Jump to content

Audi A6 - motor 1.9 TDI(131CP) vs 2.5 TDI(150CP)


DanielL
 Share

Postare recomandată

ce ai vazut in targ la noi? masina mea de ce nu ti-a placut?parca vroiai sa o cumperi la un moment dat...ma rog

pt masina la comanda se ia  500E 

cheltuielile de drum sunt exagerate

150 drum

100-150 toate actele

150 motorina

100-150 hotel,mancare,roviniete etc (hotel 20E-33E)

iar pretul masinii nu pot sa ti-l spun decat daca spui si ce optiuni are

<{POST_SNAPBACK}>

In legatura cu cheltuielile se pare ca e OK deoarece a stat mai mult, a mai intarziat neamtul cu actele o zi jumate si a iesit la mai mult. Daca e adevarata treaba cu 500 euro, atunci aici m-a pacalit un pic, dar tinand cont ca nu aveam alta varianta asta e. In privinta pretului masinii nu sunt probleme ca ne-am uitat impreuna pe mobile.de si am ales-o eu dupa multe cautari si comparatii.

Imi pare bine ca te intalnesc si pe net, mi se parea mie cunoscut numele dar nu imi mai aduceam sigur aminte ce mi-ai spus. Masina ta pe care eram foarte aproape sa o iau era OK dar cu doua probleme: nu eram deloc sigur de kilometri, mai ales ca mecanicul care a vazut-o atunci in targ mi-a spus ca era ulei curs pe la Intercooler, lucru care nu se intampla la kilometrii aia (140 mii), iar a doua problema, chiar in cazul in care avea acei kilometri, motorul de 1.9 este mult mai obosit decat acesta de 2.5. Iar banii nu sunt cu mult mai multi.

De aceasta sunt sigur de kilometri si de faptul ca nu a avut probleme (carte de service in regula, verificata pe reteaua Audi de la reprezentanta, de cineva cunoscut).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ai vazut in targ la noi? masina mea de ce nu ti-a placut?parca vroiai sa o cumperi la un moment dat...ma rog

<{POST_SNAPBACK}>

Sigur ca vroiam sa o cumpar, deoarece dupa cum vezi mi-am si cumparat.

Ce mai este in plus la aceasta este vorba de data fabricatiei: iunie 2002 fata de octombrie 2001 a ta.

Apropos: ai vandut-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti, e mult? Eu sunt super multumit de masina, este nelovita, cu reviziile facute (inclusiv distributia) si kilometraj real. Ca ce am vazut in targ la noi .... :D

<{POST_SNAPBACK}>

Eu zic ca da si in plus, culoarea ma pune pe ginduri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca vroiam sa o cumpar, deoarece dupa cum vezi mi-am si cumparat.

Ce mai este in plus la aceasta este vorba de data fabricatiei: iunie 2002 fata de octombrie 2001 a ta.

Apropos: ai vandut-o?

<{POST_SNAPBACK}>

nu am vandut-o, am tot sperat ca pot sa o pastrez dar nu se poate.

sa o stapanesti sanatos

Modificat de scuterone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Bravo sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!!!Asteptam si poze si 2.5 V6 care din ele??? 150 cai sau 180??

<{POST_SNAPBACK}>

Am pus poze, la sectiunea 'discutii generale', topicul 'cum sunt masinile voastre'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ehh nu stiu daca e mult sau putin. Tu sa ne spui ... Pretul nu este dat neaparat de valoarea monetara ci de cit esti de multumit de masina. Daca dadeai 16 000 si scoteai ulterior bani pt caset directie sau mai stiu eu ce ieseai mai ieftin!? Iti spun pt ca la timpul meu si eu am trecut prin aceleasi chestiuni. Acum ... dupa ceva timp ma felicit ca am dat ceva mai mult si ca nu am probleme ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!