Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Salut a reușit cineva staging golf 5? Am un golf 5 2008

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata nu - mai incercam....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva cu "security code " pentru accesarea cu vcds a unui scirocco 2009 ? am incercat 01283,11463,31347,12233,31347,04354,31188,13861.

Va multumesc mult

Modificat de Sarcofagos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica sa faci ce si pe ce modul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa modific iluminatul la scala : [17-Instruments] ...am nevoie de Login,[ Adaptation-10] pentru canalul 19

 

Nu mai da quote la postul anterior te rog. Multumesc

Modificat de Aerofan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge la Golf 5 asa, stai linistit.

Doar cu o interfata dedicata, citit eepromul si modificat - este o operatiune pt avansati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am incercat sa activez coming home - leaving home dar nu am reusit. Dupa ce bifez bitul 5 si 7 imi da eroarea asta.. Oare am vreo sansa?

De asemenea din ce am vazut pe youtube, ca am vrut sa activez si cornering light, nu am bitul 23.. nu-mi permite centrala elect sa inteleg?

https://imgur.com/a/DGgNSmA

41776911_2184999165111078_810979680495599616_n.jpg

Modificat de ciprickoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@spido pt cornering pot face ceva? bitul 23 nu-l am.. trebuie schimbata centrala?

Daca-i dau yes nu se modifica ceva setari ce is deja facute si sa se distruga ceva? habar n-am, intreb :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot seta luminile de la picioare sa lumineze la 50 % intensitate cand dau drumul la faruri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Doar la mașinile cu centrala mai noua, începând cu 2008 - 2009 în general 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este 2008, iar centrala este 3C0 937 049 AJ Highline 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci întra la long coding, ai ceva de genul foot Lights via 58d terminal.daca ai Bifezi și setezi din maxidot intensitatea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa caut sa vad daca este. Maxidot nu am, urmeaza ceasuri color de tiguan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare vreau sa activez si eu senzorul de la lichidul de la parbriz sa ma anunte cand este aproape gol si nu gasesc pe nicaieri codarea ma poate ajuta cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar ai senzor montat?

codarea se face in 17-instruments

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu sigur daca are senzor montat am activat acum sa vad cand raman fara daca imi arata in bord :D!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai activat si nu ai senzor, la 30 sec de la punerea contactului o sa apara avertizarea de lipsa lichid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus contactul cum mi-ai zis si nu apare nimic :D inseamna ca are senzoru ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă ai activat corect și ai senzor... Și lichid în vas...nu trebuie sa apară nimic. Dacă nu ai senzor, după ce pui contact, in 30 de secunde te avertiza ca nu ai lichid în vas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil, ca sa fii sigur baga un ochi la borcan. Daca ai fire intr-o mufa atunci ai senzor. Sau mai simplu, daca ai spalator de faruri sigur ai si senzor. Bidoanele pentru faruri cu spalare sunt de 5L si au 2 motoare si senzor. Cele fara spalator de faruri au 3L si din cate stiu nu vin din fabrica cu senzor si au numai un motor, posibil fostul proprietar sa fi adaugat unul, ca mine cand am luat masina, a 4-a zi deja dadeam gaura in borcan pentru senzor :))
Asa arata un bidon cu spalator de faruri si senzor.

Untitled.jpg.9526f25fb6469a1cbf335f8ee16428fa.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!