Jump to content

Audi C6 (2005 ) probleme scaun sofer


Red
 Share

Postare recomandată

salutare ,

am un Audi C6 2005 la care am o mica problema cu scaunul soferului pe al doilea segment al sezutuli pe lateralul sau se simte ceva sub tapiserie ca si un arc de o parte si de alta a segmentului scaunuli

e dernajant caci s-a cam intins pielea si imi e firca sa nu se rupa plus de asta as dorii sa remediez aceasta imperfectiune , s-ar putea sa fie de la incalizrea in scaue sa fie suportul rezitentei sau nu stiu ce o fi pe acolo , ma poate ajuta cineva cu o schema a scaunuli pentru a putea demonta tpiseria ?

am sa incerc dimineata sa postez o poza , cred ca e mai relevant !

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poateti dai seama de ceva:P dami un buzz sati trimit poza mai in detaliu daca vrei

post-9964-1265105131_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pfff.. la mine cred ca e problema cu piesa 52 din poza aia

poti sa-mi detaliezi , sper sa pot sa uploadez poza dupa masa cu problema mea !

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt informatii ...

totusi cred ca eu am nevoie de schita de la sezut ..si poate mai exact de la cum se scoate incalzirea din sezut !

atasez si 2 poze ca sa va da-ti seama mai bine despre problema mea

post-5830-1265187716_thumb.png

post-5830-1265187790_thumb.png

Modificat de Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar este o problema acolo, eu zic sa nu fortezi scaunul pana nu se rezolva problema. Ai grija ca scaunele de piele vin cu rezistenta de la incazirea lor lipita de tapiterie. Daca ti se rupe pielea si vrei sa o schimbi trebuie schimbata si rezistenta. Costuri cam 2000lei la reprezentanta din cate stiu. Cel putin asa era la passat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am rezolvat problema , o tija metalica care tinea pielea de pe sezut era deplasata , am agatat acea tija la loc si acum totul e ok

operatiunea a fost migaloasa si a durat aproximativ 4 ore ; demontat scaun , montat inapoi ..am si ceva poze facute cu telefonul , am sa le postez aici ..

oricum a meritat efortul , pielea aproape ca si-a revenit complect in locul in care a fost intinsa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!