Jump to content

Audi A6 - eroare CD charger


blueadi
 Share

Postare recomandată

SAl

Brusc, pe afisajul mare nu imi mai apar titlurile pieselor de pe cd-urile audio. CD text citeste, deasemea sunetul nu este afectat in niciun fel. In schimb apare eroarea:Device Error - Missing answer for notification OxCO4

Comenzile pe volan functioneaza, iar pe afisazul dintre cele 2 ceasuri, pot vedea titlurile melodiilor.

Am intrat in toate setarile disponibile, am scos si reintrodus toate CD-urile din magazie.

Cam atat

Multumesc

post-4578-1263034549_thumb.jpg

Modificat de blueadi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a revenit singur....................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

blueadi, se poate sa fie din cauza gerului, eu de exemplu am avut bruiaje pe ecranul MMI in conditii de ger puternic.

De asemenea, mai poate fi din cauza vreunei interfete aftermarket montata, eu am avut eroarea asta din cauza unui dension gateway 500 (facea legatura intre MMI si un iPod).

Modificat de silkworm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mica precizare, device-ul despre care vorbesti se numeste CD CHANGER si nu CD CHARGER.

SAl

Brusc, pe afisajul mare (...)

Intotdeauna aceste fenomene se intampla BRUSC, nu au obiceiul sa ne trimita un preaviz de 15 zile sa ne pregatim sufleteste si sa stim la ce sa ne asteptam :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Intotdeauna aceste fenomene se intampla BRUSC, nu au obiceiul sa ne trimita un preaviz de 15 zile sa ne pregatim sufleteste si sa stim la ce sa ne asteptam :)

Să nu ne dăm "inteligenţi". Ba chiar dimpotrivă, majoritatea "fenomenelor" legate de CD-Changer apar după anumite simptome tip "preaviz", care te determină să prevezi cam ce urmează (că unitatea e murdară, sau că e "pe ducă", etc.)... de exemplu: citeşte foarte greu (durează foarte mult p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!