Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Am un passat cc 2014   2.0diesel  177 cai,as vrea sa o resoftez!A mai facut cineva resoft sau sa imi dati cateva pareri,trebuie turbo si intercooler schimbat!!??mersi anticipat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saut! Am observat ca la modelele CC 2013-2016 butonul "Tire Set" de pe consola de langa schimbator nu a mai fost introdus; probabil din cauza ca se poate face din MFI/MFD. Doresc sa pun o alta functie butonului care imi lipseste:

1. Se pot cumpara doar butoanele separat sau vin doar direct gata incluse in "placa"?

2. Daca sunt direct incluse in placa, se poate scoate doar un buton pentru ai oferi un alt scop?

Momentan am 3AB 927 238 CL WHS

Rollo-C-S-EcoStartStop-ParkAssistSystem-ParkAssist.thumb.jpg.9079c0eb6760abc089f053288c7e3877.jpg

 

Insa m-ar interesa modelul 3AB 927 238 CS WHS (costa ~ 300 RON de la reprezentanta).

Rollo-C-S-Set-PDC-ParkAssist-EcoStartStop.thumb.jpg.2b69044e6056e30044e8907626093aa8.jpg

 

3. In cazul in care montez placa 3AB 927 238 CS WHS, vor functiona restul butoanelor corespunzator, ca cele de pe 3AB 927 238 CL WHS? Sau va trebui codat, va da erori pentru ca exista butoanele dar nu exista functia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea vin direct in placa, nu se pot adauga ulterior. Se gasesc diferite configuratii de cod oem, ultima poza este si cea cu placa full. max de butoane.

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Just now, Stefan.DFS said:

Astea vin direct in placa, nu se pot adauga ulterior. se gases diferite configuratii, ultima poza este si cea cu placa full. max de butoane.

Asta inseamna ca nici nu am cum sa "scot" un buton pentru a-i da o alta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare buton are pinii lui, deci daca tu stii sa conectezi ce trebuie pe pinii respectivi si sa il codezi, va functiona :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/27/2017 at 8:43 PM, killeru said:

Asta inseamna ca nici nu am cum sa "scot" un buton pentru a-i da o alta functie?

poti - pe iesirea respectiva, conectezi ce ai tu nevoie - daca ai nevoie de un plus - impuls.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut ! de unde pot cumpara pedale sport ,as vrea cu tot cu pedala de acceleratie, sau se potrivesc cele de la skoda  ? ca sunt mai ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianzmara

Salutare,

Un passat CC de 150hp tdi CRT(model 2016), pana la cat se poate tuna?

Stiti o firma serioasa care se ocupa de chestiile astea?

 

Merici!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Unde pot găsi și eu eleron pt luneta pt Passat CC? Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut ! As vrea sa comand un eleron de luneta , mai exact cel prezentat de colegul de mai sus. Mai sunt doritori , ca sa luam mai multe , sa impartim taxele de transport? Eventual si un coleg care intermediaza comenzi pe ebay .

 

Modificat de alexgame
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si eu vreau sa cumpar,lasa-mi nr de tel pe privat pt a discuta.Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
On 4/27/2017 at 11:01 AM, catalyn21 said:

salutare, incerc marea cu degetul: poate vre-un coleg sa-mi spuna daca functia de masaj lombar e buna la CC, se simte? merita facut retrofit la ea?

Acum am modulul 3C8 959 760 A si am vazut ca necesarul pentru functie masaj este : 3AA 959 257. si practic schimba functia butonului 3 de memory cu functia de masaj. nu am nevoie de 3 butoane de memory,  dar 2 + 1 de masaj.... e ceva :) . merci.

Salut, niste scaune ventilate si cu masaj pe fata oare aveti idee unde gasesc, sau care ar fi codul sa stiu sa le caut, ori se poate face si varianta ce o zis colegu? schimabt ceva modul si pus functia de masaj pe butonul 3 de la memorie? Stiu ca nu ar fi ventilate dar ar fi si asta un compromis suportabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

detin un VW CC 2012 cu faruri bixenon si DRL cu un singur led.As vrea sa le inlocuiesc cu faruri bixenon cu mai multe led-uri pe marginea farului.

Stie cineva daca se inlocuiesc pur si simplu farurile sau mai trebuie ceva in plus?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutare. Am un VW CC 2012 facelift, 2.0 170 cp si recent am achizitionat un set de etrieri si port etrieri de R36, discuri noi 345 mm si placute aferente insa pentru a putea monta etrierii trebuie sa schimb aparatorile pentru noroi si furtunele de frana ce vin in etrier (au alta prindere), stie cineva ce coduri au conductele  la etrierii si aparatorile  ? Multumesc si imi cer scuze daca am postat gresit. (precizez ca nu am gasit aceste coduri de piese pe forum).

Modificat de ZERO2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

R.constantin se numeste il gasiti pe olx sau in brasov la nr de telefon +40 772 144 819

 

de la el am luat piesele, te poate ajuta, poti sa il contactezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!