Jump to content

Retrofit New Beetle


Georgik
 Share

Postare recomandată

Salut.

Am pus ochii pe asa ceva.. si vreau sa stiu daca ar trebui sa trag vreun fir ceva in plus.Aveti chestie de asta?

Vreau neaparat sa aflu si eu care e temperatura din exterior si nu vreau sa stau cu termometru :blah:

post-9782-1265747580_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu, daca nu ai termometru de exterior va trebui sa il cumperi separat si sa il montezi in spatele oglinzii din dreapta si sa tragi un fir pana la afisaj. Mai trebuie un + pe contactul de la motor (displayul are o lumina albastra care se aprinde cand pui contactul) si, normal, firele pentru plafoniera din partea de jos a oglinzii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna. eu am schimbat recent bucsele de la telescop... si trebuiau sa mi dea jos grila aceea de aerisire de plastic...,ce e prins pe parbriz... si mi sa spart intr un loc...unde as putea sa iau o grila noua?

Modificat de bandi1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezmembrari dar foarte greuu!

incearca pe ebay sau la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge lipita ? Eu am crapat-o in coltul din dreapta si am lipit-o cu succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mai fost lipita odata... si as vrea unul nou... ca nu poate sa coste nu stiu cat....mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rares30071985

la oglinda cu termometru mai trebuie senzorul termometrului care se monteaza jos in bara fata( are un loc) pot pune o poza ca l-am cumparat nu demult si inca nu l-am montat ca imi arata eronat temperatura si cand am fost sa verific lipsea senzorul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi... am lipit plasticul acela, ca costa f. mult...470 ron.....wauuuuu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: Ai vazut !

@Rares - pune o poza cu pozitia senzorului . Toate cele bune !

Modificat de George I.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am intrebat la o reprezentanta VW cat m-ar costa ornamentele cromate de la aerisitoarele din bord, ca cele dupa masina colegului Laurentiu.Pacat ca nu se pot cumpara separat.

Vin si preturile acum:358 LEI/BUC-STG/DR

460 LEI CENTRU-IMPREUNA CU RAMA CENTRALA

cam huge nu?

post-9782-1281784294_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Din curiozitate, cat a costat vaza?

Sincer nu-mi vine sa cred cat de scumpe pot fi niste nimicuri pentru masina asta. Auzi, 460 de lei niste ornamnte de guri de ventilatie... 4 cercuri de plastic argintii. Cand nu voi mai putea face full casco pentru masina imi va fi frica sa mai merg cu ea pe strada. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Ce am putea face, in tara lui "papura voda"?

Asta este -> eu am apelat de multe ori la improvizatii ca de ex: -> scutul de sub compartimentul motor e de la skoda octavia, in care am facut un "v" cu bomfaieru, diferenta de bani fiind peste dublu, daca mergeam cu cel original! Si face acelasi lucru!

Va doresc o zi frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salutare.

se potrivesc butoanele pentru actionarea geamurilor de la golf mk5 la beetle?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Din pacate mufa, ca aspect, difera. Ar trebui sa cauti o schema electrica, sa vezi exact daca sunt diferente.

Eu nu te pot ajuta -> poate daca ai acces la un program gen autodata.

post-26058-0-29733200-1329925885_thumb.j

post-26058-0-88741000-1329925885_thumb.j

Modificat de h0m3s1ck
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!