Jump to content

Golf 6 - Functii


KimDiesel
 Share

Postare recomandată

  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    58

  • KimDiesel

    40

  • mandelu

    30

  • TDR

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apare indicator in jumatatea de sus la BC simplu sau sus de tot (unde e ora) la BC+.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G6 nu are ca si la G5 display-ul impartit in 2 parti la BC.Este identic cu BC+ .Ambele sunt maxidot (mari).Doar ca pe unul apar anumite informatii cum ar fi usa propriuzisa care este deschisa , text cu centura daca nu este pusa, etc . dar ambele sunt identice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, ti-am explicat cum este la G5, la care am facut modificarea respectiva. Locatia indicatoarelor o gasesti in manual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BC+ la G6 e aproape identic cu cel de octavia. Am vazut la cineva cu octavia care are senzor pentru lichidul de parbriz ca afiseaza in partea de sus a maxi-dotului. Intrebarea mea e daca HL are standard acest senzor? Inca nu am apucat sa golesc vasul... :vaidecapulmeu:

post-13400-1257926758_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu conteaza nivelul de echipare ca sa iti arate cand s-a golit, ci sa alegi ca optiune chestia asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai ales pachetul ala care sa includa si asa ceva, nu iti arata. de facut nu prea ai ce face, excluzand sa iti pui tu un senzor ceva, dar sa pui si bec in bord e cam complicat. sau sa vb la service sa ii intrebi daca iti pot monta acum ceva. altceva nu stiu, poate ar trebui sa intrebi si la g5 ca poate a mai fost cineva in situatia asta si s-a gasit vreo rezolvare.

Eu am facut respectiva modificare la Golf V. Am luat senzorul, un alt "bidon" pentru lichidul de parbriz (aveam de 3.5 litri si l-am schimbat cu cel de 5 litrri- dar se putea si fara). Am pus senzorul pe bidon, am tras cablurile in bord, si am activat functia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ce consta functia "asistent la urcare in panta"? Stiu ce face, dar nu stiu daca presupune ceva piese (senzori) in plus. De exemplu functia coming home/leaving home este la optionale (cu bani) si se poate activa cu vag-comul in mai putin de 1 min (gratis). Ma gandesc daca se poate si asistentul de urcare in panta sa fie activat la fel..... banuiesc ca are legatura cu senzorii de ABS....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o functie a ESP-ului.Nu presupune nimic in plus pe masina decat soft(softul esp-ului)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am ESP... adica se poate activa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ kim diesel. unde pot activa si eu functia coming/leaving home?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am optiunea pachet de lumini - functia vine activata din fabrica. Daca vrei te pot ajuta cu vag-com (am). La octavia mi-a activat functia un amic, dar cred ca nu difera modul de activare. Cand vrei putem incerca. Da-mi PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

DA, dar o sa functioneze fara senzorul de lumina, adica o sa aprinda farurile chiar daca e lumina afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios: functia STAGING este prezenta pe G6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca am citit pe forum si am aflat. nu, nu am auzit sa fie pe golf, am mers la drive test cu vreo 3 plus gti si niciunul nu facea asa. sincer, mi se pare un moft fara absolut nicio utilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu functioneaza aceasta functie pe Golf.In schimb pe Octavia FL ,pe Passat CC si pe Noul Superb functioneaza.Nu inteleg de ce nu se poate activa la Golf avand in vedere ca sunt aceleasi ceasuri de bord. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar cu ce te ajuta?

e doar de distractie, daca am inteles eu bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Domnilor cum se ridica stergatoarele de parbriz la Golf 6? :Driver:

Modificat de szaki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sr trebui sa fie ca la Octavia. Dupa ce iei contactul (la nu mai stiu cate secunde maxim), dai de maneta in jos - stergatoarele se duc in pozitia de service. Apoi pot fi ridicate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor cum se ridica stergatoarele de parbriz la Golf 6? :D

Stergatorul din stanga il poti ridica pe sub capota (dupa ce ridici capota).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ajuta pe cineva dar poate totusi... ajuta:)

Din "netarmurita intelepciune" a cartii tehnice am aflat ca si la g6 indiferent de achipare se deschid geamurile (toate o data) din telecomanda daca tineti apasat butonul de deschidere mai multe secunde. Evident geamurile se si inchid in acelasi mod dar tinand apasat lung pe butonul de inchidere al telecomenzii (toate o data sau doar cel/cele deschise).

N'joy:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sr trebui sa fie ca la Octavia. Dupa ce iei contactul (la nu mai stiu cate secunde maxim), dai de maneta in jos - stergatoarele se duc in pozitia de service. Apoi pot fi ridicate.

Exact Domnu' :vaidecapulmeu:.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Super tare.. are cineva asa ceva la golf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!