Jump to content

Service-uri pe JUDETE si ORASE


bbogdanmircea
 Share

Postare recomandată

salutare,in Giurgiu am avea mai multe,dar unul singur este dotat cu tot ce trebuie,si pina acum destul de seriosi,dar mai trebuie trimisi un pic pe la cursuri , baieti agajati acolo.

acesta se numeste FLORIROLF

fugi cat poti de ei. Din cauza incompetentei lor mi-a cazut mie motorul din suport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

BENDIS COM SRL din localitatea Horia (la iesirea din Romam spre Bacau) in judetul NEAMT ofera:

- diagnosticari computerizate

- service rapid (schimb filtre si ulei)

- schimbare distributii

- schimbare kit complet ambreiaje (inclusiv volant)

- reparatii mecanice complete

Telefon/Fax 0233747410

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service bun si ieftin in Timisoara? Exclus Grand Garage datorita preturilor exorbitante.

ia legatura cu Dan, user pe forum danubius

service-ul e pe linga Judetean, pe o straduta cu sens unic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De Bacau nu zice nimeni nimic?

ca de HOTII de la Cybernet cred ca sau saturat toti....

Poti sa dai mai multe detalii pe PM de ce zici asta? Eu momentan ma interesam de pretul reviziei iar la ei e cam 50% din pretul de la Sandra din Iasi. Momentan mi se par mai putin hoti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Ploiesti nu stie nimeni,un service de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

La Paulesti cand mergi de la Ploiesti catre Paulesti, la iesirea din Paulesti chiar langa terenul de fotbal, pe partea dreapta este un indicator Service auto. Se coboara o panta 100 m si gasesti service Mondancrans parca dar nu sunt sigur ca asa se numeste - Intrebi de Dan care este proprietarul. Este un om de toata isprava, a lucrat la Bosch in reprezentanta si chiar este de calitate. Este ca la farmacie in service-ul sau si nu exagerez cu nimic. Numarul lui de telefon este - 0729833007. Suni si faci o programare. Eu numai acolo merg cand am probleme. Este un service de Nota 10.

Pentru partea de tinichigerie dar nu numai - o surpriza placuta a fost service-ul Autokat - situat imediat dupa bariera de la Billa catre Strejnic, la 50 m pe partea dreapta cum mergi catre Strejnic. Este un service modern iar oamenii mi-au lasat o parere foarte buna. Am avut o mica problema la sfarsitul anului 2010 cu un taximetrist care nu a fost atent si mi-a zgariat bandoul din fata + bara. Taximetristul avea asigurarea la EUROINS(fosta ASITRANS). Tipul de la daune mi-a recomandat acest service. Nota 10 din partea mea pentru cei de la Autokat. O mentiune speciala si pentru cei de la asigurari firma Euroins care s-au miscat super repede si au decontat factura fara probleme (1054 lei) - in 24 de ore mi-am luat masina cu urmatoarele inlocuiri - bandou fata+bara fata vopsita+suport numar inlocuit.

Modificat de bradulescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colescu Sebastian

In Suceava va recomand service-ul "Service Prompt" este pe drumul spre humor,in Scheia,imediat dupa primul pod.(Au tot ce trebuie statit itp,geometrie,diagnoza etc)

Pe partea cealalta va sfatuiesc sa nu mergeti la Euro Car Service aflat undeva langa reprezentanta Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Barlad

Bosch Service DIC AUTO de pe DE 581

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Suceava recomand AUTO MITRIC (reprezentanta volkswagen)

si pentru reparari caroserii(vopsire, kituire, indreptat etc.) AUTO SHINE din Radauti, jud Suceava. Cei mai tari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baia Mare (Recea) Service Cipri.

Prima straduta la stanga la intrare in Recea dinspre Baia Mare.

Baietii sunt seriosi dar raspund cam greu la telefon. Pentru o programare mai bine le faceti o vizita.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu in Suceava recomand serviceul de la Cumparatura.

Tehnodinamic si e reprezentanta SEAT.

Ce am lucrat la ei am fost multumit si singurii care mi-au dat garantie pe piese si lucrare, acte de intrare iesire din service lucru pe care nu l-am mai vazut la alte service-uri.

In Iasi deocamdata nu pot sa recomand nici un service, toti sunt niste carpaci si niste smecheri fara tarife fixe, fara chitante, fara acte de intrare iesire din service, totul se face pe "relatii" si pe "incredere".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un service pentru seat, in Iasi? bineinteles, foarte serios... mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea sa mergi la Cumparatura cu inima impacata.

Daca ai ceva minor baietii de pe forum sunt de departe cea mai buna alternativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar totusi am auzit ca la COSO GARAJ ar fi plecat lumea multumita.Eu nu am intrat inca si nici nu imi doresc.Doar la AGER,aveam un prieten si...in afara de placute,o singura data,de atunci schimbandu'le eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pana acuma in Iasi nu am fost decat odata la Autovik sa incarc instalatia de freon si ca se uite oleaca la cureaua de la alternator, mecanicii par ok dar preturile sunt foarte mari fata de magazine la piese si tot asa fara foaie de intrare in service, totul mai pe incredere.

Multe lume e multumita de Coso Garaj, nu am trecut inca pe acolo dar cand ajung o sa postez experienta mea pe aici.

E greu de gasit un service de calitate in orasele mari sunt multe si proaste asta e tot ce pot sa spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
costica neagu

constanta - autozone. au filiala si in bucuresti. foarte fain lucreaza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa facem in urmatorul fel sa facem o lista asa (de exemplu)

Constanta

Alba

Sibiu

......

si fiecare scrie in dreptul orasului service-ul si fiecare ar lua lista de fiecare data si adauga service-ul la judetul respectiv.Daca vrea cine-va sa faca o lista cu orase ar fi bine.Nu stiu daca a prins ideea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Brasov, undeva prin bartolomeu, "VALSERV" - service auto sa va feriti de el!!! Eu am ajuns la el in service cu 2 masini tractate si cu ele tractate am plecat cu +stricaciuni si platit pentru manopera. Acolo lucreaza unul "Nae" care se "pricepe" la toate tipurile de masini. Daca ajunge-ti pe mana lui o sa va coste reparatia care trebue de facut la alt service bun plus stricaciunile care le vei aduna in acest service!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costica neagu

aaa pai daca vorbim de serviceuri de care sa ne ferim, am si eu o lista lunga. in bucuresti stiu Norauto, Autosoft si inca unul pe la foisorul de foc. ORiBILE. deci, oameni mai nesimtiti ca acolo n-am pomenit, si eu nu sunt cel mai dragut om... plus ca lucreaza de kkao. de ex, am mers la schimb de roti si m-am trezit cu zgarieturi pe care nici n au avut tupeu sa le recunoasca(autosoft)...si multe altele..

aaa si pe chitila e unu bun. mic dar bun de tot. chitila 47. nu pretentios, dar nici scump./

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
claudiudragos

Pentru Iasi, recomanda cineva un service serios si cu preturi accesibile?

**la coso garaj stiu ca au scoruri imense(250lei sa imi schimbe un rulment pe spate :)) si ulterior am gasit in alta parte cu 50lei, in schimb nu mi-a placut de oamenii de acolo, adica nu as fi lasat masina acolo)

**la AFA pe canta merg mai des, dar si ei au niste preturi destul de mari, in schimb fac fisa de intrare/iesire, chitanta...sunt ok sa zicem.

dar as vrea sa mai incerc si altceva...

Idei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
bbogdanmircea

In Iasi un service foarte bun pe directie, suspensii bucse brate si revizii usoare plus cauciucuri deci tot ce tine de calea de rulare

Se numeste COSEL cred si este pe stanga pe CA Rosetti de la intersectia dintre T Vladimirescu si Eternitatii inspre iesirea spre Vama cam la 500 m pe stanga scrie mare centru de anvelope si de directie.

Au aparat foarte bun pentru facut geometrie si sunt destul de ok si la brate bucse etc si cred ca au si aparat pentru AC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. cei din iasi, un service autorizat,cu preturi cumsecade, in capat CUG, va las si un nr. tel. al baietilor deacolo: 0745.721.113

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o parere despre service-ul Ati Motors (dealer Honda)? ma intereseaza tinichigeria si vopsitoria. sau eventual o recomandare de service unde se fac aceste operatiuni la un mod mai profi. multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!