Jump to content

Motul


sorin_balan
 Share

Postare recomandată

online am gasit, ma interesa un magazin fizic sa il fi luat mai repede, pe unde am intrebat nu au si nici la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

vreau sa trec si eu pe Motul...vreau sa va intreb ce sanse sunt sa gasesc unul contrafacut?

am gasit pe un site 5W40 5L la 160 RON,acelasi bidon l-am gasit si la 250 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce sanse sunt sa gasesti castrol contrafacut? destul de mari..la fel si cu Motul. Am si eu un prieten care a luat tot motul la pretul mentionat de tine si a fost ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu cred ca ai sanse mult mai mari sa cumperi Castrol contrafacut decat Motul. Multi prieteni de ai mei nu au auzit de Motul, dar de Castrol stiu si copiii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa trec si eu pe Motul! La o skoda fabia 1.2 htp 64cp ce recomandati?

vreau 5W40 cu norma 502.000, 505.000!

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa trec si eu pe Motul! La o skoda fabia 1.2 htp 64cp ce recomandati?

vreau 5W40 cu norma 502.000, 505.000!

Multumesc!

Pai daca stii ce vrei, de ce mai ceri recomandare?

ca nu inteleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca stii ce vrei, de ce mai ceri recomandare?

ca nu inteleg.

Pt. ca sunt doua modele de 5W40: 8100 X-cess 5W40 si SPECIFIC LL-04 5W40

Care e mai bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul se schimba la maxim 15k km, celalalt merge pana la 30k km(LL= LongLife oil). Eu zic ca merita cel de-al doilea daca ai senzor de calitate ulei sau daca faci multi km/an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina din semnatura (Passat 1.9 TDI, 110 CP, nonPD, 1997, ~300.000 km), din 2006 de cand am achizitionat-o am folosit aproape toata gama de uleiuri disponibile la noi, inclusiv tratament pt. motor DuraLube, intrucat motorul era destul de galagios. De doi ani incoace folosesc doar MOTUL 10W40 MULTIDIESEL iar motorul este mult mai silentios atat la relanti cat si in turatie.

Un alt fapt interesant pe care l-am observat este consumul de ulei. Orice ulei am folosit, dupa 5.000 km nivelul acestuia incepea sa scada si pana la 8.000-9.000 mai completam aproape 1 litru. Cu Motul, uleiul incepe sa scada pe la 8.500 km, cand oricum il schimb.

Nu contest faptul ca alte uleiuri nu sunt bune, insa pentru masina amintita mai sus Motul-ul este uleiul potrivit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa-mi spuneti de unde il pot achizitiona la cel mai mic pret. Importatorul vinde si en detail?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ULEI MOTUL cu norma VW 50601 unde gasesc? cel mai bun pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cel mai mic pret l-am gasit la importator. vinde si en detail. au magazinul unde au si sediul...

Modificat de Ratonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai el e din Galati.Ce sa faca?Sa vina la Bucuresti , sa-si ia ulei de la P&P? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa i-l trimita prin curier sau sa il cumpere un prieten din buc, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care vor sa comande ulei Motul intati aici : www.silena-auto.ro . Au preturi mai mici ca pe site la motul-romania. De exemplu Motul specific 505.01 l-am gasit la silena cu 180 ron/5L iar pe site la motul il aveau cu 248 lei/5L. Diferenta de 70 ron!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu cred ca avem de unde sa stim. Stiu ca in Romania exista un singur importator Motul, P&P Lubricants, ceilalti cumparand de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca Motul 505.01 a scazut la 160 ron. Nu-i cam mare diferenta ? Parca ma face sa ma gandesc la prostioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 180 am luat si eu acum o saptamana de la silena-auto.Sa vedem impresii dupa schimb. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liqui Molly Top tec 4100 (parca) de care am fost multumit in comparatie cu Aral si Castrol .Am zis sa incerc si Motul la recomandarea unui prieten care e super multumit de el (galagie,consum de ulei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca Motul 505.01 a scazut la 160 ron. Nu-i cam mare diferenta ? Parca ma face sa ma gandesc la prostioare.

A pus un prieten acum patru zile ,tipul asta, luat cu 160 RON.Merge motoru' ca niciodata(folosise Aral).

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot de la silena am luat si eu astazi cu 240 lei 5l de motul 5w30 507.00. Am intrebat cat e si pentru PD pentru un prieten cu 1.9 si mi s-a spus ca 180 lei 5l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!