Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Se refera la CH si LH....nu la Scandinavia/America...astea le-a incercat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, Andreiut said:

Am incercat si cu scandinavia + north america, tot nu merge. 

Centrala este cea mai slabă, pe 16 biti.

Da? Atunci din păcate scrie altceva... Fata de ce face..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare. Am o problema la activarea comming home si leaving home. 

Este activa in VCDS dar farurile nu se aprind la blocarea/ deblocarea masinii. Se aprind doar becurile din oglinzi dar cele de la faruri si stopuri nu. 

S-a mai lovit cineva de problema asta? Cum ati rezolvat-o?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Afecteaza cu ceva daca vreau sa-mi activez funcție follow me home la un golf 5? Am buton AUTO si as vrea sa stiu daca afecteaza cu ceva daca activez funcția aceasta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi, 

Ma confrunt cu o problemă cauzată de scumpiri noștri mecanici (Mai exact schimbător de piese), la Golf 5 1.9 tdi am facut acum schimbul de ulei si filtre si cand mi-a resetat computerul mi-a dat 15000 km si 2 ani, pana acum il aveam setat la 10000 sau 365 zile , imi poate explica cineva care sunt pasii sa-l modific inapoi la 10000, mentionez ca am VAG com , dar as dori exact sa stiu exact pasii sa nu mai fac si alta gafă.

Totodata as dori sa activez dar nu stiu unde bip ptr centura, mentionez ca la mine nu se aprinde martorul de centura nici cand pun contactul, posibil sa nu aiba?

Mulțumesc frumos pentru răspunsuri și drumuri bune alături de mașinile voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut la mine , nu poti coda mai multe odată, spre exemplu sa ai si centura si martorul de plăcute sau cel de lichid parbriz.

Asa e ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu e asa. Nu ai citit atent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi si cum ar trebui codate spre exemplu martorul de centura si cel de plăcute simultan ?

Eu spre exemplu aveam codat doar plăcute si acum am codat centura dar plăcuțele s-au dezactivat. 

Dacă codul inițial era 0001x01 trebuia adăugat xx02, eu am modificat !

Modificat de alex_87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex, pe semne nu ai inteles procedura....simplu, adaugi. Normal ca tu daca ai inlocuit valoarea existentă la tine, in loc sa adaugi la ea...nu ai facut nimic. 1+2 =3. Vrei si washer..1+2+4=7....s.a.m.d...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin adunare..de aceea e +in fata codingului.

LE- am postat simultan..

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am corectat simultan cu voi.

Multumesc frumos 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, am o jetta din 2008, am activat cu vag follow me home și coming home, acum le am și în bc, dar de ce se aprind farurile doar când deschid mașina, când o închid nu se aprind, a si mai e ceva am activat și mirror down dar când bag în masalier nu se lasă oglinda. Un ajutor e bine primit 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citeai putin,gaseai singur raspunsul....Lasa luminile pe faza scurta...iar la sosirea acasa,dupa incuiere,va stinge singura luminile.Asta ptr ca nu ai senzor lumina.Ptr mirror dowm-trebuie alt motoras in oglinda dreapta..cablaje,calculator de usa care sa suporte...e topic dedicat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/29/2020 at 11:20 AM, Buzica69 said:

Salut, am o jetta din 2008, am activat cu vag follow me home și coming home, acum le am și în bc, dar de ce se aprind farurile doar când deschid mașina, când o închid nu se aprind, a si mai e ceva am activat și mirror down dar când bag în masalier nu se lasă oglinda. Un ajutor e bine primit 

NU ai citit destul despre cum functioneaza CH si LH.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede ma ca am citit tot grupul, am incercat toate optiunile posibile si tot nu i am dat de cap la follow me home, am incervst cu luminile aprinse pe faza scurta cu codari vag, sunt date pe on si din bord ai din vag si tot nu merg.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare colegi,

 

Am cumparat un RCD210 pentru Golf V an 2004. Imi puteti spune daca CAN-ul masinii merge updatat sau trebuie inlocuit pentru a nu consuma bateria? Am atasat scanarea cu VCDS si poza dupa seria unitatii radio.

Va multumesc!

New Microsoft Word Document.docx

IMG_1245.jpg

Modificat de Adrian C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge facut update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria unității nu ajuta la nimic. Se face update can ului tau,  se trece la K si sw 0178.

Se poate face cu odis e, vas, vcp pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare colegi , am incercat sa dezactivez centura la un golf 5 1.6 si am facut un mic ca++t. Am intrat in cluster coding si am modificat codul din 0003103 in 0012103  si am dezactivat centura si am activat senzorul de nivel al lichidului de parbriz .. cum o dreg ? Daca bag primul cod revine la normal? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Sau scazi din 12 cifra aferentă senzorului de nivel.

Edit: pune 0001103 şi o să ai doar senzorul de uzură al plăcuţelor de frână.

Modificat de MyKe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, multumesc frumos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Am umblat prin VCDS și acum când încui mașina din cheie nu mi se mai aprind semnalizările,doar la deschidere nu și la închidere!Mă puteți ajuta?Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai debifat looking confirmation via blink..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!