Jump to content

stopuri sharan


Cata BOSS
 Share

Postare recomandată

Am dat 1000 lei cu tot cu transport de pe ebay.de acu' 2 ani parca.Si am mai dat 150 pt vopsirea piesei din plastic (e inclusa in kit).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Mai sti cumva magazinul online de pe Ebay, de unde ai cumparat stopurile pentru sharan?

Sunt de 2004 sau 2008?

Am vazut ca este diferenta de nuanta.

 

Multumesc anticipat speedo!

Modificat de Mmarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit eu azi la dezmembrari totu la 600roni.(stop arripa,stop haion plus bucata de plastic de pe haion)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stie cineva cum se schimba becurile la stopurile din spate la modelul de Sharan din imaginea de mai jos?

E posibil sa fie doar oxidate unele contacte la cele de pozitii si cele de mers cu spatele, cand se aprind cand nu, le mai dau cate un pumn si se aprind apoi se sting cand vor ele.

Am incercat la cel din dreapta, am gasit 3 piulite, le-am scos, dar mai e una mai jos rotunda fara hexagon pe care nu am reusit sa o desurubez nicicum.

Ma refer si la becurile de la sopurile laterale si la cele de pe haion

post-22578-0-04234400-1437510139_thumb.j

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de pe aripa trebuie dat jos ornamentu de sub stop si dupa se da jos usor.

Cel de pe aripa trebuie dat jos ornamentu de sub stop si dupa se da jos usor.

post-36318-14375114379485_thumb.jpeg Modificat de adrianf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cel de pe aripa prin interior ai treaba doar,dai suportul cu becuri jos,treci pe la mine azi si iti arat.

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt prea aproape Andrei, sunt la Leresti, am reusit sa scot mufa cu firele electrice si apoi apasand niste cleme, suportul cu cele 3 becuri (sunt 2 de 21W si unul de 5W- asta era ars ) . Ce incercam eu ieri cu cele 3 suruburi plus unul mai jos, cred ca e pentru a scoate lampa cu totul, nu doar becurile. Oricum e simplu daca stii cum, gandire nemtesca, nu ca la Fiat unde iti blestemi zilele sa schimbi un bec (la faruri-la stopuri inca nu am avut nevoie)


Cel de pe aripa trebuie dat jos ornamentu de sub stop si dupa se da jos usor.

Cel de pe aripa trebuie dat jos ornamentu de sub stop si dupa se da jos usor.

attachicon.gifStop.jpeg

 

cred ca la ornament era a patra piulita pe care nu am reusit sa o scot ca e rotunda nu hexagonala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha,bine ca ai rezolvat,dar te dai cu vaporu tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Bună colegi, am și eu un întrebare ?, cum se modifică mufa sau (mai bine spus dacă se poate modifica) la un Sharan 2015 de la  stopuri. Având în vedere că vreau să pun pe led (alea facelift cred), cred ca e din 2016 alea.multumesc.

Modificat de marius_gymy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!