Jump to content

Golf 6 GTI


blordc

Postare recomandată

Se pot pune pe casco. 

Nu mi se pare ca merita la asa pret se apropie de cele oem. Aftermarket e tot aftermarket oricum o dai. Unele lucruri sunt mai bune aftermarket, insa la faruri nu se poate mai bine de oem.

Link către comentariu

Eu il inteleg. Unii pur si simplu nu vor sa treaca prin bataie de cap cu calculatoare senzori , desfacut masina samd.

Link către comentariu

Am vazut live un set pe o masina din Constanta si mi-au placut, ca model e mai special. Ca luminozitate se apropie de cele originale iar ca si calitate sunt OSRAM care nu e orisice marca. Au venit acum deci o sa le instalez putin mai tarziu si vin si cu poze. Le voi pune sigur pe Casco.

 

Farurlie de pe masina mea vor iesi la vanzare sunt cele cu lupe sau cele originale vand doar un set care se vinde primul celalalt il pastrez. PM pentru detalii si le voi pune in aria dedicata.

Link către comentariu

Acu le-ai luat... da' sincer, vorba unui coleg cu cateva posturi inainte - dupa stopuri de fapt plangea masina ...

Link către comentariu

Poate tragem o poza rapida  cu farurile dacă apuci sa le montezi azi ?

Link către comentariu

Folie nu am avut pe nici un set de faruri din cele 2 si nu am avut probleme in 8 ani de cand am masina si nu cred ca o sa pun nici pe setu asta, plus ca sunt inca in stare foarte buna cele 2 seturi care sunt acum la vanzare aici.

Impresii sunt foarte frumoase si dau bine cu semnalu pus pe dinamic(ca la modelele noi de Audi). Faza scurta xenon se vede foarte bine in comparatie cu ce am avut pana acum. Faza lunga nu mai zic ca se face ziua. Deocamdata foarte multumit dar vedem in timp cum se comporta. Cand se face frumos afara o sa revin cu poze. Le-am bagat si pe Casco ca sa fie treaba buna asa a mai crescut valoarea masinii :).

Modificat de blordc
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au fost ajustate si farurile cum a fost descris in majoritatea tutorialelor de pe net(e descris si aici pe un topic), testat bat foarte bine pentru ce am nevoie eu. Si  poze cu sora ei mai mica cu acleasi faruri, userul Andy24 de aici de pe forum. Ledurile sunt destul de puternice si nu prea am reusit seara sa scot niste poze mai bune cu telefonu.

1WP_20170619_21_23_22_Pro.jpg

11WP_20170619_21_22_15_Pro.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

@blordc frumoase surori :)) . Trebuie sa înfoliez luminile din bara, îmi stau pe cap, dar nu e timp acum de asta.

Link către comentariu

Am cumparat si solutia minune care curata jantele foarte bine dupa cum am gasit aici pe forum banuiesc ca multa lume cunoaste produsul. Isi face toti banii char daca e mai scump.

 

2WP_20170620_11_51_53_Pro.jpg

3WP_20170620_12_01_58_Pro.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

Niste poze de la munte.

 

Despre faruri nimic de reprosat pana acum, imi place mult varianta black edition (fiind fumurii, poate in poze nu se vad asa bine)si din aceasta cauza nu am luat GTI edition.

DSC_5002.jpg

DSC_5269.jpg

DSC_5209.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

Chiar ca are nevoie mare de stopuri pe led... originale :)

Link către comentariu

Daca as stii ca sunt originale le iau insa sh nu am gasit si sa fie sigura sursa ca sunt originale. Povestea lui Andy24 e trista ca el a vrut stopuri originale si a platit un set care sunt "originale" si are numai probleme cu ele. Cel putin astea care le am sunt fumurii si sunt originale fara probleme de vre-un fel. Mai astept poate OSRAM va scoate si stopuri.

Modificat de blordc
Link către comentariu

O sa scoată și Osram in curând , tot cu funcție “Matrix”, in cât timp nu știm..dacă cauți originale , fii tu cel informat și sa Reții ca nu trebuie sa aibă vreun semn pe sticla..:)

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Pozele is faine tare - cred ca ieseau si mai fain daca dadeai HDR on - ca P2 parca are functia asta, nu?

Link către comentariu

Nu are HDR, chiar acum m-am uitat insa atunci am facut mai multe poze din diferite unghiuri si cele mai bune le pastrez cand le transfer pe PC.

Mereu fac poze cu led-urile stinse insa o sa caut sa fac si cu ele aprinse ca se vad foarte bine. 

Link către comentariu

Daca camera poate focusa pe drl-ul sa nu aiba zgomot si sa prinda si botul masinii ar fi SUPER.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!