Jump to content

MMI /Navigatie /Multimedia Audi A6 C6


Bimm3r
 Share

Postare recomandată

Incearca sa faci o diagnoza cu VagCom-ul sa vezi ce spune MMI-ul. Ai putea vorbi cu voinea caci are interfata pentru A6 asta nou. Daca ai drum prin Iasi te ajut si eu cu o diagnoza la MMI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ai rezolvat problema? Daca da, cum?

Intreb pentru ca mai stiu pe altii cu aceeasi problema.

Si eu am montat ulterior un tuner TV, la Nurvil Tuning, dar la mine ecranul isi da singur, in mod vizibil, intensitatea inapoi dupa ce comut de pe TV pe navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Posed un A6 model din 2005(MMI) fara navigatie,stie cineva ce trebuie montat ptr a avea navigatie?

Ce componente trebuie cumparate si instalate?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa posteze aici fotografi cu echipamentul de navigare complet al masini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.kufatec.de

Mersi Gicule!

Super site-ul! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea.

Sunt proaspat detinator de audi a6.

Masina e dotata cu navi, dar DVD-u e doar pentru Western Europe.

Stie cineva cine e producatoru sistemului de navigatie ? (software) Sau daca exista dvd pt Romania ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista dvd pt Romania, dar numai drumurile principale. La nivel de detaliu doar Bucuresti si Timisoara sunt pe harta.

Gata. S-a rezolvat. :cheers:

Modificat de coexist
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa nu aduceti in discutie pe forum comercializarea sau oferirea de software supus legii copyright-ului. Orice informatii de acest tip va rog sa le transmiteti prin metode private de comunicare (PM, messenger, etc). Posturile de acest tip vor fi sterse si autorii sanctionati. Multumesc de intelegere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

In seara asta neavand ce face...am intrat in meniul ascuns de la MMI si am apasat ca"berbecu' " MMI/Settings/bootloader. Mi-a aparut un ecran de inceput si dupa aia ceva de genu' searching cd. Am scos toate cd-urile din magazie ca le lua pe toate si imi aparea mesajul unreachable cd. am un singur bec aprins pe panoul de la MMI si anume nav. Am scos bornele de la baterie si tot nu scap de chestia asta. Fara cheie in contact si cu masina inchisa ecranul ramane aprins. Ce-i de facut? Daca imi cere cumva cd-ul de upgrade, ce versiune imi trebuie?? Va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda. Felicitari. Ai sters ce era in MMI. Iti trebuie cd-urile de soft. Dar nu pot sa iti spun ce versiune iti trebuie. La mine a mers direct cu 5570.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns, am rezolvat de aseara problema, am introdus primul cd cu 5570 si in 5 minute si-a revenit, nu mi-a sters absolut nici o informatie de acolo. Cu ocazia asta am facut si update la 5570.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

ce se castiga daca se face un update la mmi?

pot fi folosite alte optiuni "ascunse" sau doar vezi ceva in plus, ceva care oricum nu poti folosi.

Intrebarea este pusa pentru ca ma gandesc ca masina a fost "utilata" cu ceea ce poate face si nu mai mult.

Se poate vizualiza temperatura setata pe mmi daca ai climatronicul cu 4 butoane si nu cel digital?

Asta ar fi interesant daca ar face o astefel de updatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca-ti poate afisa temperatura pe MMI in cazul tau, la acest ultim update mie imi afiseaza altitudinea si harta la navigatie 3D. Presupun ca si update-urile astea se fac dintr-un anumit motiv, aduc ceva nou sau imbunatatesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut, de ceva timp conduc un A6 2.7 TDI iar acum cateva zile am sesizat o problema la sistemul de navigatie al masinii (MMI). Mai precis vocea domnisoarei care ma indruma, se aude foarte, foarte slab. Pana joi seara totul era ok, dar vineri dimineata cand am avut nevoie sa caut o strada din Bucuresti am constatat ca nu se mai aude ca inainte. In rest totul functioneaza perfect, radio, TV, CD player etc. Stie cineva care este solutia pentru a reveni sonorul sistemului de navigatie la setarile initiale? Navigatia este setata in limba italiana.

Va multumesc anticipat pentru sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, s-a rezolvat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai rezolvat modificand volumul de la optiunea "Voice guidance", din MMI, corect? Dar ia spune, nu ti s-a intamplat niciodata sa ti se modifice nivelul volumului sonor setat acolo asa, "din senin", de la o zi la alta (de obicei in jos)? Nu de alta dar mie mi se intampla des, si e foarte frustrant... nu stiu cum e in cazul unui update la 5170, dar cu versiunile pana la 5150 asa face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Volumul se modifica si daca in timpul in care "voice guidance" (sau domnisoara) este activa actionati butonul aferent volumului aferent sonorizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Costel Diaconu

Stie cineva cu se reactiveaza comenzile de pe volan? la un Audi A6 din 2005 sa facut update de soft la versiunea 5570, totul functioneaza ok dar nu mai merg comenzile de pe volan si nu gasesc in meniul MMI-ului nimic despre acestea.

Astept cu nerabdare un sfat util.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut!

Un prieten si-a adus din Germania un allroad 4,2 fsi.

Exista vreo sansa de a-i face un cadou o navigatie cu update la zi, inclusiv Romania?

Thx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultima versiune (2010) are denumirea Audi Navigation Europe MMI 2G DVD 2010 si codul 4E0-060-884-CC

Apoi vei cauta pe google mai multe detalii, folosind la cautare denumirea/codul de mai sus, iar apoi te vei duce la dealer si vei cumpara dvd-ul original. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Cat te-a costat tunerul TV?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
alexandru.zidaru

salutare tuturor , am un audi a6 2005 motor 2.0 tdi cu navigatia mare si la butonul cd/tv m-ar interesa ce ar trebui sa cumpar sau sa motez pt a avea tv pe masina ? este posibil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor . vreau sa pun si eu o navi rns 510 pe un golf 4 si nu prea ma descurc daca poate cineva sa ma ajute cu schema fire la golf si ce fire trebuie sa leg ? multumiri anticipate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut, va rog mult am aceiasi problema am un audi a6 2005 am facut update la 5570 si nu mai merg comenzile la volan. daca este cineva care ma poate ajuta va multumesc foarte mult.



va salut, va rog mult daca are cineva o solutie care sa ma ajute sa repar comenzile la volan dupa ce am facut update la 5570 nu mai merg. daca la leg cu vag com la el si apas pe ele ca si semnal vad ca fac ceva dar nimic volum , mod etc. va multumesc foarte mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to MMI /Navigatie /Multimedia Audi A6 C6

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!