Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

lucianvw

folie protectie faruri plastic?

43 postări în acest subiect de discuţie

qwk

La mine nu s-a dat nimic jos si stau perfect foliile.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
bog49

qwk - la mine ce masina? eu vorbesc de passat b5,5

Link către postare
P o p i c a

Masca fata se da jos in 3 minute. In 4 o pui inapoi.

Iti trebuie o surubelnita subtire si doua torx.

Link către postare
qwk

bog49, tot de b5.5 vorbesc si eu :) Detin unul in familie.

Link către postare
bog49

Se poate adauga o poza cu folia aplicata pe faruri?

Ma intereseaza detalii unde se termina folia pe faruri

Astept

Link către postare
ninu

Buna, la farurile cu bi xenon OEM de pe passat B5.5 a pus cineva? Am vazut pe prima pagina ca un coleg zice ca pe xenon sunt riscuri. Vreau sa pun pe faruri noi cu o valoare de 650€ deci nu vreau sa risc, ca de un an le astept. Cele care le am pe masina sunt dezastru, chiar si dupa ploishare un far este galben. Cred ca a fost dat cu lac de fostul proprietar, poate o fi fisurat si cei care au facut polishul au zis ca nu mai insista sa nu se sparga.

Eu  am farurile in carton, deci cum sa fac sa pun folia. Pe net am vazut tot felu de metode, am vazut ca uni incalzeau cu "feon-ul" alti doar lipeau si scoteau bulele de aer... Ce marca? Nu pot pune folie transparenta anti infractiune, sa fie mai rezistenta?

Modificat de ninu

Link către postare
doctorul

daca n ai mai pus,eu zic sa n o pui tu.

du te la unii despre care ai referinte bune.ai si garantia manoperei,si a foliei folosite.

si stai linistit,se pune cu faru pe masina ,se da jos cu faru tot pe masina,fara sa scoti nici bara,nici grila,nici nimic!

pretu e cam 50 ron/far.la cat ai dat pe faruri,ce rost are sa risti?

eu sunt dintre cei care au de 2 -3 ani.intre timp am schimbat folia de la faru din stanga,luasem o pietricica si o ciobisem.cred ca a trecut peste 1 an.si nu e nici o diferenta stanga-dreapta,nimic.

again,la cat ai dat pe faruri,tii mortis sa te joci tu cu feonu pe ele?!sau mai scoti 25 euro? :)

Modificat de doctorul

Link către postare
bgd_b92

Eu stiu ca pretu e ~ 50 lei pt ambele faruri ; deci nu merita sa le pui tu..cam atat te costa folia, asa ca apeleaza la cineva care se pricepe ; folia se pune cu feon-ul ala special cu caldura ; daca nu o intinzi bine nu iti va tine

Link către postare
Andy_golf 4

salut colegi, si-a pus cineva folie albastra pe faruri? ma uit pe net si nush ce nuanta sa iau, sa fie apropriat de clara ca cea transparenta

Link către postare
Muale

:) de ce sa pui albastra, sunt faruri de ambulanta?

Link către postare
Octavia_7

Poate lucreaza in jandarmerie omul si ii trebuie pentru masina institutiei.

ONTOPIC: am vazut la unele spalatorii auto ca monteaza folie 3M pe garuri/proiectoare/stopuri. M-ar tenta si pe mine sa pun pe faruri si proiectoare, ca sa nu se matuiasca mai tare de la frumoasele noastre "sosele". Nu mai retin pretul, dar parca undeva la 50 lei perechea. Nu stiu cat de profi se aplica.

Modificat de Octavia_7

Link către postare
kelu

Am montat eu in iarna pe faruri si proiectoare. Am dat 250 ron, se mentine foarte bine, nu s-a ingalbenit, nu s-a exfoliat

Link către postare
bog49

Daca tot s-a readus discutia pot sa spun ca am montat si eu folie pe faruri -passat b5,5 si se prezinta ok. Le-am montat anul trecut in primavara. Pot spune ca trebuie avut grija la spalat sau sters sa nu se insiste cu frecatul ca se matuieste folia.

Link către postare
stefz

Doresc sa pun folie pe faruri ca sa nu se mai matuiasca. unde imi recomandati sa ma duc in Bucuresti ?

Link către postare
Mask001
13 hours ago, ovidescu_sgs2 said:

Eu folie mi-am pus pe O2FL, in 2012, de la www.tinted.ro. Mi-au dat 7 ani garantie si masina am dat-o la 5 ani fara nici o problema la folie. Am pus folie Llumar.

Ecranul cu setarile de inchidere si deschidere il am si eu. Nu am Air Care. Am ridicat masina pe 2 iunie.

Iti multumesc si eu pt recomandare. Caut sa fac acelasi lucru pe masina mea si am urmarit subiectul din umbra :)

@SwatKat tu ai mai gasit ceva?

Link către postare
SwatKat
Publicat (modificat)

Nope, ce am gasit pe net si nu aveam neaparat incredere, ca toti zic ca folia e "originala" si altele

Sunat, tinted.ro nu se ocupa cu folii pe faruri!

Modificat de SwatKat

Link către postare
aureliandan

In bucuresti puteti incerca si la http://www.detailprotekt.ro/

Nu am referinte despre ei dar m-am programat si eu la inceputul lunii viitoare.

Link către postare
bogdan777

Poti incerca si aici. Au renume bun si cunosc persoane care au apelat la serviciile lor si au fost multumite de rezultat.

http://www.folieautollumar.ro/

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.