Jump to content

Frane A6 C6


silkworm
 Share

Postare recomandată

Placutele de frana au fost schimbate, discurile nu au uzura. Placutele sunt ATE. au fost schimbate acum 6000 km (2 luni) drumuri in afara orasului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce inseamna discurile nu au uzura? cand au fost schimbate ultima oara si cati km s-au parcurs de atunci?

discurile pot arata foarte bine pe exterior dar pe interior pot avea o uzura mai mare sau pot fi ruginite excesiv

IMG_20190405_1310064.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut discurile eu. Ce mi-au zis la revizie, aia am facut. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la a mea (AWD) am remarcat acelasi lucru, scartait la franare doar cand rulez in marsarier, eu suspectez totusi discuri/ placute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

42 minute în urmă, air_catalin a scris:

Nu am vazut discurile eu. Ce mi-au zis la revizie, aia am facut. 

 

Poti da si tu roata jos, placutele si verifici cu atentie discul. Daca nu este foarte tocit, dar totusi prezinta urma de uzura, ar fi recomandat sa il duci la o presoana care are strung si sa oa o zecima din fete, practic sa il aduca la cota 0 ( ca atunci cand vine din fabrica ), curatat, degresat, la fel si placutele, folosita vaselina adecvata pentru placute, verificarea loc cum culiseaza in port etrier, verificare/unse culise etrier si ar trebui sa scapi de problema. Portetrierii au fost verificati daca sunt strans ? In mod normal nu se desfac, dar depinde daca s-a umblat la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pine se aude un pocnet. 

Incerc o programare din nou la service si le zic ce mi-ai zis 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate fi si pocnitura in tripoda planetarei, se verifica in service sau la franare cum s-a spus mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, revin, au fost placutele de frana pe fata. Le-am schimbat cu TRW, e totul ok acum. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Frane A6 C6

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!