Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Am pus in primul post "X", unde teoretic as putea pune si alte valori decat 5. La iarna nu m.am gandit, dar cred ca se putea si dezactiva. Aveti dreptate, e mai bine cum e (am eu un fix sa setez la o temperatura mai mica cu 5°C cand afara e canicula).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/29/2018 at 8:44 PM, Al Bundy said:

De ce e pacat? CA nu poti sa le-o bagi in ochi celor care vin din fata? Sau de ce ?

 

Nu orbeam pe nimeni nu o intensitate mica setata si in ziua mare cand e lumina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E parerea ta. Forma conului de lumina la faza lunga bate departe si e deranjanta chiar la intensitate redusa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e, chiar si becul de pozitie care e in oglinda de faza lunga iti ia ochii daca e cu leduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , ma tot chinuie o chestie , as vrea ca si in formatul unei alarme de masina montata separat sa pot seta din VCDS ca dupa inchiderea masinii din telecomanda sa se ridice singure geamurile automat. Vara de ex ar fi util ca dupa ce cobori , apesi pe close si automat sa se ridice singure geamurile si/sau trapa.  Am cautat chiar prin exterior dar intrebarile nu au avut un raspuns clar , fie nu auzise nimeni fie ca doar la reprezentata se pot pune aceste setari.

Totusi zilele precedente un amic a zis ca la al lui vw daca scoate cheia din contact si inchide portiera timp de 30 sec se face armarea automat a inchiderii precum si inchiderea geamurilor. El asa a cumparat masina deci nu stiu daca se poate sau nu din VCDS. 

 

Voi ce spuneti ?

Modificat de danero2004
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa o lasi cu geamul deschis si in momentul in care o incui sa tii apasat mai mult pe butonul de incuiere?

Ar trebui sa mearga.

.daca nu,se poate activa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Am urmatoare eroare J519

Masina este VW/Jetta 2008/ 1.6 BSE/ care a avut CB cu mini_dot si am facut upgrade la Maxi_dot dupa a venit si codul de eroare.

PS:  dupa upgrade am un MFD ul ca pe minidot, nu are toate functiile unui Maxi_dot, mai trebuie sa schimb ceva sa am toate functiile sau nu stiu ceasurile de le-am montat?

J519.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg ce vrei sa spui...ceasurile postate de tine sunt maxidot..deci ar trebui sa ai meniurile.

Acum..cine le-a adaptat pe masina ar trebui sa stie mai bine ce a facut acolo....pot fi chiar defecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca raspunsul il gasesti aici

http://www.myturbodiesel.com/wiki/multifunction-display-mfi-or-mfd-faq-and-menu-settings-mk5-mk6/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

valentin, ce functii iti lipsesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in afara de  pictograma masini si imi afiseaza usa, capota ... deschisa nu am nimic in plus fata de mini_dot.

si asta este versiunea mea de Electronica Centrala

MFD_minidot_.jpg

electronica centrala_01.jpg

Quote la postul anterior este interzis prin regulament si se sanctioneaza!

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai meniuri..nimic?

Cred ca e o problema cu softul lor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa intreb prosteste, maneta de stergator are butoane de comandat ceasurile? Sau butoane pe volan? Daca da, s-a codat corespunzator? Stiu ca la Audi erau ceasuri cu meniu dar nu aveau maneta instalata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina default a fost echipata cu mini_dot & CB si  maneta este asta, nu am comenzi pe volan.

maneta CB.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/10/2018 at 9:33 AM, spido said:

Ai incercat sa o lasi cu geamul deschis si in momentul in care o incui sa tii apasat mai mult pe butonul de incuiere?

Ar trebui sa mearga.

.daca nu,se poate activa.

Stiu de functia aia , aia merge , ma gandeam sa fie automat , la vechea masina din alarma dupa 30 sec se inchidea masina si tot.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

automat nu merge, decat cu instalare alarma/modul aftermaket

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

# danero2004

Am avut eu la vechea masina functiile de ridicare geamuri cand blochezi masina, sau inchiderea masinii la o perioada prestabilita,  dupa ce scoti cheia din contact si parasesti masina.  Era tot o alarma cumparata din magazin si montata pe masina, dar functiile respective erau comandate de modulul alarmei, deci alarma ta ar trebui sa aiba acele functii, nu ai treaba cu activare din VCDS. Daca ai vreun manual al alarmei, vezi acolo ce setari ai si cum le poti activa.  Era foarte buna functia de inchidere automata, ca nu mai stateam cu grija ca am uitat masina deschisa sau  am  uitat sa ridic vreun geam.

Modificat de Cristi 78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor. Am incercat cu VCDS, la o Jetta din 2007, motor BSE, sa  aplelez modulul de login, faza preinitiala secventei pentru resiscronizarea 

key immobilizer-ului. Am apelat modulul 01-Engine, apoi 17-Instruments, Problema si totodata intrebarea mea este ca dupa aceea nu imi mai apare tabul cu Login-11 ci Coding II-11, dar neapelabil si sus, in stanga, in dreptul ''Protocol CAN'' bara oblica se invarte pana te plictisesti.

 

vcds 1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa introducerea unui login necorespunzator modulul blocheaza accesul cateva minute..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am ajuns sa bag pin-ul. La prima apelare a modulului login, chiar si dupa un restart/deconectare/reconectare inloc de login-11 imi apare tabul Coding II-11, neaccesabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

pai ce cauti sa adaptezi cheia, pe 17-instrumente ? pe 25-imobilizator se face, la modelul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea sa ma ajuți, cum se face secventa, mai exact? Mulțumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

2007 - immo 4c, nu immo 4 - posibil sa nu mearga asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat secventa de pe www.ross-tech....si cica imi spune ca nu e bun pin codul. Sunt foarte surprins...nu codul din poza atasata mai jos e cel corect? Este singurul de pe cheia cu care am cumparat masina. Pe cealalta parte a plasticului se afla o parte din seria sasiu a masinii.

InkedIMG_20180519_101850_LI.jpg

Modificat de boghi00myx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!