Jump to content

Problema lumini interioare


Sergiu.B.
 Share

Postare recomandată

Ar trebui sa schimb ledurile sau exista alte smd-uri mai bune ? Asa fac toate led-urile ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fac asa toate. Incearca cu alt tip de leduri.

Modificat de MRC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se da un Passat din 2001   iar problema este ca , dupa deschiderea unei usi    luminile din plafoniera nu se mai sting ( inainte se stingeau dupa 30 secunde )

 

La inchiderea masinii din telecomanda, se inchid , la deshiderea din telecomanda se deshid  si daca nu deschid nici o usa  ,masina se incuie la loc dupa 30 secunde si se sting luminile interioare 

Dupa punerea contactului , se sting , totul este in regula cum ar trebui sa fie , mai putin   cu motor oprit  dupa ce deschid usa si o las deschisa   luminile din interior  nu se mai sting .........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sesting dupa 30 minute, daca ai usa deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar pana nu demult , sa zic o saptamana , se stingeau in maxim 1 minut .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca ai o problema cu switchul din usa soferului, atunci nu-l vedea, modulul de confort nu vedea usa deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este nici o problema cu switch-ul ,  recent schimbat , toate usile functioneaza ok ,se vede in bord , se aprind si becurile in usa , nici o eroare in grupul 046 ....

 

Indiferent care usa o deschid .....luminile ambientale din interior  nu se sting  dupa sa zic maxim 1 minut ..... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DEci, din punctul meu de vedere este perfect normal....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu usa deschisa, plafoniera setata pe usi deschise si fara contact pus, luminile se sting dupa 5 minute cred. Oricum, peste 1 minut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

30 min, cronometrat de mine.Si mie mi se pare normal sa stea aprinse cat timp usa este deschisa. Probabil a fost o problema la o usa care a disparut momentan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti , stiti de ce va zic  .......... mi-am facut si eu   " DIY-Bord-iluminat-la-deschidere-portiera-Audi-style "

 

 

Toate bune si frumoase doar ca , daca observati , la el , dupa ce descuie masina din telecomanda ,  si deschide usa soferului , luminile ambientale cat si  iluminarea bordului se sting concomitent dupa maxim 30 secunde ......

 
La mine se intampla toate la fel mai putin faza cu deschiderea usii si stingerea luminilor dupa sa zicem 1 minut ......
Modificat de Minel82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal daca nu deschizi usa masina se incuie automat la loc in 30 de sec, cel mai probabil e o problema la yala in usa soferului daca se sting luminile. Nu vede usa deschisa

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se da un Passat din 2001   iar problema este ca , dupa deschiderea unei usi    luminile din plafoniera nu se mai sting ( inainte se stingeau dupa 30 secunde )

 

La inchiderea masinii din telecomanda, se inchid , la deshiderea din telecomanda se deshid  si daca nu deschid nici o usa  ,masina se incuie la loc dupa 30 secunde si se sting luminile interioare 

Dupa punerea contactului , se sting , totul este in regula cum ar trebui sa fie , mai putin   cu motor oprit  dupa ce deschid usa si o las deschisa   luminile din interior  nu se mai sting .........

 

este totul ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema la un golf 4 mi-am pus smd-uri in interior...toate bune si frumoase pana a inceput ploaia. Cand actionez stergatoarele de parbriz imi palpaie toate becurile din interior. ( La o singura tura de sters parbrizul palpaie odata ) 

Aveti idee care ar fi problema ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut.

stie cineva, la un golf 4 de ce nu ilumineaza butoanele de pe usa sofer (comenzi geamuri si oglinzi). totul e functional mai putin iluminarea led. va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VEzi sa nu ai un fir intrerupt in mansonul dintre usa si stalp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut

Am si eu o întrebare aseară mergeam prin oraș si din senin sau aprins luminile din interior.

Dacă o opresc si o încui luminile ramân aprinse,acum am scos sig 14.

Ceva păreri ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai așa cu ușile închise sa rămână blocat pe deschis ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înțeles, am sa verific mâine.

Mulțumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

switch sau modul confort cu probleme.

 

se vede la scanare / verificare in blocurile de masura, unde este problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

am o problema la golf,

azi am observat ca nu se mai aprind luminile interioare (plafonierele) si cele din usi, aseara functionau.

asta dupa ce ieri a plouat in masina si mocheta de la sofer s-a udat.

acum stau cu o aeroterma in masina sa usuc mocheta.

am verificat siguranta 14 si este buna.

am verifiat si ablurile din pragul de la sofer si sunt ude fleasca.

problema sa fie de cablurile ude sau de la apa s-a stricat si altceva?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!