Jump to content

Cauciucuri Golf 5


alexdm
 Share

Postare recomandată

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • razdan

    26

  • gorrocs

    7

  • c6t9

    5

  • masster

    3

Top Posters In This Topic

sunt destule golfuri care vin din germania cu astfel de cauciucuri care sunt si destul de bune Goodyear Eagle NCT5 195/65/R15

asa am avut si eu..masina din semnatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cauciucuri de 225/45/R17 Dunlop Racing [striatii in V] / Am o galma pe fata stanga... si cauciucurile pe spate uzate la maxim :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Buna ziua, imi cer scuze ca aduc un topic de 4 ani la viata, insa am o nedumerire mare :

 

Am cumparat de aici de pe forum 4 bucati Pirelli, m-am dus la vulcanizare acum 4 zile...le-a montat...am plecat...toate bune si frumoase, azi cu stupoare asteptand pe cineva m-am uitat la ele si sunt montate INVERS ! ? adica in exterior imi scrie INSIDE ! pe toate 4, nu era normal sa scrie OUTSIDE ? m-am uitat la o masina de langa si scria Outside...apoi m-am dus la alta masina si tot OUTSIDE scria...

 

Sa ma duc sa le fac gura sa le puna corect ? sau nu are nici o treaba ? Pirelli P7 Cintaruto.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tie ce iti spune intuitia? Obisnuiesti sa porti camasile pe dos?

 

Du-te si explica-le baietilor de la vulcanizare problema, cu calm si tact, ca daca faci scandal nu cred ca rezolvi nimic in plus. :icon_thumleft:

 

Gumele trebuie sa fie cu Outside pe Exterior. 

 

Spor la treaba.

 

Ps: eu unul personal nu as scoate un leu din buzunar pt greseala lor.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ce părere aveți de kumho hs51 225/45/R17 91W vară pentru G5 TSI BLG 1.4 125kW? Mai am de ales si Pirelli Cinturato P7, cum si-a pus colegul de mai sus. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut Pirelli P7 si le-am aruncat dupa o vara ( vreo 15k km) pentru ca s-au uzat si s-au umplut de galme. Deci...2200 ron pentru...6 luni gen...Eu as merge pe Kumho.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Peste Kumho cred ca este Vredestein Ultrac Vorti,abia astept sa le pun pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat in vara GY Eagle Asymmetric 2, de care sunt foarte multumit. Inaintea lor am avut Asymm 1, 2 buc pe fata, superbe. Astea (2) sunt mai moi pe talon decat 1, par putin desumflate la aceleasi presiuni, dar nu e deranjant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salutare, am anvelope 195/65/15. Intrebarea mea este daca merg anvelope cu dimensiunile 205/60/15 pentru Golf 5 si daca diferentele optice ar fi vizibile?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

235/45/17 merg fara evazari aripa? mersi mult. 215 cred ca merge pe fata, dar spatele e mai lat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!