Jump to content

Intrebari frecvente (cum se face?)


putzy
 Share

Postare recomandată

Dupa aproape o ora m-am prins. In imaginea din cartea masinii arata cum ca ar trebui sa tragi de soclu in sus apoi in jos si ciudatenii dintrastea. Ce trebuie sa faci k sa scoti becul de pozitie. Dai jos capacul de pe spoiler. Bagi mana prin gaura ce iti permite acest lucru. apuci de soclul becului de pozitie ( atentie sa nu trageti de altceva cum ar fi cel de semnalizare-- la acela e diferit) si tragi un pic mai tare decat crezi tu ( :Driver: ) spre interiorul masinii. iar apoi tragi de bec pentru a iesi din soclu. Atat.

Apropo. Arata bestial cu LED-uri in locul becurilor standard de pozitie. Superb. Urmatoarea etapa e sa imi pun si la proiectoare bec alb si fac o poza sa vedeti :blah_: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa te rog o poza si pune-o si cu ledurile puse acum, pe pozitii. Chiar sunt curios

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ti-a dat eroare in bord de bec ars?

Si daca poti face si niste poze ce anume trebuie sa demontezi cred ca ne-ar ajuta foarte mult

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut!Sunt nou pe aici..am intrat din dorinta de a afla mai multe despre vw scirocco,avand asa ceva in plan incepand cu anul 2011.Am mai multe nelamuriri,iar cu ajutorul vostru sper sa le clarific.

1.Care din optionale este acela cu pielea aceea deschisa la culoare?

2.Ce consumuri urbane si extraurbane(reale,nu din carte) au modelele Scirocco de 160 cp si 200cp?

3.Meria acel sistem audio oferit optional?

4.Am intalnit pe youtube un clip cu urmatorul scirocco,insa nu stiu ce motorizare poate fi,avand jnatele tip elice dar au culoare ceva metalizat nu alb? http://www.youtube.com/watch?v=naiIKenVprA

Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce zici de ideea sa intrebi toate astea pe un dealer VW?

In plus, intrebarile sunt asa ciudate...

1.Culoarea pielii la masina ti-o alegi tu, dintr-un mostrar de culori. Din cate stiu exista negru, gri si crem-maro.

2.Al meu, de 200 CP, consuma in afara mers normal cam 8.5, iar in Bucuresti 11.5 (medie pe 2000 km). Daca te chinui insa putin, poti scoate in afara si consum de 22, depinde cat de tare mergi.

3.Daca vorbesti de Dynaudio, mie dealer-ul mi-a spus ca nu merita. Nici acum nu il cred insa si regret ca nu l-am luat. O sa ma conving cand vad/aud unul cu Dynaaudio.

4. Jantele sunt absolut normale, cred ca sunt cele pe 18 si sunt in mostrarul de jante de la dealer din care poti alege. Am vazut multe Scirocco cu aceste jante.

Sper ca te-am lamurit cat de cat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc putzy,da acum m-am lamurit,nu stiam de pielea crem-maro daca se plateste ceva in plus cat si problema de pe situl vw.ro-configurator,am dat scirocco 2.0 si scria 18000 si ceva fara tva si mai jos scria tot 18000 si ceva dara n uscria cu sau fara tva ci scria total..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@street01

Jantele pe care le-ai vazut tu in filmulet sunt interalgos cromat adik cu vreo 1000 de euro mai scumpe decat interlagos normal.

Motorizarea la ce ai vazut tu in videoclip este 2.o TSI - (are tevile de esapament cromate)

Pielea indiferent ca e acel crem sau negru nu merita; si asta ti-o spun din punctul meu de vedere care am comandat piele neagra. A venit cutata in anumite zone; e foarte fina pielea si va face cute deranjant vizibil. Pe langa faptul ca dai o caruta de bani pe ea nici macar nu vine perforata cu sistem de ventilatie ca la pasat CC. Iarna ingheti fiindca sistemul de incalzire in scaune nu face fata(incalzeste pielea destul de greu - vreo 10 minute ii trebuie pana incepi sa simti caldura); iar vara mori de cald etc.

Dynaudio - legat de acest sistem iti pot spune ca nu merita banii. Am asa ceva pe masina si am ramas "asteptand" sa aud "something else" ; Desi am ureche muzicala, unii spun ca auditia pe sistemul dynaudio e altceva; eu unul n-am ureche de meloman sa aud acel "altceva"(mai mult de atat nu gasesc logica sa pui un astfel de sistem cand configuratia interioara a masinii nu ti-o permite(amplificatorul e sub scaunul soferului; boxele din usi sunt foarte mici si prost dispuse inca din conceptie). La GOLF spre exemplu mi se pare ca se aude mult mai bine decat la scirocco desi am acelasi player fara dynaudio :) , dar dispunerea si marimea lor e alta)

Ce ai vazut tu acolo la "18000 cu totul" e probabil un 1.4 tsi fara nici o optiune si fara TVA.

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Sorin pentru raspuns :)

Legat de pretul mentionat de mine ma refer ca pe vw.ro am gasit scirocco 2.0 astfel

cirocco Actiune 2.0 TSI/210 CP,M6

Benzina / 2.0l / 155 kW/210 CP / Manuala - 6 viteze / 2-usi

Pret fara TVA:

EUR 18.224,-

Total:

EUR 18.224,-

deci scria total fara tva si apoi total simplu..deci?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.. E 2.0 tsi "chel" si fara TVA :) si gata cu offtopicul .. Sau o bagam si pe asta in" cum se face?" o configurare pe vw"?

Modificat de sorinsab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum se poate activa modul de autocuratare la climatronic?. A inceput sa bage o putoare groaznica cand dau drumu la ac.

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o veste proasta cel de care v-am intrebat in clip e 2.0 170cp diesel,nu cel de 210 cp :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce parere aveti de 2.0 TDI 140 cp cutie manuala?ofera "acea senzatie" ca te infige in scaun?

A fost prezentat pe un topic un scirocco negru de la geneva 2008 avea jante si kit..acel kit unde se poate gasi?este cumva cel de la caractere? :blink: :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Legat de treaba cu ESP-ul, dezactivarea lui completa nu merge si pace. Daca exista vreun posesor de Scirocco ce poate sa imi arate ca face asta, vreau sa ne intalnim. Eu unul nu am reusit, desi am incercat toate combinatiile posibile de taste:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acolo e turbina. In acea poza din paginile anterioare

Modificat de vladgolfv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

putzy .... la mine se dezactiveaza de tot , pot sa ma joc cu ea fara sa dau cu capu de geam :)) ... Tin sa spun ca la inceput cand ma jucam cu esp-ul se activa si singur la loc sau aparea dezactivat dar era activat . Dar acum merge totul ok ... e 2008 masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit asta

Volkswagen has equipped its most potent Golf GTI and R models and its entire Scirocco range with a new ESP system that allows the driver to fully disable electronic aids.

VW has responded to criticism from media and customers that said the models were not adjustable or sporting enough, were too sensible compared with rivals and did not allow the driver full control of the vehicle.

All 2012 model year Sciroccos and Golf GTIs and Rs built from May will be fitted with the new system and will reach showrooms from July. The new ESP set-up is a two-stage system that controls traction control and braking. Pressing the ESP off button once will disable the traction control, while holding it in for more than three seconds will fully disable both traction control and electronic braking systems.

The system will only cut back in should the driver press the brake pedal in the middle of an

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da..foarte interesant postul tau. E fix cum ziceam, mi se pare o aberatie ca nu poti sa il scoti.

asta e..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cei care ati fost de curand prin service cu masinuta, ati intrebat daca cumva sunt ceva updateuri? O sa am revizia de facut si cu ocazia asta o sa le cer si treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

o intrebare.. la radio cd se poate monta statie...adica are iesire...si blowoff e bun de ceva la o cutie dsg sau e un alt inlocuitor ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu blowoff-ul nu are nici o legatura cu dsg-ul. E montat pe turbina si masina vine din fabricatie cu asa ceva. De obicei cand iti faci cip, se recomanda inlocuirea lui cu unul after market mai bun, pentru ca cel stock s-ar putea sa crape... ar mai fi o varianta... il poti inlocui ca sa-ti schimbi sunetul (sssss-itul) turbinei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

toba filana sport si intermediara tot sport..aveti idee unde pot gasi ... si de stopuri clare cu led ce info aveti mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!