Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Am incercat dar telefonul nu il vede, nu il gaseste. mai trebuie ceva activat si in rns 300  sau nu?[scuzele de rigoare pentru ortografie]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie activat nimic in RNS.

Daca nu-l vede trebuie facut vizibil cu vcds,stearsa lista de pairinguri..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva security access code pt Auto-HVAC la golf 5? sau login? Am luat un panou de clima de UK si mi-a dat peste cap recircularea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, flop1985 said:

Stie cineva security access code pt Auto-HVAC la golf 5? sau login? Am luat un panou de clima de UK si mi-a dat peste cap recircularea.

 

fa doar setarea de baza la flapsuri. Ce cod avea panoul tau, ce cod are cel cumparat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,vreau sa dezactivez  cu ajutorul VCDS spalarea farurilor,stie cineva procedura?Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intra pe 09-centrala electrica, la long coding si debifeaza headlight washer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfatul meu e sa le modifici doar timpul de delay, s-ar putea ca la un moment dat sa ai nevoie de ele. Nu sunt puse degeaba.

Eu asa am facut, si acum intra doar daca tin apasat de maneta circa 3-4 secunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva daca exista vreo varianta cu vreo intrefata daca se poate dezactiva cautarea becurilor la cald ? Warm Diagnostic ? Gasisem ceva documentatie dar pentru BCM la golf 6 si cu Vag Can Pro , dar pt Golf 5 nu am gasit absolut nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ceva timp ma chinui sa activez functia ca la inchiderea masinii sa imi bipuie masina,nu resusesc,am activat din vcds tot ce trebuie ,am bifat ATA confirmation in menul convenience al masinii..tot nu merge,trebuie sa am alarma pe masina sa imi mearga aceasta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am claxonul original,daca la asta te referi

image.thumb.png.b95613d9f6813ee57951905ed5484371.pngimage.thumb.png.b95613d9f6813ee57951905ed5484371.pngimage.thumb.png.b95613d9f6813ee57951905ed5484371.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de BCM stie/sau nu stie sa faca bip pe claxon/goarna.Am activat pe o Jetta 2012 si merge ATA pe claxon,fara goarna alarma..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare e super dificil de montat goarna originala ? Cat sa faca bip la inchiderea masinii ? Pe unde se afla aceasta ? Am masina super extra dotata , dar se pare ca alarma au uitat sa ii puna :) Sau nu imi dau eu seama si are ? Cum pot verifica daca are sau nu alarma ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te incui in ea din telecomanda si deschizi capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu vcds.Pe centrala electrica la mk6 sau pe confort la mk5.Apare sau nu la subsystem..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Goarna este montata sub aripa din dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am activat cu vcds bip-uitul la inchiderea si deschiderea masinii , in centrala electrica gasesti. Cand mai bag vcds-ul iti fac poze sa vezi mai exact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am goarna oem cu mufa cu tot. Am văzut ca are 3 fire. Unde trebuie legate firele doar sa bipuiasca la închis deschis? Ma puteți ajuta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!