Jump to content
time

MMI /Navigatie /Multimedia Audi A6

Recommended Posts

time

Posed un A6 model din 2005(MMI) fara navigatie,stie cineva ce trebuie montat ptr a avea navigatie?

Ce componente trebuie cumparate si instalate?

Multumesc anticipat!

time

Poate cineva sa posteze aici fotografi cu echipamentul de navigare complet al masini?

gicu

www.kufatec.de

time
www.kufatec.de

Mersi Gicule!

Super site-ul! :)

sdi

Salut la toata lumea.

Sunt proaspat detinator de audi a6.

Masina e dotata cu navi, dar DVD-u e doar pentru Western Europe.

Stie cineva cine e producatoru sistemului de navigatie ? (software) Sau daca exista dvd pt Romania ?

coexist

Exista dvd pt Romania, dar numai drumurile principale. La nivel de detaliu doar Bucuresti si Timisoara sunt pe harta.

Gata. S-a rezolvat. :cheers:

Edited by coexist

Rapier

Va rog sa nu aduceti in discutie pe forum comercializarea sau oferirea de software supus legii copyright-ului. Orice informatii de acest tip va rog sa le transmiteti prin metode private de comunicare (PM, messenger, etc). Posturile de acest tip vor fi sterse si autorii sanctionati. Multumesc de intelegere

kadettro

In seara asta neavand ce face...am intrat in meniul ascuns de la MMI si am apasat ca"berbecu' " MMI/Settings/bootloader. Mi-a aparut un ecran de inceput si dupa aia ceva de genu' searching cd. Am scos toate cd-urile din magazie ca le lua pe toate si imi aparea mesajul unreachable cd. am un singur bec aprins pe panoul de la MMI si anume nav. Am scos bornele de la baterie si tot nu scap de chestia asta. Fara cheie in contact si cu masina inchisa ecranul ramane aprins. Ce-i de facut? Daca imi cere cumva cd-ul de upgrade, ce versiune imi trebuie?? Va multumesc anticipat

coexist

Mda. Felicitari. Ai sters ce era in MMI. Iti trebuie cd-urile de soft. Dar nu pot sa iti spun ce versiune iti trebuie. La mine a mers direct cu 5570.

kadettro

Multumesc de raspuns, am rezolvat de aseara problema, am introdus primul cd cu 5570 si in 5 minute si-a revenit, nu mi-a sters absolut nici o informatie de acolo. Cu ocazia asta am facut si update la 5570.

adrian73ran

ce se castiga daca se face un update la mmi?

pot fi folosite alte optiuni "ascunse" sau doar vezi ceva in plus, ceva care oricum nu poti folosi.

Intrebarea este pusa pentru ca ma gandesc ca masina a fost "utilata" cu ceea ce poate face si nu mai mult.

Se poate vizualiza temperatura setata pe mmi daca ai climatronicul cu 4 butoane si nu cel digital?

Asta ar fi interesant daca ar face o astefel de updatare.

kadettro

Nu cred ca-ti poate afisa temperatura pe MMI in cazul tau, la acest ultim update mie imi afiseaza altitudinea si harta la navigatie 3D. Presupun ca si update-urile astea se fac dintr-un anumit motiv, aduc ceva nou sau imbunatatesc.

Lucifer72

Va salut, de ceva timp conduc un A6 2.7 TDI iar acum cateva zile am sesizat o problema la sistemul de navigatie al masinii (MMI). Mai precis vocea domnisoarei care ma indruma, se aude foarte, foarte slab. Pana joi seara totul era ok, dar vineri dimineata cand am avut nevoie sa caut o strada din Bucuresti am constatat ca nu se mai aude ca inainte. In rest totul functioneaza perfect, radio, TV, CD player etc. Stie cineva care este solutia pentru a reveni sonorul sistemului de navigatie la setarile initiale? Navigatia este setata in limba italiana.

Va multumesc anticipat pentru sfaturi.

Lucifer72

Multumesc, s-a rezolvat.

silkworm

Ai rezolvat modificand volumul de la optiunea "Voice guidance", din MMI, corect? Dar ia spune, nu ti s-a intamplat niciodata sa ti se modifice nivelul volumului sonor setat acolo asa, "din senin", de la o zi la alta (de obicei in jos)? Nu de alta dar mie mi se intampla des, si e foarte frustrant... nu stiu cum e in cazul unui update la 5170, dar cu versiunile pana la 5150 asa face.

deocamdata

Volumul se modifica si daca in timpul in care "voice guidance" (sau domnisoara) este activa actionati butonul aferent volumului aferent sonorizare.

Costel Diaconu

Stie cineva cu se reactiveaza comenzile de pe volan? la un Audi A6 din 2005 sa facut update de soft la versiunea 5570, totul functioneaza ok dar nu mai merg comenzile de pe volan si nu gasesc in meniul MMI-ului nimic despre acestea.

Astept cu nerabdare un sfat util.

usexpert

Va salut, va rog mult am aceiasi problema am un audi a6 2005 am facut update la 5570 si nu mai merg comenzile la volan. daca este cineva care ma poate ajuta va multumesc foarte mult.

va salut, va rog mult daca are cineva o solutie care sa ma ajute sa repar comenzile la volan dupa ce am facut update la 5570 nu mai merg. daca la leg cu vag com la el si apas pe ele ca si semnal vad ca fac ceva dar nimic volum , mod etc. va multumesc foarte mult

Iacob

salut,

Mi-am schimbata batranul A4 cu A6, a venit fara dvd -ul de navigatie, problema e ca nu stiu ce fel de dvd ii trebuie pentru ca nu stiu ce fel de MMI are: MMI 2G, MMI3G cu dvd, MMI 3G cu hdd, cum pot afla acest lucru? dvd -ul din torpedou are si doua sloturi SD....

multumesc anticipat!

EDY-23

Ce an de fabricatie este masina,si daca se poate pune si citeva poze cu navi.

Iacob

2010, poze am sa fac...

atti206

salut daca ai 2 sloturi SD pe unitatea DVD si pe potentiometrul de la MMI in mijloc ai un joystick mic sigur ai MMI 3G cu HDD + DVD , nu vine cu DVD harti , hartile sunt instalate pe HDD , se poate face update doar a reprezentanta online si dureaza 2-4 ore depinde de conexiune , sau poate mai nou nu stiu sigur poate au spart protectia la harti , asa am si eu la un A6 Allroad din 2010 decembrie din familie

Edited by atti206

Iacob

nu am joystick, e numai butonu ala mare , am facut niste poze. asa cum am spus unitatea din torpedou este pentr dvd  si carduri SD (doua), nu are decat un buton de "eject", mai este o unitate pentru cd-uri dar cred ca aia nu are vreo legatura cu navigatia.

post-4182-0-80938900-1365188577_thumb.jp

post-4182-0-85999600-1365188588_thumb.jp

post-4182-0-67969700-1365188601_thumb.jp

Iacob

Daca mai sunt si altii interesati (vezi pozele de mai sus) este MMI 3G cu dvd (fara HDD), un dvd pe original la reprezentanta ~1800roni cica pret "impus" de Porsche Romanaia  :tuktuk: . pe net din afara 50-100 euros, astfel vestita firma incurajeaza incalcarea copyright-ului.

Ce e mai interesant in cartea tehinica a MMi-ului scrie ca daca vrei sa folosesti unitatea dvd din dotarea masinii pentru alte scopuri, concomitent cu navigatia, poti salva dvd-ul original pe un stick de cel putin 8G si navigatia ruleaza de acolo. ar fi o treaba foarte buna deoarece nu mai umbli cu discul dupa tine ci cu un card micut - a incercat cineva treaba asta?

numai bine!