pe modelul v6

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu nu as vrea sa ma duc la Rm. Valcea eu stau in Buc. si nu merita ...din cate stiu eu cei de la NVT au preturile cam piperate ...

Salut

Preturi piperate raportat la ce ? Eu inclin sa cred ca asta e doar o perceptie gresita, pe care vrem sa o corectam !!

La softuri intradevar preturile sant mari pt Romania, dar astea sant preturile ABT-ului si nu prea avem ce face !! Mai multe detalii despre resoftare si garantia pe care o oferim am scris aici : http://vwforum.ro/index.php?showtopic=59398

Pt CC iti atasez oferta noastra pt modificarea evacuarii ST/DR, folosind fusta originala care vine pe CC -3.6. Daca mai punem la socoteala si faptul ca modificand masina la reprezentanta, garantia masinii nu e afectata, eu zic ca avem o oferta de bun simt !

La motoarele diesel, prin eliminarea tobei finale, zgomotul rezultat nu e deloc deranjant, din contra e mult mai placut, are un timbru mai grav, da impresia de motor mai mare !

Oricum daca gasesti o oferta mai buna, in aceleasi conditii de calitate, let me know !

Oferta din atasament este pt end-user obisnuit, membrii forumului beneficiaza de -5% din pretul final !

Numai bine !

Edit : se pare sant ceva probleme cu upload-ul pe forum, o sa urc oferta cand se vor rezolva problemele, ca idee, pretul final este de 1463 lei, pt forum -5%. Pretul include fusta spate 3.6, ornamente evacuare ( tips-uri ). teava inox, coturi, coliere, manopera montaj.

Modificat de Vali@NVT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare pt domnul de la nvt, daca modific softul la masina la dumneavoastra , motorul mai ramane in garantie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Informatia ceruta de tine o poti regasi in linkul mai sus postat sau accesand link-urile din semnatura mea !

Numai bine !

Modificat de Vali@NVT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot respectu pt cei de la NVT Rm. Valcea ...nu am vrut sa fac reclama proasta afirmand ca aveti preturi piperate....Intradevar atunci cand am scris ca aveti preturi cam piperate am fost influentat de preturile resoftari.

Imi cer scuze daca am deranjat in vreun fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare !

Nu e nevoie sa-ti ceri scuze, acceptam criticile de orice natura, asta e si rolul forumului, de a vedea perceptia reala pe care o au clientii despre noi si serviciile pe care le oferim !

In concluzie nu ne-ai deranjat cu nimic !

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
R_a_z_v_a_n

Sper ca nu transformam topicul intr-unul comercial, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Vali@NVT

As vrea sa te intreb la ce pret ar ajunge modificarea evacuarii din portofoliul atasat in lunck-ul urmator :

http://www.nvt.ro/component/rokin/?unit=al...361275042602193

dar pentru Passat B6 limuzina si nu pentru CC .

Mentionez ca am prelungirea spate cea care are evacuari pe St + Dr si sunt intersat doar de modificarea traseului evacuarii .

Multumesc si astept raspunsul tau .

Cu stima,

@DRI@N

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Pt a nu transforma topicul in unul comercial, am raspuns la intrabari, pe topicul dedicat NVT Motorsport !

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intr-un final am reusit sa montez pragurile si buza de R line. Sapt trecuta am gasit un pic de timp pentru operatiune, si i-am facut si cateva poze. Pacat ca nu am reusit sa o si spal... dar arata bine :lol:

Cam asa arata acum :icon_thumright:

In ultima poza vedeti cum arata inainte :blah: Pacat ca nu am mai multe poze vechi ca sa puteti vedea clar diferentele...

post-26179-1277197036_thumb.jpg

post-26179-1277197054_thumb.jpg

post-26179-1277197065_thumb.jpg

post-26179-1277197079_thumb.jpg

post-26179-1277197270_thumb.jpg

Modificat de alaraw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva sau stie cineva unde pot gasi o lista de preturi la accesoriile VW pentru CC?

Le-am gasit pe site-ul VW in Germania, dar as vrea preturile din Romania pentru ca pe alea le platesc... :(

Poate e putin OFFTOPIC dar intra tot la capitolul accesorii: masina fiind adusa din Germania a venit cu manual in limba cailor. As vrea sa gasesc un manual in romana sau macar in engleza pentru ca am sentimentul ca masina are o gramada de functii despre care nici macar n-am auzit.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

new passat cc r line 2.0 tdi 170cp dsg 4 motion

post-69751-1279778660_thumb.jpg

post-69751-1279778677_thumb.jpg

post-69751-1279778686_thumb.jpg

post-69751-1279778694_thumb.jpg

post-69751-1279778702_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

R-Line vine cu evacuare dubla? Parca nu am vazut in prezentari. Sigur e 2.0 TDI, sau are evacuarea modificata? Stiu ca asta dubla era doar la 3.6 V6.

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vine cu evacuare dubla doar la 170 cp 4 motion, la 4 motion de 140 cp e evacuarea normala

tipsurile sunt cumparate de la vw speciale pt cc, la 3,6 vine cu evacuare cromata ? am vazut ca la americani trebuie sa platesti pt optiunea asta e doar in lista de accesorii

Modificat de C o s m i n
Nu mai da quote la mesajul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Da, la 3.6 vin cromate. Dar nu sunt sigur daca sunt tips-uri, adica montate peste teava de esapament.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sunt cromate , sunt puse peste teava de metal , acum astea montate din fabrica probabil nu se vede nici o imbinare , accesoriile cumparate dupa au doua surubele discrete, oricum schimba complet aspectul masinii, astea obisnuite sunt oribile , nu stiu ce e in mintea celor de la vw , cat e sa mai ia 100 de euro si sa le aduca din fabrica

Modificat de C o s m i n
Nu mai da quote la mesajul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

a cipat careva 1.8 tsi?

sunt curios sa vad diferenta.

ma bate gandu si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

si eu mam decis pt Superchips (urca pana la 217 CP) dupa ce termin garantia in noiembrie, e cel mai potrivit si cu un set de jante albe etabeta ca ale lui allraw, ii stau super pt un cc alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

a fost postat mai devreme de Sepulturaa pe pagina a 2 din acest topic cu toate datele primite de la Superchips, 500 de euro,

ce e interesant ca au o dracie cu care poti sa revii la softul anterior.

la semnatura ta e consumul din oras? sau mixt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu de oferta postata de sepultura, dar ma intrebam daca e cineva care chiar si-a cipat masina. Sunt curios cum se comporta, daca merita investita/riscul...

E consum mixt, dar nu am mai tinut d alimentari.

In oras, in Braila, la mers de zi consuma undeva la 11-13%, iar afara la mers lejer (110-120) cam 7,5%.

Dar daca mergi combinat, cam ala e consumu 8,2-9%

Modificat de cosminrot
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modificarile lui alarawe pragurile ,buza bara fata si volanul R-line sunt tentante masina arata foarte bine :icon_thumright:

Mi-as dori aceasta modificare .Am tot cautat pe diferite sit-uri,nu am gasit nici o modificare un tuning exterior si interior pentru cc,

pentru motor da ,am gasit dar deocamdata asta nu ma intereseaza.Bara fata din a doua poza de la inceputul topicului este super.

Modificat de adryan69
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt acest model nu prea sunt optiuni pt un tuning exterior si interior , ar fi doua: R-Line si ABT, poate pe viitor vor aparea si altceva.

pt un chip la motor ai de unde alege.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!