Jump to content

ZENEC ZE-NC


MacGyver
 Share

Postare recomandată

OS stiu ca e winCE dar nu stiu care, nu am fost atent. winCE-ul este pentru tot aparatul (radio, DVD, bluetooth, USB, card..) nu doar pentru navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misto atunci pt ca poti pune si garminul pe el.

precum si alte programe

si o intrebare in plus aparatul comunica si cu maxidot mai vechi adica model iunie 2006 pt ca am vazut ca-ti arata navi pe el.

Regulament Art.2. Pe l
Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu sigur, s-ar putea sa comunice si cu maxidot mai vechi. de ce nu!?

Modificat de MacGyver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge pe maxidot.nu exista maxidot vechi.brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca se refera la versiunea de can-bus.

Regulament Art.2. Pe l
Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: aratati-mi o masina de pe platforma PQ35(g5,octi2) care nu are can-bus.fac aici legatura cu platforma pt ca zenec ze nc 2010 are integrare perfecta in bordurile lor,iar pt generatia g4,octi1,etc.,zenec are alte produse cu integrare perfecta si alte coduri de produs.cred ca se intelege ce vreau sa spun.brgds

Regulament Art.2. Pe l
Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aparatul comunica si cu maxidot mai vechi adica model iunie 2006 pt ca am vazut ca-ti arata navi pe el.

M-am interesat la dealer, raspunsul a fost ca da, comunica cu toate versiunile de can-bus. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul asta cu siguranta merita cumparat Zenec-ul.

Am mai citit o data toate specificatiile si ma gandesc serios sa-l cumpar si eu

F detaliat review-ul nota 10 :)

Cand ai telefonul conectat prin blutooth la el, cum e calitatea sunetului? S-a plans cineva ca nu te aude bine pana acum?

Cat a costat cu tot cu taxe de transport?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe cine am intrebat a spus ca se aude bine, ca nu si-a dat seama daca vorbesc de pe telefon sau altceva. Pretul a fost de 1121

post-21162-1267910184_thumb.jpg

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Acum, ca ne-am cunoscut (eu si aparatul)mai bine (si cand spun mai bine sa se inteleaga foarte bine) pot sa spun ca, din punct de vedere software device-ul nu poate fi stricat iremediabil. Am accesat winCE-ul si, printr-o experienta nereusita, am facut ca aparatul sa nu mearga decat pe radio (dar cu ecranul negru) si pe DVD. Totul s-a remediat acum, dar asa am aflat ca partitia in care isi tine fisierele principale este protejata. Multumiri si lui Petrut pentru ajutor. Acum pot oferi asistenta :( . Bafta.

PS.: OS-ul este winCE 5.0.

Modificat de MacGyver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

are acele functii "gala" si luminozitatea automata?? am vazut ceva si cu 500 de euro pe pagina de unde ai achizitionat si tu, acela ce functii nu are nu stii??

co munica cu calculatorul masini ca cel original fara probleme??

Modificat de ertypolys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca functia GALA se refera la volum in functie de viteza de rulare, are parca ceva dar care se foloseste de viteza indicata de GPS, nu sunt sigur, nu am folosit aceasta functie nici la MP3 streamul pe care l-am avut pe masina.

Luminozitate automata? In sensul ca atunci cand aprinzi faruri (pozitii) sa se micsoreze lumina ecranului? Aceasta functie o are.

Comunica cu calculatorul masinii in sensu ca iti trimite informatiile spre maxidot, vede cand scoti cheia din contact, cand eliberezi frana de mana sau cand mergi cu spatele (camera de mesr inapoi), in schimb nu il vad cu vag-com-ul la diagnoza.

Intre cel de 500E si asta sunt multe diferente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai functia GALA se activeaza automat la o anumita viteza, cel putin asa aveam eu la navigatia originala, si din cite imi spui tu nu difera cu mult de car pc-ul meu care totusi e made china are acelea-si functii, mai putin GALA si luminozitatea, mi separe ca ai dat mult pe el la 1000 de euro iti poti lua un mdf 3 original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi ZENEC are mai multe functii decat MFD3 :icon_thumright: si designul este asemanator ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luminozitate automata-cred ca se refera la afisajul interschimbabil zi-noapte,care e in legatura cu senzorul de lumina,de ex la mfd2,de zi ecranul e alb,iar daca sunt pe functia auto la comutatorul de lumini,si intru in pasaj,cand se aprind farurile se face ecranul albastru.corect ertypolys?brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

a incercat cineva garminul mobile xt pt ca stiu ca merge numai pe pda eu avind licenta la program +harta romaniei+harta europei avind tel cu windows mobile 6.5 htc touch 2 nu as mai schimba telefonu cu htc hd 2 pt ecranul mare si as lua zenec ,sunt fan garmin pt mersul afara.

ps: exclus sugesti la varianta minarita va multumesc.

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge Garmin, Igo, Sygic, Mireo..., totul este sa ai varianta pentru WinCE. Nu este o regula obligatorie, Igo-ul si Sygic-ul functioneaza cele de PDA. La Garmin este o varianta pt. WinCE dar nu am reusit sa o folosesc. Iti trebuie acces la winCE pentru a schimba softul de navigatie. Eu am reusit sa am acces la windows, acum incerc diferite soft-uri GPS. Am folosit Sygic-ul, dar acesta nu transmite informatiile de rutare si prin CAN spre maxidot cum face Igo-ul. Voi reveni cu detalii. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat Garmin dar nu merge sau nu am gasit varianta potrivita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luminozitate automata-cred ca se refera la afisajul interschimbabil zi-noapte,care e in legatura cu senzorul de lumina,de ex la mfd2,de zi ecranul e alb,iar daca sunt pe functia auto la comutatorul de lumini,si intru in pasaj,cand se aprind farurile se face ecranul albastru.corect ertypolys?brgds

corect !

totusi ZENEC are mai multe functii decat MFD3 :) si designul este asemanator ...

din moment dat ce ai un echipament care nu comunica cu computerul masinii, nu prea vad acele functii "in plus" si eu am cum am spus un car pc, dar stiu ca calculatoru nu-l recunoaste si chestia asta sincer nu imi place, nu ma impac cu situatia asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

culoare, contrast, afisaj toate bune, cam ca la mfd2 parca, nu mai stiu sigur acum, oricum mult mai bine decat la chinezarie.

Dar asta nu este o chinezarie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu este chinezarie. Citeste tot topicul si vei afla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce rezolutie nativa are jucaria asta?

De la ei de pe site nu m-am lamurit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

High resolution 1440 x 234 (336960 Pixel)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

huh? nu are cum...ma refer la rezolutia nativa a ecranului...numarul de pixeli din display

pe 7" sunt urmastoarele posibilitati 320x240, 480x234 (foarte rar 480x246) ecrane analogice sau mai nou panelul 800x480 digital- asa zisul HD al auto.

ca sa-ti dai seama exact ce rezolutie nativa ai, verifica setarile rezolutiei de la softul de navi.

Modificat de forceturbo
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolutia nativa este de 480x234.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!