Jump to content

Golf 6 GTI


blordc

Postare recomandată

Ceea ce zice @Fanel este ca ESP-ul nu se decupleaza complet cand il opresti din buton.

Sper sa nu gresesc, dar din ce stiu doar la Lambo se dezactiveaza 100% de la buton.

Modificat de anorganix
Link către comentariu

Am mutat discutia despre ESP OFF cu tot cu info cum se face aici .

Link către comentariu

Nu vreau sa deviez de la subiect, scuze.

Golf 6 nu dezactiveaza ESP complet, doar R20 stiu ca poate fi recodat, APR are optiunea.

Stiu ca prezenta lui activa e benefica, dar nu mereu, iarna daca vreau sa ma joc, dezastru.

 

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Am trecut la rotile de iarna si as vrea sa ma sfatuiti un set de huse pentru roti de unde pot sa cumpar si sa fie bune pret/calitate. M-am gandit la asa ceva:115231056_1_1000x700_huse-protectie-anvelope-vw-originale-victoria.jpg

Modificat de blordc
Link către comentariu

Multumesc, m-ar interesa sa le car si sa le am bagate intr-o husa, standu il am si eu tot de la Lidl, e ok. Pai cred ca o sa imi iau si eu acelasi huse.(Le-ai luat de pe net sau de la reprezentanta?)

 

Link către comentariu

Le-am comandat la un magazin de unde iau piese de obicei (Aska de pe Atelierelor) :) Poti sa le comanzi de oriunde, mergi cu codul si aia e

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Citat:

In aria "Masina mea" este permisa:
- prezentarea DOAR a masinilor din gama VAG;
- discutarea aspectelor legate de tuning vizual si tehnic. Sunt strict interzise discutiile referitoare la problemele tehnice.

 

Link către comentariu

Masina merge din nou, fiind nevoie de o noua bobina la electromotor. Am comandat si vopsea pe original la culoare pentru a rectifica ciupiturile de la pietricele ce s-au imultit.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am facut un link la ce am postat mai sus. 

 

Modificat de blordc
Link către comentariu
  • 2 months later...

Am luat jantele de la Edi E(atasez o poza de la el sper sa nu se supere) cele de iarna si ale mele vor iesi la vanzare aici. Am zis ca momentan nu are rost sa imi iau alte cauciucuri de iarna pana nu dau jantele cu cacuciucuri cu tot care sunt inca pe masina.

 

IMG_3289.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am pus jantele de TT si cauciucurile de vara pentru ca sunt temperaturi destul ok in urmatoarele zile. Jantele sunt pe 17 iar J 8,5 mi-a lasat spatiu de jumatate de centimetru intre amortizor si janta/cauciuc pe fata. Cele vechi pe 16 marca Enzo le-am dat jos de pe masina si sunt la vanzare in aria dedicata.(linku de mai sus a fost sters si nu mai pot sa il editez)

WP_20170228_16_01_41.jpg

Link către comentariu

Si am prins vreme mai frumoasa, dupa o spalare cam asa arata.

WP_20170304_12_50_001.jpg

Link către comentariu

Of, cum plange biata masina dupa niste stopuri cu LED. Arata prea comun cu stopurile actuale

Link către comentariu

E cam greu sa gasesc original.

Cu evacuarea m-am chinuit de cateva ori sa o tin curata insa am renuntat dupa o perioada, teava originala fiind foarte greu de curatat.

Dupa prima sedinta de spalat se pare ca jantele au nevoie de atentie speciala cu o solutie de curatare ca altfel vor arata jalnic. O sa caut pe forum sa vad ce gasesc ca solutie.

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Am comandat si eu farurile de la Osram xenarc de pe un site din Romania si astept sa vina in 2 zile ca cica le au pe stock, vor urma si poze cu farurile montate.

black-ledriving-xenarc-golf-6-edition3.jpg

Link către comentariu

Din cate am vazut sunt 3800 lei. Cam scumpe. Macar sa merite d.p.d.v. functional .Estetic sunt frumoase. Asteptam impresii si poze. 

Link către comentariu

Esti curajos! O spun din prisma eventualelor probleme care ar putea apărea. Se vand si la bucata? Ca în caz că "accidentezi" doar unul, nu stiu daca iti accepta cineva decontarea unui set de faruri. O spun din experienta!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!