Jump to content

Xenon OEM


popilam
 Share

Postare recomandată

Intr-adevar, nu mai pot regla farurile din interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am banuit ca despre asta este vorba - vezi postul meu de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea proasta e ca nu gasesc senzorii si nici centrala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta la dezmembrari - noi, sunt destul de scumpi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu un senzor de autoleveling. E adevarat ca vei avea nevoie de alte pargii, insa senzorul poate se potriveste.

Stiu ca pe g5 trebuie doi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa caut pt moment piese de golf 5. Sper sa si gasesc. Daca nu, incercam adaptari desi nu sunt adeptul improvizatiilor.

Modificat de EduTonyo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand ebay sau un site de dezmembrari din Germania.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut baieti!scuze pentru nerabdare dar as vrea sa intreb daca se pot monta o pereche de faruri cu xenon oem (nu stiu daca sunt bixenon sau nu)de pe un golf 5 break pe o jetta2008 CLcu senzor lumina si spalatoare in bara. Si cam cat de greu ar fi ?

 intreb pentru tatal meu care vrea sa faca un retrofit oem.si nu stie ce sa faca.

MULTUMESC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bixenon - asta s-a montat pe G5.

 

Cat de greu e ? ... la intrebarea asta, nu-ti pot raspunde... depinde de cine face lucrarea - oricum, iti pot spune ca ultimul retrofit de genul asta care l-am facut, cu montare de faruri bixenon, calculator leveling, senzori, spalator faruri, etc.... tot ce trebuie - mi-a luat o zi intreaga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc Florin! se pare ca tatal meu s-a razgandit  di cauza feedback'ului negativ primit de peste tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai tot ce-ti trebuie, eu zic ca merita sa le montezi. Daca trebuie sa le achizitionezi si atunci merita, numai ca e cam scump. Eu zic ca mertita in ambele cazuri! E doar o parere

Modificat de EduTonyo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mi-am cumparat asa ceva 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=261229979899&ssPageName=ADME:L:COSI:US:1123#ht_3588wt_1271.

 

Pot folosi xeonul fara sa mai adaug autolevelingul ?

Functioneaza atat faza scurta cat si faza lunga pe xenon fara alte modificari ?

O sa cumpar si mufele adaptoare + codarea necesara.

 

Fara acest kit 

http://www.kufatec.de/shop/en/Volkswagen/Golf/Golf-5-/-Golf-5-Plus-1K/Auto-Leveling-Headlights-Retrofit-VW-Golf-5/-Golf-5-Plus

cam ce ar functiona pe farurile de mai sus ?

 

Astept un raspuns , o parere 

Va multumesc.

Modificat de inspektah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la prima antrebare raspunsul este da,la a doua tot da dar cu conditia sa mai tragi 2 fire de la centrala electrica ca sa mearga  bixenon si fara acel kit de la kufatec nu o sa mearga reglajul farurilor de nici o culoare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

Reglajul farurilor nu se poate face manual , sa-l pot lasa intr-o pozitie?

Centrala electrica ar fi " control unit " ? E atasat pe far sau acela e drosser ?

Sper sa nu gresesc citez

"Scheinwerfer sind komplett mit D2S Brenner, Zündgerät, Steuergerät und allen anderen Leuchtmitteln einbaufertig! "

Translation

"Headlights are completely ready for installation with D2S burners, ignition unit, control unit and all other lamps!"

Ar fi tot mai putin autoleveling + cablurile , mufele 12 pin

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Modificat de inspektah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti regla manual dar trebuie sa scoti calc  de far , nu igniterul.

Si posibil ca centrala ta electrica sa nu stie de xenon, si sa trebuiasca schimbata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti regla manual dar trebuie sa scoti calc  de far , nu igniterul.

Si posibil ca centrala ta electrica sa nu stie de xenon, si sa trebuiasca schimbata.

Masina e fabricata in 2008.

Banuiesc ca pentru acest lucru trebuie verificata cu vag-com.

Centrala electrica se poate cumpara separat banuiesc. Ca si denumire cum ar trebui sa caut .. pe ebay?

Oricum cand o sa imi soseasca o sa va sun ca vreau sa le montez la dumneavoastra.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centrala se pooate cumpara separat, doar ca trebuie unw de generatie mai noua. Ne auzim,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi te gandesti la inlociuirea motoraselor "pas cu pas" cu cele normale pentru reglajul farurilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge decat la seat leon, la g5 nu ai cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Mi-am cumparat de curand faruri OEM Xenon, la Golf 5, dar Central Electric la mine este pe 21 Byte si nu stie de "Xenon Shutter".

 

Am inteles ca am nevoie de minim Central Electric pe 23 Byte, pt a recunoaste aceasta functie, intrebarea mea este, pt ca sunt mai multe pe 23 Byte, ce cod sa caut, ca sa fie compatibila?

 

3C0-937-049-Q

3C0-937-049-AA

3C0-937-049-AC

3C0-937-049-AE

3C0-937-049-AG

Modificat de gtigabi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi, pune scanare cu ce ai tu acum pe masina.

 

Ai vb cu Alex, ce poate sa iti aduca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr tu cecentrala ai acum pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Repost pt ca ma cearta moderatorii ( pe buna dreptate:P) ...am ceva probleme cu un bec...acum cateva zile a capatat brusc o nuanta de roz  :X :)) iar acum a revenit la culoarea alb-albastra dar in schimb se stinge pe neasteptate...ceva idei si solutii? multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Foarte probabil sa fie becul dus... D2S de cumparat, recomand original sau omologat (Osram/Philips) si, daca nu este efortul prea mare (~5-600 lei setul), schimbarea ambelor becuri... vei avea diferente in puterea de iluminare intre cel vechi ce inca presteaza si cel nou-nout... Diferenta e f mare, o spun din proprie experienta

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ar fi o problema sa le schimb pe amandoua si sunt constient ca o sa apara diferente intre becuri. Dar nu cumva eu am d1s pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!