Jump to content

Consiliere achiziţie New Beetle


broskana
 Share

Postare recomandată

Salut baieti!

Ma numesc Roxana, sunt din Bucuresti si as dori sa imi cumpar o broscuta second.

Dar pana sa ajung acolo mi-ar placea sa aflu si cateva pareri de ale voastre in legatura cu masina asta. Puteti gasi cateva info AICI

Vreau masina asta in primul rand pt k are culoare fistic :rolleyes:

Apoi, motorizarea! Am vazut-o, am codus-o si merge ok. :D

Voi ce parere aveti, va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Georgik

    12

  • broskana

    6

  • TEHNO

    5

  • D a n i

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multa bafta! Cu siguranta e o masina speciala, cu personalitate, care te scoate din multime. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca ai ales bine aria - aici trebuia sa creezi un nou topic dupa ce o cumperi... :)

Grija mare la km, daca sunt re4ali si la tot felul de "cosmetizari" ante-vanzare. - daca cunosti proprietarul este mult mai ok.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. am incercat sa scriu acest topic in alta parte...dar fara succes. Nush de ce naiba :(

2. km "par" a fi reali. i-am verificat mai tot ce se poate verifica. zilele urmatoare ma duc si la porsche sa vad ce si cum si acolo.

Eu sper sa fie in regula masina asta. Pana acum nu i-am gasit nici o buba :)

Mersi mult!

daca mai aveti commenturi, va rog sa le faceti. Chiar am nevoie sa stiu mai multe despre new beetle

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se muta la vwForum.ro > Volkswagen > Alte modele VW.

Cat despre ce ai intrebat, Regulamentul iti ofera raspunsuri la multe intrebari:

1. -

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK sa traiti!

Asa e la inceput...

Mersi si pentru pct. 2;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La acest motor, consumul prin București să știi că va fi măricel.

Bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu, m-am interesat! insa pentru mine conteaza mai mult "horse power" :angry: ...acum ramane de vazut

Mersi oricum :)

Inca o intrebare pentru cunoscatori: am inteles ca modelul asta, sau mai precis culoarea asta fistic e mai rara, mai ales la noi. In Bucuresti cik sunt doar 3 exemplare. asa o fi?

Modificat de broskana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pierdut masina...

O alta persoana a avut norocul sa o ia. Acum, am ramas si cu creditul luat si fara masina :icon_thumright: Very nice!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Poate să-mi spună cineva unde este stantat pe caroserie VIN-ul la un Beetle din 2002. Am

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in stanga sus pe bord.e o folie.uita'te de afara ,sau poate nu o ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in stanga sus pe bord.e o folie.uita'te de afara ,sau poate nu o ai?

Pe bord ?! Unde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crezi ca ma bagam aiurea in seama daca nu aveam? :tuktuk:

eu am 1 VIN pe bord,inca unul la motor , ca in poze

scuze de calitatea lor, au fost facute pe fuga

post-9782-1252165047_thumb.jpg

post-9782-1252165062_thumb.jpg

post-9782-1252165073_thumb.jpg

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma scuzati :tuktuk: am corectat

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@Dani - VIN-ul la NB 2002 este poansonat sub bancheta spate partea dreapta , trebuie sa dai doar mocheta de sub bancheta la o parte. Toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sa o folosesti sanatoasa Roxana! La broscoiul meu au verificat cei de la RAR seria de sub bancheta, au comparat cu timbrul de pe mocheta din portbagaj si cu seriile de la centuri! Chiar au stat la verificari muuult mai mult decat la alte masini, habar nu am de ce.

Modificat de JAMS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

nu stiu unde sa scriu,asa ca m-am hotarat sa cer parerea aici.Vreau sa achizitionez un Beetle la mana a doua ,este buna ca masina si stie cineva vreun site?

Modificat de WNS
Mutarea postului in topicul ce dezbate subiectul respectiv. Te rog nu mai posta la
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, este o masina buna. Merita sa o cumperi.

A mea are cam 26 000 de km, are 2 ani, am luat-o second hand la o "super oferta"... am dat pe ea 7000 de euro, desi am vazut pe net cateva echivalente care costau in jur de 10 000.

Cat despre probleme, iti recomand sa te uiti pe aria New Beetle a forumului. Vei gasi acolo probleme pe care le-am avut fiecare si cum le-am rezolvat.

Eu am putini km, asa ca probleme nu am, desi am trecut printr-o sperietura. Uneori face un zgomot ciudat la relanty pana se incalzeste motorul. Am crezut ca era un injector busit, dar nu s-a gasit vreo neregula la motor.

Te sfatuiesc sa cauti unul cu carte service si un motor maricel (eu am 1.4 75 CP-nu ti-l recomand pentru ca e cam slab).

Cat esti dispus sa dai pe el? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!