Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

M-ar interesa si pe mine ce cod are gura aer dreapta din bord(gura de ventilator) si butonul de inchidere de pe consola centrala. Ambele negre, deci 9B9.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    74

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

1Z0819702A - grila gura de ventilatie dreapta (pasager)

1Z0820951B - grila centrala de ventilatie este dintr-o bucata, are 2 guri dar nu vin separat, .

3X1 - negru

9B9 - negru satin

da-mi seria de sasiu sa verific fix pe masina ta din profil caci banuiesc ca de aceea este vorba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e pentru masina mea, ci pentru a cumnatului...insa culoarea bordului este aceeasi:

deci TMBCA21Z982091479.

Ma intereseaza si codul butonului de blocare/deblocare usi.(cel de pe consola centrala)

Multumesc si raman dator!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cam cat ar costa ornamentele/aparatorile de plastic de la Skoda Scout de la aripi si care este codul lor? Multumesc!

post-50535-0-11187200-1299617918_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DanuAL, vezi foto atasat

1Z0853507 7DL - pana la 13.07.2009 - stanga fata ~ 110 euro la dealer - pozitia 1 in imagine

1Z0853507A 7DL - dupa 13.07.2009 - stanga fata

1Z0853508 7DL - pana la 13.07.2009 - dreapta fata

1Z0853508A 7DL - dupa 13.07.2009 - dreapta fata

1Z9853507 7DL - spate stanga ~ 120 euro la dealer - pozitia 2 in imagine

1Z9853508 7DL - spate dreapta

@nervoss , vezi foto atsasat

1Z0819702A 3X1 - grila gura de ventilatie dreapta (pasager) (langa usa) (pozitia 4 in imagine)

1Z0820951B 3X1 - grila centrala de ventilatie este dintr-o bucata, are 2 guri dar nu vin separat (pozitia 2 in imagine)

post-14767-0-76978600-1299623383_thumb.j

post-14767-0-26623900-1299623384_thumb.j

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, scuze ca revin cu o intrebare, dar vreau sa ma asigur ca n-am inteles gresit, 110 respectiv 120 euro pe bucata? In afara de codul de pana in data de 13.07.2009, difera si altceva, adica si ornamentul sau doar codul in sine? Multumesc inca odata!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

110 euro pe fata si 120 euro pe spate... pretul per bucata

daca sunt diferente la ele nu stiu... nu m-am lovit de problema asta.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buna seara, stie cineva codul de la cablajul de la senzorii de auto/leveling la unitatea centrala j431 si de la ea la faruri? (pt cele cu xenon si autoleveling). am gasit doar codurile de la senzori si unitate separat. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am constatat la benzinarie ca pe o portiune de 1 cm, cauciucul de la usita rezervorului este rupt in partea de jos. Este vorba de acel cheder care etanseizeaza compartimentul. Probabil s-a rupt de la gheata de asta iarna sau de la jetul de la spalatorie.

Ma poate ajuta cineva cu un cod si cu schema sistemului? Daca e usor de inlocuit l-as schimba singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara, stie cineva codul de la cablajul de la senzorii de auto/leveling la unitatea centrala j431 si de la ea la faruri? (pt cele cu xenon si autoleveling). am gasit doar codurile de la senzori si unitate separat. multumesc

Nu exista cablaj OEM separat , se face din kit de reparatie pentru fire si fire de 0.35 sau 0.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@KimDiesel Nu poti cumpara doar acel cauciuc de etansare, trebuie cumparata usita plus cavitatea din spatele ei (bucata neagra de plastic), care e pe undeva pe la peste 200 RON (fara vopsirea usitei). Eventual poti gasi tu o improvizatie si scapi mult mai ieftin daca tii neaparat sa o inlocutiesti ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca sa mut usita mea, ca doar nu are nimic, se poate? Asta ca sa nu mai fie nevoie de vopsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt raspuns. PROMT

totusi are cehul pe site chitul complet in care are si cablajele cu eticheta cu coduri pe fiecare ???? o avea el coduri separat pt asa ceva?

post-7992-0-30494600-1303243971_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frate, tu ai scos toata instalatia electrica a masinii ??? :somnmare: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mai am o nelamurire. in elsa codul unitatii de autoleveling este 1T0 907 357 (si la skoda craiova mi-au dat acelasi cod). la ceh este 5M0 907 357 C. este vreo diferenta intre ele?

:rolleyes: nu am scos-o. doar am completat-o! garantat, poti sa pui orice vrei aftersale pe masina. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5M0 907 357 C este pt faruri adaptive, pentru curbe

1T0 907 357 este doar pt reglare automata sus jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt raspuns. bine ca nu le+am comandat de la ceh! se vede inca odata utilitatea acestui forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sorin_ss: poti sa ne spui cine este ceh-ul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acele capace de protectie de la prezoanele de janta, aveti idee daca au vreun cod??

Sau vin cu tot cu prezoane...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

claudiu se pot gasi la orce reprezentanta skoda (eu am pierdut unul si de acolo l-am luat....am dat pe el in jur de 5-7 RON)....au si cod..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Florin; :icon_thumright:

Din pacate cei de la Autec Skoda nu prea tin piese pe stoc si de aceea imi cam trebuia codul ca sa le arat;

Ei nu tin nici lamele de stergatoare pe stoc...nimic adica, totul la comanda.

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca si alea sunt 2 modele pt prezon normal si pentru prezon antifurt, unul are gaura rorunda si una hexagon, de care vrei ca le am pe birou si au cod pe ele, daca ai si tu scoate unu si uita-te in el pe interior, orice masina noua le are in portbagaj puse intr-o punga, de obicei alea la pregatire se mai sustrag...sunt si pe culori, gri deschis inchis negre etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul unui capacel de la prezon antifurt este 8D0601173E 7ZS

codul unui prezon normal este 1Z0601173 7ZS

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Kostas - ms! :icon_thumright:

@gabriel - pentru prezon normal am nevoie, d`ala gri...te sun maine pe celularul mobil al telefonului! :lol:

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!