Jump to content

MMI /Navigatie /Multimedia Audi A6

Recommended Posts

air_catalin

Salutare, am urmatoarea problema. Am trecut acum cateva luni de la iPhone XS Max la iPhone 11 Pro max. De cand am schimbat telefonul acesta se deconecteaza des, cand e conectat prin bluetooth. De multe ori ramane “agatat” si blocheaza MMI-ul masinii, pt a-l debloca dezactivez bluetooth-ul telefonului.

Cand conectez tel prin Car Play - e totul ok.

Am incercat deja urmatoarele: am resetat setarile de retea la tel, am re-imperecheat telefonul cu masina, am trecut si printr-un update de IOS, am dezactivat sincronizarea conactelor, problema ramane in continuare.

A mai patit cineva? Daca da...as aprecia un sfat pt rezolvare.

• 2 weeks later...
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• F l o r i n

22

• nicu alex

5

• Mihai Alin

5

• 26amg

5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Revin:  mi-au raspuns cei de la apple, am urmat procedura propusa de ei si nu mai am probleme:  1. Schimbat numele telefonului 2. sters din bluetooth provilul masinii.  3. sters din M

Posted Images

adrianoosmq

Aceeași problemă. Telefonul de munca Android pare să nu facă nicio figură, doar de la iOS tușește. Am resetat și telefon și mmi dar în zadar. M-am lasat bătut. Dacă găsești vreo rezolvare te rog sa ne ajuți și pe noi.

Edited by cogdao
Quote post anterior

Buna ziua. Parerea mea este sa incercati un update de firmware. Poate rezolvati problema. Cu stima.

air_catalin

Revin: 
mi-au raspuns cei de la apple, am urmat procedura propusa de ei si nu mai am probleme: 

1. Schimbat numele telefonului

2. sters din bluetooth provilul masinii. 

3. sters din MMI telefonul

4. reimperechere

Acum vad ca totul e ok! Intre timp am facut si update la IOS 14 si vad ca totul e ok in continuare. 

"Pe baza detaliilor pe care le-ai furnizat, credem că ți-ar putea fi utile următoarele informații:

Conectarea dispozitivului iPhone, iPad sau iPod touch la mașină

Suntem aici pentru a te ajuta. La Asistența Apple poți să afli mai multe despre produsul tu, să descarci cele mai recente actualizări de software și să partajezi sfaturi și soluții cu alți utilizatori. De asemenea, poți afla cea mai bună modalitate de a ne contacta." 

linkul este: https://support.apple.com/kb/HT203412 

Edited by air_catalin

Multumim pt solutie @air_catalin

Si eu intampinam aceasta problema pe bluetooth desi pe carplay mergea fara probleme. Am dat vina pe un update de MMI facut de reprezentanta sau pe update de iOS, dar o sa incerc si eu solutia ta si sper sa se rezolve :)