Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

mihai_daniel_vw

Ms de raspuns Al Bundy,daca esti amabil sa-mi zici si cum activez usa style :) Salutare

Modificat de mihai_daniel_vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In centrala electruca la coding ai ceva cu turn signal light as pozition light si le pui la 20%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Inca odata ms de raspuns Al

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum activez usa style :) Salutare

 

[select]
[09 - Centr. Elect.]
[07 - Coding]
[Long Coding Helper]
 
Byte 7:
- bifati Bit 1 (Turn Signal as Parking Light [uSA/Canada])
- in casuta DEC modificati valoare - 20-30% ....sau cat vrei sa fie intensitatea
 
[Transfer Coding!]
[Do It!] 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum fac sa conectez un rns 315 la telefon. Am reusit cu vcds sa il fac vizibil, dar nu mi-a aparut "vw phone" ci "vw uhv". M-am conectat asa, merge sa raspund la apel  din tasta de pe volan, insa nu aud nimic si nici cel cu care vorbesc nu ma aude (asta fiindca este o problema la microfon, pe care o voi rezolva astazi)

Masina este un vw passat 2011.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In timpul apelului umbla la volum...sa nu fie pe minim.Iar ptr conectare-nu ai nevoie de vcds.Fa-l vizibil(pe rns) din meniu si te conectezi pe urma.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am uitat aici sa vad cum se face conexiunea: 

Problema e ca nu imi apare vw phone ci vw uhv.

Daca umblu la volum ridica volumul melodiei rulate pe cd/card.

Sa aibe legatura cu faptul ca microfonul este intrerupt? 

In tutorial vad ca s-a conectat cu in iphone, iar eu m-am conectat cu samsung.

O sa mai intru prin meniu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa mearga si cu samsung.In meniul phone ai setari ptr volum.Uita-te cu atentie...si trebuia vw phone,dar daca se conecteaza e ok.Vezi agenda telefonului in rns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad nimic din ce se vede in tutorial.

De ce nu vad eu vw phone? Cred ca asta e toata problema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce mod te-ai conectat? rsap sau UHV ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Salutare baieti

Vin si eu cu niste intrebari care ma tot macina de ceva vreme

1. Am vazut la cineva semnalizarile de pe lampile spate la o intensitate de 20-30% ceva de genu usa style dar pe spate si pe franare se aprind 100% fara sa se aprinda intermitent pur si simplu lumineaza maxim odata cu stopurile pe frana, are cineva idee cum se poate activa asa ceva din vag-com

2.de asemenea tot din vag am auzit ca se poate activa ca stopurile pe frana sa "licareasca" rapid la frana brutala, mai exact cand intra ABS-ul

3. Am mai auzit ca tot la frana brutala, la fel cand intra ABS-ul se poate activa o functie ca luminile de semnalizare sa se aprinda intermitent , ca sa fiu mai explicit, la franare brutala se aprind automat avariile

Va rog cei care aveti idee de asemenea codari sa specificati cum anume se pot activa acestea din vag-com.

Cu respect

Modificat de mihai_daniel_vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cautat in topic si nu ai gasit raspunsul la aceste intrebari? Ma indoiesc.

Aloca ceva timp si rasfoieste topicul. Vei gasi mult mai multe functii ce se pot activa la platforma asta.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Recunosc ca am citit vreo 30 de pagini mai pe sarite, dar cand e vb sa citesti 86 pagini pt a gasi raspunsuri la intrebarile mele eu zic ca e un pic cam mult mai ales ca poate asemenea discutii au avut loc acum mai bine de 3-4-5 ani si nu ar strica din cand in cand sa fie improspatate mai ales pt cei care nu trebuie sa citeasca 86 pagini pt a aduce un upgrade masinii.

Dar...in fine. Respect raspunsul si nu pot decat sa imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu post-ul meu.

Seara buna

Modificat de mihai_daniel_vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma intelege gresit, te rog. Sunt aceleasi proceduri. Nu ai suparat pe nimeni, dar asa cum timoul tau este pretios si al nostru este, plus ca risti un avertisment de la moderatori-ptr postare , repostare informatii deja discutate. Tot ce te intereseaza gasesesti pe 09 centr.electric-turn signal lights ad parking light, intensitate semnal-20_30%, si tot acolo si avariile la frana violenta.

O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Multumesc mult de raspuns pronet si sper ca moderatorii sa inteleaga ca din cand in cand e ok sa se mai raspunda si la intrebari mai vechi (de la pag 1 la 23 mi-a luat sa citesc o ora si 20 min) nici nu vreau sa ma gandesc 86 pagini in cat timp.

Seara buna si ms de intelegere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

Dupa aproximativ 2 ore de lecturat am reusit sa citesc 86 pagini.

Asadar am gasit ceea ce cautam doar in proportie de 60%.

Ca sa fiu mai exact am gasit flash pe becuri de frana la franare violenta si avarii la franare violenta dupa cum a precizat si colegul pronet mai sus, asadar doua din trei.

A treia intrebare a mea era cum se poate activa si pe spate usa light pe la 20-30% si pe franare sa se aprinda 100%

Salutare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe spate nu se poate activa.

IAr la aia cu franarea de urgenta daca le bifezi pe amandoua nu functioneaza niciuna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua. Pe un Golf 5 din 2009 am montat volan Golf 7 cu padele si comenzi. Am comandat 1K0-953-549-CH. Cum activez butoanele (cate or merge din ele), padele si luminile de la butoane. Am VCDS. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intri pe adresa 16 la coding...te ajuta vcds cu balonul pop-up.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat cu volanul. Este diferenta imensa fata de cele de golf 6 si 5. Am reusit sa aprind luminile la butoane, sa functioneze toate butoanele, mai putin tempomatul, chiar si padelele lafel ca la volanele de 5 si 6. Steering wheel mk7 rules.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand vor functiona si cele de tempomat o sa vrea si altii :D

Modificat de janos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare. ma poate ajuta cineva cum sa dezactivez functionarea stergatorului de pe luneta atunci cand stergatoarele fata sunt pe treapta 1 si bag in R? Va multumesc si va urez LA MULTI ANI !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat cu volanul. Este diferenta imensa fata de cele de golf 6 si 5. Am reusit sa aprind luminile la butoane, sa functioneze toate butoanele, mai putin tempomatul, chiar si padelele lafel ca la volanele de 5 si 6. Steering wheel mk7 rules.

Poti sa iti montezi si ceasuri de scirocco sau tiguan !

Sa vezi ce bine dau pe Golf 5

Ma refer la cele color si unele sunt si 3D

Se pot coda corespunzator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Am rezolvat cu volanul. Este diferenta imensa fata de cele de golf 6 si 5. Am reusit sa aprind luminile la butoane, sa functioneze toate butoanele, mai putin tempomatul, chiar si padelele lafel ca la volanele de 5 si 6. Steering wheel mk7 rules.

Poti sa iti montezi si ceasuri de scirocco sau tiguan !

Sa vezi ce bine dau pe Golf 5

Ma refer la cele color si unele sunt si 3D

Se pot coda corespunzator

 

Srii cumva ce cod au cele 3d? M-ar interesa mai mult pentru Passat B7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!