Jump to content

Usi deformate de la gheata


dnldnl
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Am sunat si eu la pbv1 , dar din pacate am fost trimis la "plimbare".

Au recunoscut ca este o problema de fabricatie, dar mi s-a spus ca acest program de reconditionare gratuita +montajul kitului era un serviciu de bunavointa din partea fabricii si ca s-a oprit de aprox 2 ani. In afara de asta, constatarea trebuie facuta in anotimpul rece, wtf??!!

 

Mi se pare absurd, din moment ce se cunoaste aceasta problema, de ce nu este platita de producator.

I-am intrebat si de costuri pentru a-mi face o idee..au cautat pe calculator preturile si mi s-a spus ca intreaga lucrare face aprox 2000 RON in conditiile in care usa poate fi reconditionata.

 

Mi se pare exagerat de scump si le-am comunicat ca in banii acestia imi iau alta usa..

 

As vrea sa dau un mail in Germania pentru a expune problema si pentru a cauta o rezolvare. Va rog, daca in trecut ati luat legatura acolo, imi puteti da un email de contact..

Nu am nici o problema in a-mi repara singur usa, dar nu mi se pare corect sa platesc pentru o problema de care producatorul stie.

Modificat de DivinE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru double post, dar nu pot da edit la cel anterior.

 

De ieri, am tot schimbat mail-uri cu cei de la PBV1, inca refuza sa-mi repare usa pe motiv ca "nu puteti beneficia de culanta comerciala pentru ca ultima intrare in service autorizat VW este in 2012" , desi recunosc ca este o problema recunoscuta de producator, citez "Deficienta semnalata de catre dumneavoastra este recunoscuta de catre producator, pentru aceasta a elaborat o informare tehnica. Informarea tehnica nu implica efectuarea reparatiei gratuit."

 

Am dat un mail si la PBN pentru ca acolo s-au efectuat reviziile si astept un raspuns.

In decursul zilei de azi o sa dau un mail si la customercare@volkswagen.de .

 

Am citit acest topic cap-coada, sunt curios daca a reusit cineva sa-i actioneze in judecata si sa castige. Sunt multe paragrafe din lege care ne dau dreptate..

 

Prefer sa cheltui niste bani cu avocatii decat sa platesc un viciu de fabricatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare,

dezgrop si eu acest thread pentru ca urmeaza sa achizitionez un Golf 5 SH cu usa fata stanga stramba la coltul de jos.

Imi poate recomanda cineva un service unde ati facut reparatia si ati fost multumiti de lucrare ? De asemenea, cat v-a costat ?

Atasez si poza pentru a vedea despre ce e vorba.

Multumesc.

colt-usa-stanga-indoit-de-la-gheata-224cd44dddb70889ef-600-450-2-95-1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic se face la dealer, gratis. Intreaba persoane de aici de pe topic, poate te indruma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Pana la urma de cate repere este nevoie pentru a nu se mai indoi colturile usilor? Am fost la PBN si nu se mai aduc acele repere din burete. Ma intereseaza sa cumpar tot ce e nevoie ca sa nu mai am probleme la iarna.  Ma puteti indruma catre cineva care asiura montajul acestor bureti, chedere, etc? Dar un magazin de unde sa le cumpar?  Multumesc!

Modificat de valco76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare, 

 

Abia acum descopar acest topic, a reusit careva in ultimii 2 ani, sa zicem, sa rezolve aceasta problema la reprezentanta?

Chiar si contra cost, o suma oky, etc (1800 mi-au cerut la TopLac).

O sa dau si eu maine vreo 2 telefoane.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!