Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Dacă nu avea și a codat corect, plângea martorul din bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios daca colegul killer10 a reusit ceva. Nici la mine nu se aprinde nici un martor in bord cand se termina lichidul, si ma resemnasem cu ideea ca nu are senzor. Dar totusi, care ar fi explicatia, ca tu sa ai senzor pus din fabrica si sa nu ti-l activeze fabricantul din soft ??? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai rar asa ceva.... Eu nu am găsit la acest model, senzor montat dar sa nu fie activat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

va salut!la un golf 5 din 2007 merge o codare pentru climatronic sa apara penavigatie  rns 315?

Modificat de tonyauras
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce codare sa faci.Trebuie inlocuit modulul climatronic,can compatibil..

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, mi.am activat din vcds poziți US style și acum vreau sa anulez pozițiile ca se vad nasol cum o fac fără sa apară în bord?  Golf 5 2.0 tdi 2007

Modificat de andrei04072
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot cu VCDS-ul le poti dezactiva. Nu merge din meniul BCului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum dezactivezi pozitiile cu VCDS ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua stimati domni,
Detin un Volkswagen Golf 5 , 1.6 FSI, an 2005.
Am incercat nenumarate coduri (security) pentru VCDS, aria Engine mai exact security acces code...insa fara succes (singurul care a mers a fost 02153 dar ulterior citisem ca este pentru IMO).
Din nefericire nu am reusit sa aflu codul de securitate motor pentru benzinara mea...dupa multe cautari pe google...
Poate vreun coleg care s-a mai lovit de problema aceasta sa ma ajute cu un sfat ceva ?
Vesnic recunoscator! ✌️
Cu stima,
Ionut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnule Florin,
As dori sa mi modific un pic turatia la relanti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge cu Vcds - e mai complicat la benzinare, doar cu resoftare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vin și eu cu o scurta întrebare : cum pot reactiva martorul de centura? L-am dezactivat acum câțiva ani și as vrea sa îl reactive. Va mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din codare pe 17-instruments. O sa iti apara balonul de help, care te va ajuta. trebuie sa adaugi un 2

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,azi am vrut sa codez (activez) functia "Auto closing rain"  dar nu imi apare la longcoding optiunile. am reusit sa activez doar "Rain closing active"  din 09 Central elec,dar nu am reusit sa activez din 46 Central Conv,ce operatiune sa efectueze.

vezi imaginea de mai jos.

oare o fii VCDS vechi ? (10.6)

file.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce mașina, ce an de fabricație? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,am rezolvat astazi functia "rain closing" am reusit sa-l activez si functioneaza cu brio.
 

cablul meu 10.6 era prea vechi ca sa stie long-coding,si am folosit astazi o versiune noua ( 18.9 ) si a mers din prima.

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, se poate activa cumva din vcds, sa-mi apara martorul de portiera deschisa in bord, fara contact pus, la golf 5? Nu mai stiu la ce masini am vazut, acel martor apare si fara cheie in contact cand deschizi o portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu se poate. În funcție de generație, la unele apare asa cum zici... La altele, nu. Nu am încercat sa compar și sa vad dacă se poate face ceva în acest sens, din eeprom ceasuri/modificarea acestuia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu urmatoarele erori. Tocmai ce am montat un modul de bluetooth pe masina si m am ales cu urmatoarele erori. Mai trebuie ceva codat ? Am adaugat " telephone " din lista can. Nu stiu ce sa i mai fac. 

Multumesc!

Screenshot_20190508-152954_OBDeleven.jpg

Screenshot_20190508-153019_OBDeleven.jpg

Screenshot_20190508-153006_OBDeleven.jpg

Screenshot_20190508-153037_OBDeleven.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU adauga optiuni pe care masina nu le are

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune un autoscan cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
13 hours ago, Dragos24x7 said:

Tocmai ce am montat un modul de bluetooth pe masina si m am ales cu urmatoarele erori. Mai trebuie ceva codat ? Am adaugat " telephone " din lista can. Nu stiu ce sa i mai fac. 

Doar bifat 77 in can gateway.

Mai departe, erorile pe 77 vezi care sunt.

Restul -sterge erorile si vezi care revin. Eventual...fa un scan cu un vcds - asa imi pare cam dificil de urmarit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!