Jump to content

Inchidere, butoane, sigurante, butuci


b_codrin
 Share

Postare recomandată

Bine v-am gasit

Am pus pe acest topic un link util pentru doritorii de chei de vw polo 6N/6N2

Aici gasiti chei identice cu cele fabrica :)

Spor la cumparaturi in cazul in care... rupeti cheia, o pierdeti, se detelioreaza etc...

http://www.cheisrv.ro/

:offtopic:

post-36972-1228147909_thumb.jpg

Modificat de Morpheus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hhhrobi

    6

  • COSMIN27

    6

  • Greuuuuuuuuu

    5

  • bushycata89

    5

Si eu am probleme, am cumparat-o din Germania si nici un butuc nu functioneaza. Este cu inchidere centralizata cu cheie si as vrea daca se poate sa imi spuna cineva in cazul meu , as vrea sa-i pun inchiderea centralizata cu comanda din telecomanda, in acest caz nu e nevoie decat de partea de comanda electronica nu mai este nevoie si de partea de ationare electromecanica , nu?

Va multmesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si a mea are un butuc rupt. am inchidere cu actuatoare,legate de modulul de alarma. deci ai nevoie de alarma care sa comande inchiderea centralizata. eu asa am cumparat-o, au fost montate ulterior. Oricum toata iarna nu a functionat decat o usa din spate, pe unde intru si le descui pe celelelte, la fel cand ies. Raman actuatoarele intepenite din cauza gerului :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dacă ai un butuc rupt, vezi că kitul de reparaţii pentru butuc are codul 1 HO 898 081 A (dacă ai Polo 6N, că nu precizezi, dacă ai 9N, sunt altele codurile). Costă marea sumă de 20 RON şi cuprinde cilindrul cu totul şi piesele de legătură, fără cheie, lamelele culisante şi arculeţele aferente din interior, care presupun că se iau de la vechiul butuc. Merită

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea nevoie si eu de una la un polo 6N ,cheia ii cu cip si asha am cumparat masina cu o singura cheie,iar la reprezentanta zicea cineva ca ii in jur de 100 de euro,sunt din baia mare si aici nu gasesti niciodata nimik.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca aveti real, ai incercat acolo ? Sau ce alte Mall`uri aveti ? Deobicei nu exista sa nu fie un magazin cu chei la un Mall.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca reusiti sa aflati unul va rog sa imi spuneti si mie ca am aceasi problema cu un Polo 6N :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Chei pentru cei din Galati? Unde pot rezolva (6N2)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Este posibil sa ti se fi stricat pompa de vacum. Eu am patit aceeasi problema si am demontat-o si avea in apa in ea. Daca stie cineva unde a-si putea gasi una sau daca vede cineva care dezmembreaza vw este rugat ori sa posteze aici ori sa dea un pm. Scz de off topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus pe 6N2 din 2000 inchidere si alarma cu 250 Ron 2 usi fara haion(am auzit ca mai intra apa), nu a schimbat nimic, scrieti pe google ca sunt o gramada de firme care instaleaza alarme si inchideri, eu mi-am montat-o atunci cand mi-am pus geamurile fumurii, nu vreau sa fac reclama la firma,nu cred ca e permis, dar baietii lucreaza de nota 10, inca nu am avut nici o problema. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. Lucrez la un magazin de electrice unde este si atelier de reparatii. Multe telecomenzi am reparat, de cele mai multe ori problema a fost la piciorul suportului de baterie, care era dezlipit si numai cateodata functiona, sau buttonul nu facea contact chiar daca dupa auz si aspect parea in regula. Cu un aparat de masura se poate verifica. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Caut si eu o macara electrica second vw Polo variant clasic 2001 fata dreapta, cu seriile din imagine (nu imi trebuie musai si motorasul, ca merge al meu). Nu e compatibila cu una de la polo berlina. :icon_rambo: email: mionirinel@yahoo.com

post-18650-1255719072_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am nevoie de motorasul de actionare a geamului electric ptr. Polo 6N2 in 4 usi (nu stiu daca difera de la un tip de caroserie la altul sau de la o parte la alta). Daca are cineva, il rog sa dea un semn. mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai sigur la dezmembrari...

Vezi ca sunt si situri dedicate, gasesti si aici pe forum o sectiune cu dezmembrari...

Modificat de hhhrobi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o ia naiba ce centralizata la POLO !!! Am fost plecat din tara si mi-am lasat masina in parcare 8 luni. Can m-am reintors .. am constatat ca centralizata mea nu mai functioneaza. M-am uitat in portbagaj si toata placa electrica era ruginita si corodata de apa. Va intreb eu acuma ... aveti idee de unde pot achizitiona inchiderea centralizata la un pret mai ...

Atentie la trafic va doresc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut unde as putea gasii si io niste butoane pt usi sunt acelea negre care tragi d ele sa deschizi usa din interior (sigurante le mai spune)

post-29411-1257834845_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am prea inteles.. vrei exact ca alea din poza sau vrei originale?

Daca vrei originale, gasesti la orice parc de dezmembrari si probabil sunt f ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum de care or fii nu conteaza dc sunt originale sau nu pe mine ma intereseaza pretu k nu as da de ex 100 d lei p un set dastea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti o gramada de polouri la dezmembrari si chestiile alea nu sunt prea cautate deci sunt ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

##OFF topic ## scuze ca ma bag insa habar nu am cum pot deschide si eu un topic nou . De cate ori doresc imi scrie o eroare ca nu pot deja ma sacaie :drunken:

Am si eu un Polo 6N 1.4 MPI si as dori sa intreb cate ceva .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!