Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

Cum gasesc actuatorul?

Daca tot mentionezi de turbina, un PM cu un sfat pt reconditionare? Pt a nu fi OT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Imi puteti da va rog un cod pentru maner usa sofer (varianta cu 4 geamuri electrice negru)? M-am uitat pe acest topic, dar am gasit doar pentru usa de la pasager.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/28/2017 at 8:27 PM, cata4u said:

Salut. Imi puteti da va rog un cod pentru maner usa sofer (varianta cu 4 geamuri electrice negru)? M-am uitat pe acest topic, dar am gasit doar pentru usa de la pasager.

mergi la reprezentanta cu seria de sasiu, sunt prea multe variante si coduri de inlocuire.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Un cod pentru telescop haion octavia 2 FL Combi, va rog? (cea din semnatura)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

La skoda octavia 2 fl 1.6 tdi 2010 combi, imi puteti spune codul de la arcurile spate heavi duty?, va rog

Multumesc

Modificat de cristianoita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 9 ore, aTThEEnd a scris:

Salut. Un cod pentru telescop haion octavia 2 FL Combi, va rog? (cea din semnatura)

1Z9827550

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

va rog sa va limitati discutiile la specificul topicului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Un cod pentru jug punte fata skoda octavia 2, 1z3, 2.0 tdi, bkd, 2005.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog un cod pentru prezoane normale.Multumesc anticipat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat de am "transpirat" si nu am gasit codul ptr prezoanele normale de Octavia.Va rog sa ma ajutati pentru ca antifurturile nu mai pot fi folosite.Multumesc anticipat.

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, doresc sa imi schimb si eu suruburile de la filtru de aer la batrana mea skodita. Puteti sa imi confirmati/infirmati si mie ca acesta este codul pentru suruburile care prind capacul la filtru de aer pentru motorul bjb? Am cautat pe net si am gasit mai multe coduri:WHT -002-087, 1k0129381 si N10731701. Pe care trebuie sa il comand? Va multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la modelul acesta nu vin separate suruburile care prind capacul

primul cod e de la capac de filtru de aer de fabia, posibil sa mearga. al doilea e surubul M6 cu imbus care prinde taota carcasa pe tamponul de cauciuc de langa baterie. Ultimul cod e surub de carenaje, posibil si asta sa mearga

Daca este si carcasa obosita, se gaseste aftermarket destul de calitativa, in jur de 170 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Un cod OEM pentru compresor clima, Octavia 2 4x4/2008, motor BLS, serie sasiu TMBKS61Z878028322,

Multumesc anticipat.

Modificat de dorin_sb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0820803, 5N0820803C, 5N0820803H, 5K0820803, 5K0820803X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricare se potriveste ? am inteles ca pe acest model sunt 3 tipuri de compresoare si numai dupa serie sasiu se poate identifica compresorul corect, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

primul cod a evoluat liniar in celalalte. deci oricare cod e ok,. sau oricare echivalenta dupa codul original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi trebuie si mie codul pentru arcurile spate: TMBBA61Z658023393. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit 1K0 511 115 BF, dar nu sunt sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Cum arata și ce cod au clemele (sau ce or fi) care țin cele două bucăți de protecție/mochetă/pâslă de pe peretele despărțitor motor/habitaclu interior? Am încercat să le văd pe la câțiva colegi care au Octi II diesel și cam toată lumea le are căzute/pierdute. 

- Se găsește separat buretele de protecție/insonorizare care este pe interiorul capacului de plastic de pe un motor diesel, acela pe care scrie TDI?  

IMAG0028.jpg

IMAG0029.jpg

Modificat de sveck78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de a doua problema a ta, nu exista separat burete pentru capac, doar capac complet, iar nou costa undeva peste 1700 lei. La dezmembrari nu o sa gasesti prea usor unul calumea. Anul trecut eu am pus pasla speciala, din aceea care se foloseste la insonorizare si rezista la temperaturi de pana la 130 grade C. Dupa vara se prezinta foarte bine. Vezi ca exista un topic pe forum unde s-a discutat despre chestiune.

Poate cineva sa imi confirme si mie codul de mai sus pentru arcurile spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sveck78  clipsurile pe care le cauti tu sunt N  90796502

@KimDiesel  incearca sa stergi arcurile si sa vezi bulinele de vopsea. codul gasit de tine are corespondenta 1 bulina alba si 3 buline galbene. Daca sunt alte culori, le pui aici si gasim codul corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, intre timp am aflat din doua surse, codul meu e bun. Asa e, 1 bulina alba, 3 galbene. Totusi, as merge tot pe Sachs, doar ca nu am gasit pe nicaieri in depozitele de la noi. Am incercat pe un site din afara, teoretic le au pe stoc...sa vedem. A doua varianta e sa iau originale, dar e vreo 380 lei unul. Ar mai fi si a treia varianta de la alti producatori, mult mai ieftin, 120 lei bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!