Jump to content

Cat Ai Platit In Service Pentru Seatul Tau


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

@ciobi: Uite aici am scris mai multe despre asta http://vwforum.ro/index.php?showtopic=14196&hl=

Despre baiatul din Pitesti sa stii ca este f. priceput si nu cere multi bani (lui tata i-a descoperit multe lucruri la Passat, pe care nu au facut-o multi altii) - din aceste considerente cred ca merita cei 60 RON pe benzina pana acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 695
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    87

  • Cornel.B

    36

  • Matrixu

    25

  • X-Ecutor

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ciobi: Uite aici am scris mai multe despre asta http://vwforum.ro/index.php?showtopic=14196&hl=

Despre baiatul din Pitesti sa stii ca este f. priceput si nu cere multi bani (lui tata i-a descoperit multe lucruri la Passat, pe care nu au facut-o multi altii) - din aceste considerente cred ca merita cei 60 RON pe benzina pana acolo.

[/quo

Gata am priceput.Ramasesem cu impresia gresita ca ai facut revizia la un service Seat.Asa se explica si e un pret bun destul de normal :angry: La fel procedez si io in Buc., schimburi de una alta la un mecanic la ACR iar teste la un baietel de la AVIA care are laptopul acasa.Succese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crash Override

Salutare!

Am si eu un Toledo de vreo 3 luni. Are 8000km asa ca nu am prea avut ce cauta in service cu el, decat cu exceptia unui act de vandalism din partea unui vecin caruia i-am ocupat locul de parcare... si asa m-am ales cu aripa spate indreptata si revopsita dupa doar o luna :angry: plus bara spate revopsita ca era zgariata un pic (am dat cu spatele in niste tufe in care cred ca era ascuns ceva mai tare). Total distractie 750RON la niste turci meseriasi din Sibiu (Zeynel sau Metin pt cunoscatori - eu am fost la Zeynel), platiti de asigurare bine-nteles.

In alta ordine de idei, pe la 15.000 il duc sa-l vada baietii din service si vroiam sa intreb daca este cineva din Sibiu ce parere are despre cei de la Porsib. Sau daca stiti vre-un alt service la care pot sa apelez pe acolo. Si cam la cati bani sa ma astept sa scot din buzunar. Parca mai citisem intr-un post de cineva care fusese la Porsib si era relativ multumit si nici nu-l costase haina de pe el. :)

Multumesc. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gaius Baltar

Schimbat ulei,filtre+distributie+pompa de apa+placute frana spate.Total distractia cu tot cu manopera 26 de mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow, mi se pare f. mult. Unde ai facut asta? Si cat au fost materialele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gaius Baltar
Wow, mi se pare f. mult. Unde ai facut asta? Si cat au fost materialele?

Am facut-o la TgMures,AutoCenterSpanner,si asta cu tot cu materialul lor.Sunt dealeri VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut-o la TgMures,AutoCenterSpanner,si asta cu tot cu materialul lor.Sunt dealeri VW.

mie nu mi se pare asa de mult -- la mine o revizie(toate filtrele plus ulei, si placute fata si spate) m-a dus 1500 RON la PBN, si cica pentru schimbarea distributiei (pe care trebuie sa o fac in octombrie) o sa imi ia undeva la 2400 RON.

chiar incep sa imi pun intrebari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gaius Baltar

MDa,ieri a picat si mechanismul de blochare de la portbagaj.Trebuia schimbat astazi.Distractia 1.500.000.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizia de 1 an (12.000 km) plus curatat clapeta acceleratie = 7,3 milioane ROL.

S-au schimbat: filtru ulei, filtru benzina, filtru polen, filtru aer, s-a completat cu ulei de servodirectie, cu lichid de frana, s-au reglat franele (au umblat la tambure, acum tine frana mult mai bine, desi nici inainte nu puteam sa ma plang, iar frana de mana tine acum mai jos), verificat presiune roti, uns balamale, ajustat duza spalator luneta :ceuameni: si alte mici maruntisuri.

Am facut aceste operatiuni la Metrotehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Schimbat doua tobe (finala si intermediara) + sudura, verificat si completat freon pt AC = 240 RON (la GES).

Tobele si filtrul de polen aduse de mine.

Modificat de Zorro Classic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizia 1 - 6.800 filtrele + ulei

Revizia 2 - 11.700.000 filtre, ulei, placutze frana

Service - Porsche Bucuresti nord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seat ibiza 1.2

Revizia 1 - 6,8 mil. Ulei + filtre

Revizia 2 - 10,7 mil Ulei + filtre + placutze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scut protectie: 11mil

Boxe Sony usi spate, 1.2mil

manopera, tva -> total 15mil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sandra Trading - Revizie 15k - Ulei(Mobil) + Filtre (ulei+aer+polen) - 440 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Montat scut protectie motor tip Ibiza Rally, 14 milioane rol, la Metrotehnica.

Inlocuit buton pedala frana (nu pe garantie, ca nu aveam cartuliile la mine :angry:) 400.000 rol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AUDI A4 AVANT

114.000 km

piese schimbate : discuri frana fata,placute frana fata,bucse bascula,ulei castrol 5w40,filtru ulei,filtru aer,filtru polen,filtru benzina,bujii.

discurile placutele si bucsele de bascula am venit eu cu ele-700 RON

ulei,filtru ulei,filtru aer,filtru polen,filtru benzina,bujii +manopera generala-685 RON

timp de lucru 3 ore

Service : AMI AUTOCENTER tel : 021.2300500 sau 0722.400.500 localizat fata in fata cu aeroportul baneasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crash Override

Seat Toledo

10.000km

Demontat etrier si disc frana pe fata-stanga, scos piatra intrata intre discul de frana si tabla apratoare care zornaia de te scotea din minti.... Gratis! Cei de la METROTEHNICA au fost foarte amabili. Nu aveam programare la ei, asa ca am asteptat cam 40 min pana s-a eliberat un elevator, dupa care in 10 min s-a rezolvat toata problema. N-au vrut sa-mi ia bani, au zis ca ma revansez la revizie :unsure: .

Numai de bine despre ei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reparat si revopsit (la Metrotehnica) spoiler spate ibiza 533 ron pe asigurare :P!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat bobina si curatat clapeta acceleratie=2 mil

La PoRo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Audi A4 1,9 TDI 2002

Schimb ulei, filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen

Service PEX Ploiesti - 700 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Metrotehnica - prima revizie (schimbat ulei + filtru polen): 590 RON

Nu inteleg insa de ce ei fac reviziile la 10.000 km si de ce imi pun ulei 0W40 vara si la o masina turbo. In fine ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reviziile le fac la 10.000 ca asa vor muschii lor :)) Cica conditii grele in Romania . Si mie mi-au recomandat la fel. Daca tu vrei sa o faci la 15.000 nu e nici o problema.

Cred ca 0W-40 este cea mai buna alegere si pentru motorul tau, indiferent de anotimp. Daca te duci pe site-ul Castrol - Germania o sa vezi ca si ei recomanda Castrol Formula RS 0W-40. Cred ca si pe site-ul Mobil exista un script care iti recomanda ce ulei sa pui in functie de motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

salut

Sunt nou pe forum si posesor de un seat ibiza 2006 1.2, masina are 3 luni si deja 8000 de km si ma cam pregatesc de revizie! Stiti ce ulei si filtre(marca) pun baietii de la metrotehnica ca as vrea sa le cumpar eu!

Am sunat si i am intrebat dar DOMNU' Ganea a fost asa amabil si mi a zis ca e treaba mea ce ulei cumpar daca nu il cumpar de la ei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mobil 1, 15W-40, parca (ma refer la indicativ). Eu asa am retinut. Mobil 1 e sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am fost la revizie si a cam " durut- total 7.500.000 lei

am facut revizia la metrotehnica!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!