Jump to content

Golf 6 - Tempomat - fabricat inainte de 01.06.2010


mAku5000
 Share

Postare recomandată

Al Bundy , poate poti sa ma ajuti sa-mi apara si mie ca in postul ala afisajul pe bord

Nu cred ca se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

azi am avut un pic de timp liber si am montat maneta de tempomat

Cu ajutorul lui Al am si activat-o, o activasem cu VCDS la "steering wheel", dar nu si la engine

Totul e perfect, se aprinde martorul in bord, apare desenul si km/h setati si pe CB+

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti apare pe CB+ ca in postul #22 de la pagina 2 ??

Exact, uitasem unde vazusem poza, m-ai scutit de niste foto ;)

merci pentru avertizare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SAlutare. Cum aflu daca pot instala tempomat si volan cu comenzi pe masina?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce ai acum pe masina (doar BC) se poate instala doar tempomat. Schimband calc de coloana de volan poti monta si volan multifunctional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt raspuns. Stii cumva un pret la respectivul calculator care trebuie schimbat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

As dori sa-mi montez si eu cruise control la masina din semnatura.Este trendline,nu are BC nici comenzi pe volan.Intrebarea mea este:Calculatorul de coloana suporta cruise control?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am crezut ca suporta din moment ce am reusit sa activez CC-ul cu vagcom din engine-coding II

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce treaba are motorul cu calc de coloana? Motorul suporta tempomat iar ca sa montezi pe masina ta trebuie sa schimbi calc de coloana de volan cu unul din aceeasi familie ca cel actual dar sa fie midline sau highline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

BUNA ZIUA !

As vrea sa cumpar si sa montez o maneta de tempomat pentru un golf 6 din 2009 cu CB + .

Ma intereseaza un numar de telefon de unde sa cumpar maneta si unde o pot monta.

Mentionez ca nu sunt din bucuresti.

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maneta - o cumperi de la reprezentanta. In rest, montaj, daca nu ai drum prin Bucuresti.......cauti pe langa tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAneta e la reprezentanta 330 lei, vezi sa nu dai mai mult pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
andreialex13

Salut ,

Am si eu tot un VW Golf 6 din feb. 2009 si vroiam sa intreb daca se poate pune un tempomat, fara alte achizitii suplimentare in afara de maneta.

Multumesc, astept un raspuns daca stie cineva,!si al 10 caracter din seria de sasiu este 9,dupa cum am vazut ca a fost intrebat cineva de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai BC atunci se pune doar maneta si se activeaza din ecu si steering wheel. Daca nu ai BC atunci se schimba calc de coloana de volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca " sa ai BC " inseamna neaparat ce s-a zis aici. Masina mea e din 2011, trendline am BC simplu (arata viteza medie, consum, autonomie etc fara settings) si nu are comenzi pe volan. Pretul de reprezentanta pentru Cruise este aproximativ 830 RON kit si manopera aproximativ 300 RON. Sa inteleg ca e o teapa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ai BC - calculator de bord, deci - in teorie - merge CC. Masina ta, fiind my2011 - se cumpara blocul de manete, nu e doar cea cu CC, de aceea costa atat piesa.

La ce te referi cand zici teapa ?

P.S. - aici vb despre masinile fabricate inainte de 06.2010 - la care se rezolva cu maneta obisnuita, nu cu combina.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Instalat azi tempomat la reprezentanta VW din oras. Cost: 304 lei maneta + 260 lei manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
nicolae.rosia

Salut,

 

as vrea sa montez tempomat pe masina din documentul atasat. Ce trebuie sa cumpar/ce trebuie inlocuit?

 

wvwzzz1kz9w517860.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ai nevoie sa schimbi calculatorul de coloana cu unul care stie cruise control. De exemplu 1K0953549CH stie si comenzi pe volan - in cazul in care o sa vrei vreodata sa pui asa ceva.

Si o sa-ti mai trebuiasca maneta de semnalizare cu comenzi pentru pilot automat, de exemplu 1K0054690B.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!