Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

nelu_tm

T4 - Probleme

2.606 postări în acest subiect de discuţie

mircea emi

Va salut. Am o problema cu T4 102 CP. De pe la 2500 de turatii nu mai trage si se simte ca nu mai are putere. Mai ales cand este incarcat nu pot urca vreo panta numai daca schimb in treapta a doua sau a treia. Am fost la multi mecanici am fost in proba cu testerul pe masina si toate functioneaza in paramatrii. Ma refer la turbo, debitmetru. Avansul e reglat. Si de cand nu mai trage consuma si mai mult.Dar masina tot nu merge. Nu stiu ce sa mai fac cu ea.  Multumesc de ajutor

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
dydu_kuf

Verifica vacumurile si vezi daca suportul acuatorului nu e rupt. Incearca sa pui un alt debitmetru.

P.S. Nu era necesar sa deschizi topic nou, cand exista unul deja!

Modificat de dydu_kuf

Link către postare
mircea emi

I-mi cer scuze dar acuatorul ce este ca nu stiu?

NU mai cita postul anterior!

Este contrar regulamentului si sanctionabil.

Multumesc pentru intelegere.

Marian

Link către postare
russ

Buna seara. Am o problema cu masina consuma prea mult, ce sa verific, mentionez ca am schimbat distributia, ulei, totul a fost ok pana am gasit un surub desfiletat de pe pompa de injectie ce era prins EGR ul, dar firul nu era rupt. Mai astept sugestii. Va multumesc.

Link către postare
turan

Salut am un t4 1998 1.9 td .

Problema este ca nu pot conecta interfața la calcatorul masinii sa verific.

Am dus-o la mecanic si mi-a  zis ca nu poate conecta pt a verifica dacă am erori.

Problema este ca, parca nu mai prinde viteza ating 80km/ora si masina are 3000 rpm in viteza a 5 -a .

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.