Jump to content

Coduri piese OEM Octavia 2


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

Da ma dar in prima poza nu vedeam nimica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrei_221

    370

  • GABIVVX

    116

  • Al Bundy

    75

  • lakete007

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am ''lucrat'' ceva in plus pt. ca habar n-am ce s-a intamplat! Inainte sa postez poza am vazut-o bine.. So, s-a remediat :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu nevoie de codurile placutelor de frana fata si spate la masina: Octavia 2 2.0 TDI BKD, VIN: TMBBE61Z182101882 .

Actualele placute sunt fara senzor dar as vrea si codul placutelor cu senzor.

Merci in avans !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CU senzor, pentru fata - 1K0698151A/E; Spate - 1K0698451J/G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

actualmente codurile s-au mai schimbat putin.... cele noi sunt 5K0 698 151 ( pentru fata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam mult pt. ajutor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

cunoaste careva care este codul pentru protectiile alea de plastic de sub Octavia (pe la jumatatea masinii, in dreptul balamalelor usilor din spate) care acopera conductele ce vin din rezervor?

multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mici ? (pozitia 1 din imagine ) Sau tot scutul podea? ( pozitia 5 din imagine)

post-17228-1279093845_thumb.jpg

post-17228-1279093851_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt plecat si nu am acces la etka sau alt program, ma intereseaza si pe mine filtrul din condensor, este varianta saculet cu un plastic pe el nu cel cilindru, vine pe radiator de clima( condensor) in fata stanga...

Un cod pt ca au adus de 3 ori filtrul si nu e ala, vine in carcasa de aliuminiu cumva si se scoate din ea?si se foloseste doar ce e inauntru sau cum vine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cere-i direct lui kostas sa verifice dupa VIN-ul masinii, ca el e singurul care mai are aceasta posibilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar duopa vin imi da alt model :P ....o sa ii zic si lui , ms! o sa postez aici daca ma ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabriel, vezi daca te ajuta poza pusa de mine.

am cautat dupa seria de sasiu si am 3 piese acolo.

in poza atasata pozitia 1, (1) si 2

nu stiu care sa fie la tine dar alea imi dau dupa seria de sasiu.

post-14767-1279576425_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa fac o poza cand imi vine piesa si cand o sa schimb saculetul ala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva codul pentru plasa de pe consola centrala (link)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e piesa separata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Stie cineva codurile placutelor de frana fata/spate precum si codurile si dimensiunile discurilor fata - spate la Octavia 2 1.9 TDI BJB?

VIN: TMBBS41ZX62183959

Pana acum stiu doar dimensiunile discurilor fata: 280x22

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

discuri frana fata 280 x 22 - 1K0 615 301 AC pt PR 1ZF, 1ZM, 1ZC sau 1K0 615 301 AK pt PR 1ZF si 1ZM (merg ambele)

placute fata 1K0 698 151 A

discuri spate 253 x 10 - 1K0 615 601 AB

placute spate 1K0 698 451 J

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de codurile pt. plasticul acela portocaliu in care se pune tija pt. suspendarea capotei, fata si de codul ansamblului pt. fixarea roatei de rezerva, care o tine fixa in portbagaj(tija in forma de T cu filet + ''capacul'' rotund cu filet interior)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comparam discurile de la toate modelele de octavia sau vorbim de masina in cauza.

Octvia Fl cum zice Al bundy nu are discuri pe spate de 160 si niciodata nu o sa aiba pentru ca discurile disponibile pt Fl pe spate sunt de 253 , 272 sau 286.

Pentru octavia preFl sunt disponibile 253( cu toate ca la pagina respectiva din etka te insala ac e gresit sus la remarks scrie 255) 286 si 260...Eu as am gasit in etka...si criteriul de alegere este nu de ce au prin fabrica ci in functie de jantele comandate pe maisina aliaj tabla 15 16 17 etc...

Al Bundy probabil are masina in o anumita perioada cand au fost si discuri de 260 si 258 si anume 12.04.09>> si 13.04.09>> Asta pe Facelift ca pe cea dinainte sunt discurile de 260

In fine discurile ca discurile dar care ma ajuta cu un raspuns pentru skoda, eu nu gasesc cod pentru position sensing sau mai exact pentru compass control unit, am vazut la un passat pus after si m-ar bate gandul.La skoda nu am vazut dar cred ca merge pus.

Ms!

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda nu are compass dar uite codul de pe golf 1k6 919 879 si din 1/11/2009 este 5N0 919 879 magnetic field probe dar costul e cam mare 212 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, daca nu are nu pot sa pun? , am vazut ca pe can si 46 parca il pot activa deci va merge...o sa incerc sa gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce va referiti cand spuneti compass? Busola din MDF2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este 3C0 919 965 este ok?

Nu se mai fabrica din 01.05.2005 dar cred ca e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!