Jump to content

Iulius Service Auto


carceacristian
 Share

Postare recomandată

Salut baieti,


Tocmai am avut un incident si m-a lovit de nevinovat cineva si prin frima de asigurari,am ajuns la Iulius Service Auto,de pe Interioara nr.4,(incinta farmavet).Patronul pare de treaba,voi ce parere aveti?Va rog mult as dorii o parere mare de tot,pentru ca am mai dat de service-uri de....si ma omoara gandu asta.


Multumesc

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Il stiu pe patron, e ok, si are baieti buni. Am vazut masini scumpe cand mi-am facut revizia, par ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

misha1997 m-am lamurit in legatura cu Iulius Service Constanta.Pe patron il cheama Dnu Gigi,si e un SUPER OM.Profesionalism,corectitudine,incredere,promptitudine,omenie.Ai avut dreptate are si baieti buni si cu preturile stau super ok.Recomand 1000%, eu raspund daca nu va place :),intr-un cuvant servire ca in Germania si NU exagerez,recomand tuturor constantenilor si nu numai.Am ramas extrem de impresionat...

Modificat de carceacristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Prine e-mail le-am cerut o ofetra de pret pentru schimbarea distributiei si a pompei de apa, passat b5.5, AWX 1,9 tdi, 131 cp, af 2005.

Costul total, piese + manopera ar fi in jur de 1500 ron. Fiind nou in familia vw, va cer o parare despre pret, am inteles ca sint destul de seriosi si priceputi pe partea de mecanica din posturile anterioare. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carceacristian

Salut,

Maxcady,sa stii ca mi-am cam schimbat putin parerea de ei.In sensu ca patronu e intradevar SUPER OM.Masina ca tinichigerie a iesit super(indreptat tabla),dar ca vopsitorie in unele locuri,la balamale nu a fost vopsita cum trebuie,manerul de la o usa mi-a sarit putin vopseaua,,pragul s-a scorojit pe o portiune de 1cm2 si asta a fost.I-am rugat sa imi regleze avansu,si nu au stiut(la motorul meu SDI).Are 3 suruburi,avansu l-am reglat cu un var,si ditamai serviceu ma trimitea in alta parte?.Intr-un final patronu,m-a rugat sa vin sa repare greselile,dar eu nu am mai vrut,pentru ca sunt sceptic.

In alta ordine de idei,15mil mi se pare un pret OK,eu zic ca poti merge...

Modificat de carceacristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, multumesc de raspuns, mai astept o oferta, de la niste baieti recomandati de un prieten apoi voi lua o decizie.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , imi permit si eu sa-mi las parerea despre serviciile lor dupa ce am trecut de 2 ori pe acolo cu masina personala .

Patronul si relatiile cu clientii mi s-au parut ok .

Preturile bunicele in comparatie cu alte service-uri particulare - (se poate si mai bine) .

Prima lucrare a tinut de bucsaraie si directie fata unde n-am nimic de comentat , preturile si oferta a fost mai buna si mai rapida ca la Auto gr. nord unde dura o saptamana si vina piesele numai .

A doua , de localizarea sursei unei scurgeri de ulei de motor si asta a necisitat un schimb de ulei din partea lor fiindca s-a umblat la etansarea baii de ulei unde se banuia ca ar fi cauza . Dupa operatie ... uleiul a continuat sa curga , si poate ca gradul de ocupatie al atelierului a facut sa ma indrept spre alt atelier unde surpriza : joja nu era etansata bine si cu motorul in functiune arunca ulei .

Daca la prima lucrare am fost multumit de seriozitate si rapiditatea lucrari dar si de pretul bun la a doua pot spune ca mi-am schimbat parerea asa ca am ales sa schimb ambreajul si transmisia in alta parte unde si oferta de pret a fost putin mai buna iar scurgerea de ulei s-a rezolvat in 15 minute .

Intradevar au fost foarte draguti si serviabili mai ales ca mi s-au facut mai multe scanari vag si resetari gratis a erorilor (motor engine + epc) care defapt au disparut abea dupa ce am pus eu mana si am curatat clapeta de acceleratie .. :( .

Intr-un cuvat din 10 puncte as spune nota 8 ... Sper ca acest lucru sa duca poate doar la inbunatatirea serviciilor dansilor si le doresc multa sanatate si perfectionare sunt oameni muncitori intradevar .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
carceacristian
Publicat (modificat)

Salutare,

Am vopsit la ei 3 usi acum 1 an.La usa fata dreapta,a trebuit sa schimb garnitura de la "capacul cu macaraua".Asa ca acum 2 zile am schimbat-o si nu mare mi-a fost mirarea sa constat ca se vedea pur si simplu culoarea veche de la usa SH(albastru).Pe exterioru masinii nu s-a cojit(cred ca au smirgheluit bine).Oricum cred ca au facut economie la vopsea,sau nu stiu...

Imi pare rau ca nu am facut poze,pur si simplu vopseaua alba se lua cu unghia.

Si am mai avut o problema pentru care am zis sa merg la ei: mi se oprea masina si am zis sa ma duc la Iulius,ca au un electrician specializat :).O zi s-a chinuit un baiat,care defapt era mecanic si nu electrician(asta mi-a spus el),si intr-un final mi-a tras un fir din bord,la pompa de injectie,dar haotic,prin exterioru masinii.A trebuit sa il scot eu singur sa il pozitionez tot eu.

Facusem gura ca mi-au vopsit prost masina,si mi s-a spus sa revin.Zic da da( in gandu meu,cand o zbura porcu).

De atunci numai merg la nici un service cu masina numai suport,ca vre-un gunoi de mecanic sa faca incercari pe masina.Ba chiar ultima data mi-am reparat si cutia de viteze singur :rolleyes:.

Va zic eu o chestie:sunt serviabili cand le dai banu,in rest serviceu e un *****!

Modificat de carceacristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost la ei cu o masina...pretul a fost ok dar serviciul nu e pe masura. Banu conteaza si cand il dai adica daca ai scapat banul din mana salut. Dupa o vopsire de usi au lasat vraiste pe masina si intra aer pe la cheder.

Sunt ieftini. Daca vrea cineva un vopsitor sau tinichigiu si mai ieftin va dau o recoamdare. Azi ma duc sa iau masina si o sa vedem ce si cum cu privire la vopsea.

Cu alte cuvinte Iulius a primit de la mine o bila neagra asa ca stiu pe cineva cu pret si mai jos.

Am inteles un lucru valabil la orice service: baietii sunt la munca si nu or sa ma trateze cum vreau eu adica sa ma satisfaca personal si cu pasiune.

Pentru satisfactii garantate o sa incerc la o femeie...

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Sunt nou pe acest forum dar va pot spune cateva cuvinte despre acest service. Iulius Service este unul dintre service-urile care face tot posibilul pentru a satisface cerintele clientilor. Ii cunosc pe baieti de 2 ani, timp in care am apelat atat la mecanica, cat si la tinichigerie-vopsitorie, de fiecare data plecand multumit. Sunt proprietarul unei masini pretentioase, care a luat anumite premii si a aparut in 2 reviste, datorita priceperii vopsitorilor de la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar sterge reclamele care le faci la iulius service de pe net inainte sa te creada cineva. Eu cred ca faci mai mult rau daca te manifesti asa pe net.

"Testere de diagnoza pentru toate tipurile de masini, mecanica tinichigerie-vopsitorie:adresa situeului la care faci reclama" Cunosti semnatura asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce caraghios .... isi face reclama singur

macar de si-ar permite si el o masina din grupul vag

dar dupa cum se vede si-a facut baiatu cont numai sa dea un vot "pentru"

penibil... il mai si vad zilnic prin trafic

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, pe cativa va recunosc din service, multumesc pentru cuvintele frumoase, cristi, billy, plc, max caddy. Divine, esti proprietar de service deci iesi din discutie. Vad ca imi agresezi clientii pe forum. Nu asa iti faci clienti. Skodita 100, ct33sma este un client multumit care mi-a devenit prieten. Nu esti obisnuit cu asa ceva, nu? In timp, am atras un numar de clienti, prin seriozitate, si calitatea oamenilor din service. Este greu sa faci impresie buna tuturor. Chiar evolutia topicului deschis de cristi (un fost client) m-a facut sa inteleg ca nu poti pastra in timp respectul tuturor. Eu vorbesc mai putin pe forumuri, ma gasiti in service, unde ma exprim mai bine. Pentru cei nemultumiti, trebuie sa stie ca garantia lucrarilor este de 2 ani, manopera sau materiale, deci daca sunteti cu adevarat clientii mei, va astept in service sa remediem problema. Sa discuti pe forum despre o nemultumire fara sa vii in service sa ceri garantia lucrarii e cel putin curios. Pentru transparenta, va stau la dispozitie si pe forum, atat cat imi permite timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar sterge reclamele care le faci la iulius service de pe net inainte sa te creada cineva. Eu cred ca faci mai mult rau daca te manifesti asa pe net.

"Testere de diagnoza pentru toate tipurile de masini, mecanica tinichigerie-vopsitorie:adresa situeului la care faci reclama" Cunosti semnatura asta ?

Imi recunosc semnatura asta...de ce nu ? :)) Eu nu lucrez la iulius-service dar le sunt prieten foarte bun celor de acolo, exact cum a zis si nea Gigi. Am recomandat si voi recomanda acel service pentru ca merita. Sunt unul din cei mai vechi si fideli clienti. Tu nu ai facut niciodata reclama unui produs/brand/sau unei firme fara sa ai niciun interes ?

ce caraghios .... isi face reclama singur

macar de si-ar permite si el o masina din grupul vag

dar dupa cum se vede si-a facut baiatu cont numai sa dea un vot "pentru"

penibil... il mai si vad zilnic prin trafic

Singurul caraghios din punctul meu de vedere esti tu pentru ca te bagi aiurea in seama. Unii posesori de vw au impresia ca detin bugatti....si ca persoanele de rand nu isi permit asa ceva. Daca vw nu ar produce asemenea masini ....majoritatea service-urilor nu ar avea de lucru :)) asta`i adevarul (nu doar parerea mea) Si app ...? de unde stii tu starea mea materiala ? esti cumva ghicitoare?? Tin sa te felicit ca ai un spirit de observatie extrem de dezvoltat pentru homo-sapiens. Cand ma mai vezi prin trafic opreste-ma sa-ti dau un caietel sa notezi asta.

Chiar imi pare rau ca m-am inregistrat pe acest forum. Deja mi-ati lasat un gust amar

Modificat de CT33SMA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca nu mai e nimic de spus ...

Nea Gigi, din pacate am patit si eu necazul asta sa ma imprietenesc cu multi baieti de la Cardinal si de la Autogrup .

Numai ca se pare ca si in bransa asta (la fel ca la zugravi) e mai bine sa te feresti de recomandari. Eu sunt patit, am recomandat si eu pe cate un baiat , 2 3 , 100 si acum cu unii nici nu ma mai salut ... (repros gen la cine dracu mai trimis ma sa isi bata joc de mine si de banii mei ?!!?) Se pare ca nu poti multumi pe toata lumea .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau, dar la mine n-au fost in stare sa-mi regleze unghiul de fuga. Masina era pe atunci un Fiat Stilo, nicidecum vreuna din campionatul F1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Iulius_service in primul rand bine ai venit pe forum. Am spus parerea prsonala despre acest service si mi-o mentin. Daca in urma viitoarelor discutii nemultumirile o sa fie luate in considerare jos palaria. Nu pot sa vin la service sa incep un scandal pentru niste lucruri care m-au dezamagit dar pot sa-mi postez parerea pe forum. Daca insa dezamagirea mea se poate aplana si prin interventiile tale eu sunt oricand gata sa o iau de la 0 si sa-mi reconsider parerea. Deocamdata am cheltuit in servicul iulius service undeva la 35-40 de milioane la vreo 4 reparatii. Probabil am sa mai calc pragul pentru ca sunteti ieftini dar cam atat.

Modificat de divinewind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau, dar la mine n-au fost in stare sa-mi regleze unghiul de fuga. Masina era pe atunci un Fiat Stilo, nicidecum vreuna din campionatul F1.

Nu sunt sigur de asta dar din ce stiu eu, Iulius Service nu face unghiuri de fuga. Colaboreaza contra-cost cu un centru de reglaje.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

iulius service =japca pe fata un patron care este in stare sa te pupe-n cur pana faci plata un jeg de om

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am trecut si eu pe la iulius service pentru o diagnoza si schimb de ulei (oferta ZUMZI)

am sunat ieri si am fost programat azi la ora 09.00

la ora 08.55 eram in curte. bineinteles ca nu m-a bagat nimeni in seama

sun din nou si tipul imi spune ca este in trafic si ca ajunge in 5-10 minute(programul service-ului e de la 8.30)

mai trec 20 de minute si nimic. sun din nou, mi se spune ca inca e in trafic si ca mai sunt vreo 2 masini la rand dar se rezolva(wtf!! de ce se mai fac programari??)

pe la 09.30 a ajuns, s-a facut diagnoza in parcare pentru ca inauntru era plin.

cand s-a eliberat un elevator am bagat masina pentru schimbul de ulei dar tipul care m-a ghidat si care trebuia sa faca schimbul a disparut.

am mai stat juma de ora pe acolo, pana m-a vazut un baiat care lucra la o lada niva si m-a intrebat daca am vorbit cu cineva. (de parca eu bagam masina in service de capul meu). pana la urma s-a hotarat sa faca el treaba.

la ora 11.00 am iesit pe poarta. deci 2 ore pierdute pentru o diagnoza si schimb de ulei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salut

 

 

o recomandare as vrea din partea voastra.am cumparat ceva piese de schimb si vroiam sa stiu un service bun calitate pret plus o garantie pt manopera daca se poate.

am de schimbat intercooler,ulei cutie,diferential,grup spate bielete stanga dreapta+bieleta antiruliu dreapta,2 bucse(alea cele mai mari de la bascula fata)arc spate stanga si burduful planetara dreapta.

la cat ar trebui sa ma astept pe manopera?

 

 

ms anticipat si Sarbatori Fericite tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

subscriu si eu pareri majoritare din acest topic. Am adus un Opel Astra H pentru o diagnoza. In bord era aprins check engine si masina era in limp mode. Dupa diagnoza eroarea era P0107 Boost pressure low. Acum nu ma pricep f bine la toate astea. Dar am primit diagnosticul de turbina defecta. Am cazut de acord ca urmatoare zi dimineata sa aduc masina pt a face o verificare completa, sa fim siguri ca e turbina. Precizez ca in seara cand am facut diagnoza nici macar nu s-a ridicat capota. Am sunat de dimineata ca sa aduc masina pt verificari utlerioare. Baiatul la telefon a zis k daca diagnositicianului i-a iesi clar ca e turbina atunci cel mai bine sa ne apucam de turbina. Le-am multumit frumos si am zis hai sa mai incerc o parere. Sa descopar ca de fapt era un tanc de vacuum spart si topit si furtun de presiune de la intercooler la fel spart. Acum masina merge fara pic de problema si mai important cu aceiasi turbina "stricata". Concluzia: Ori cei cu service-ul sunt nepriceputi, lucru greu de crezut, ori s-a incercat o mica afacere pentru ei si mare paguba pentru mine. Pt ca din cate am citit intr-un alt forum si eu eram deja trimis la acel Marian la reparatii turbine. Deci mare atentie!

 

Modificat de florin_mkl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 11/15/2016 at 5:13 PM, florin_mkl said:

subscriu si eu pareri majoritare din acest topic. Am adus un Opel Astra H pentru o diagnoza. In bord era aprins check engine si masina era in limp mode. Dupa diagnoza eroarea era P0107 Boost pressure low. Acum nu ma pricep f bine la toate astea. Dar am primit diagnosticul de turbina defecta. Am cazut de acord ca urmatoare zi dimineata sa aduc masina pt a face o verificare completa, sa fim siguri ca e turbina. Precizez ca in seara cand am facut diagnoza nici macar nu s-a ridicat capota. Am sunat de dimineata ca sa aduc masina pt verificari utlerioare. Baiatul la telefon a zis k daca diagnositicianului i-a iesi clar ca e turbina atunci cel mai bine sa ne apucam de turbina. Le-am multumit frumos si am zis hai sa mai incerc o parere. Sa descopar ca de fapt era un tanc de vacuum spart si topit si furtun de presiune de la intercooler la fel spart. Acum masina merge fara pic de problema si mai important cu aceiasi turbina "stricata". Concluzia: Ori cei cu service-ul sunt nepriceputi, lucru greu de crezut, ori s-a incercat o mica afacere pentru ei si mare paguba pentru mine. Pt ca din cate am citit intr-un alt forum si eu eram deja trimis la acel Marian la reparatii turbine. Deci mare atentie!

 

Salut Florin,

 

Ai perfecta dreptate despre cei cu Iulius Service. Sunt un cuib de hotomani. Iti deschid masina tarziu si apoi se fac ca nu au timp sa o termine in ziua respectiva, dupa care pleci si seara baietii ti-o prelucreaza cu usile inchise. Mie mi-au schimbat computerul de bord original cu unul ce prezinta defectiuni si de atunci masina mea a luat-o razna. Sunt negru de suparare, m-am luat dupa recomandari si dupa rating si uite ce mi-au facut. Am muncit atat ca sa am aceasta masina si ei mi-au distrus-o efectiv 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

O experienta foarte neplacuta. Jalnica. Excluzand ca pierzi 2,3 ore asteptand sa fi bagat in seama. Nu exista organizare. Nimeni nu raspunde pentru masina ta. Servis de facut revizii si schimbat placute.

Modificat de Stf94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica ce poti face si cu mana ta si o trusa scule de 150 lei , gasesti sute de tutoriale peste tot, din puctul meu de vedere este distractiv si interesant dar presupun ca doar pt pasionati, ...........mai bine te jupoaie service ul cu ora.....

Modificat de xez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!