Jump to content

Golf 6 - Functii


KimDiesel
 Share

Postare recomandată

Da, vezi cu vcds ul, pe 17 instrument cluster, in adaptari si long coding

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 502
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    58

  • KimDiesel

    40

  • mandelu

    30

  • TDR

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari,

 

Am reusit sa reactivez optiunea de afisare a temperaturii uleiului dar odata cu aceasta situatie, atunci cand selectez " Oil level thermal sensor connected to instrument cluster" imi apare eroarea din imaginea atasata, cu mesajul: " Oil sensor Sevice now". Daca dezactivez din canalul de adaptare TOG oil temp setting si sa comut pe "not connected to instrument cluster", dispare aceaste eroare, dar odata cu aceasta situatie, nu imi mai afiseaza temperatura la ulei.

 

La primul schimb de ulei, asa cum am descris in prima mea postare, totul era ok dar dupa ... nu mi se mai afisa. Nu stiu ce sa se fi intamplat, dar banuiesc ca de aceea mi-a fost dezactivata optiunea, pt ca sa nu imi mai apara aceasta eroare.

 

Daca ma puteti lumina cu vreo parere, daca s-a mai batut cineva de aceasta situatie.

 

Multumesc.

 

WhatsApp Image 2023-05-25 at 14.02.30.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari,

 

Afisajul imi da de inteles in prima faza faptul ca senzorul ar avea ceva defect si ca probabil ar trebui sa-l schimb, dar temperatura la ulei imi apare si atunci sunt un pic confuz. Cei f. priceputi  din acest forum cu siguranta imi pot confirma daca acest senzor are si o alta functie (probabil de nivel sau altceva), in afara de aceea de a arata temperatura uleiului.  Probabil ca din acea cauza apare acest mesaj eroare.

 

O sa revin si cu un log de la scanare daca e cazul si e nevoie.

 

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!