Jump to content

coduri piese vw touran


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

Ai auzit de rubrica vinzarii? Un ochii la regulament sunt sigur ca nu ai dat. Te rog sa te conformezi regulilor acestui forum. Multumesc

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lucaflo26

    19

  • Beyond Invisible

    5

  • Adrian 80

    5

  • zme-ul

    4

  • 5 months later...

La Multi Ani tuturor membrilor vw forum! Va rog sa ma ajutati cu un cod pentru o piesa la masina din semnatura! 02M 301 115 B PWO >CR< Este de fapt un dop de cauciuc cu urechi, pentru a-l putea strange si bineinteles cu filet.L-am gasit ,cautand altceva, pe sub acumulator cred ca pe cutia de viteze. Eu neumbland niciodata acolo,de 6 ani de cand am masina, pentru ca nu am avut probleme cu cutia sau cu kit-ul de ambreiaj.In interiorul dopului am sters cu degetul si m-am murdarit cu funingine pe care o gasesti in interiorul tevii de esapament. Fara ulei! Spuneti-mi va rog de la ce poate fi! Va multumesc si sa aveti un an mai bun si fara evenimente!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai degraba e aceeasi care o afli pe interiorul jantelor, adica 'ferodo' ars - e de la discul de ambreiaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Beyond Invisible

Va rog cine cunoaste sa ma lamureasca cu niste coduri pentru pompa motorina (din rezervor). Vreau sa schimb pompa la "tigaie" si din cate stiu codul pentru Touran 1.9 TDI este 1T0919050A sau B, dar nu prea se gaseste in vanzare. Acum, am vazut multe pompe de vanzare care au codul 1T0919050D sau J. Este aceeasi pompa dar revizie mai noua? sau exista riscul sa nu se potriveasca? Din cate am vazut in poze difera forma capacului. Ar mai fi si 1K0919050B care cica sunt pentru Golf /Skoda/Audi cu motoare TDI.

Deci care ar fi diferenta intre 1T0919050B si 1K0919050B? Sau e aceeasi "Marie cu alta palarie" ?

Multam...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul cu A a devenit cod cu B.A-ul nu se mai fabrica sau comercializeaza.

Codul cu B am senzatia ca s-a dus si el la balamuc si a fost transformat in E si F.

Codul cu F pe original este destul de bun la pret,in jur de 830 lei.

Sa imi lasi o serie de caroserie sa fac cautari mai amanuntite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are reflectorizantul de pe bara spate?

Si eventual un pret aproximativ... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite cod 1T0945106C si costa undeva la 10-15 €

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Beyond Invisible,1T0919050B ,pe original este cel mai bun pret.Vorbeste cu un meserias bun sa iti scoata din ansamblu pompa electrica propriuzisa.Iei codul de pe ea si apoi iti achizitionezi decat pompa electrica.Este singura sansa sa scapi mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite cod 1T0945106C si costa undeva la 10-15 €

Merci Flo

Asta e pentru cel din stanga sau cel din dreapta?

Eu am nevoie de cel din dreapta.

LE: vad ca asta e pentru modelul nou 1T3.

Modificat de Adrian 80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si cu 1T0 e pt moedelul nostru. Dar cauta pe ebay germania ca sunt cu coduri si pret bun asta e de dreapta

Cauta asa

Original VW Touran 1T0 Katzenauge Reflektor Heckstoßstange

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Beyond Invisible

@ Adrian 80:

Codurile pentru Touran FL sunt

1T0945105A (stg)

1T0945106A (dr.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Beyond Invisible.

Pe eBay nu gasesc pentru modelul meu.

Am cerut oferta de pret la reprezentanta VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Beyond Invisible

Uite aici exact ce-ti trebuie. Ideea e ca pe eBay nu toti pun codul in descrierea produsului si e mai greu sa gasesti anumite chestii.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca nu gasesti. La noi parca la cluj era vreo 53 ron daca nu ma insel dar maine ma pot interesa exact

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare. ma ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru intalatia electrica din protiera stg spate cu toate accesoriile incluse (difuzoare, twetere, lampa avertizare, macara elctrica, inchidere centralizata, etc.)? multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

colegii aveti cumva un cod de la capacul sertarului de deasupra grilelor de aerisire din bord? vine separat sau doar sertarul complet?

 

post-63975-0-81350200-1429261868_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Aveti cod pt capac C.V. vit.VI ?  poate si un pret ? Cod Motor BMM, nu stiu codul cutiei de viteze....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

stie cineva codul de furtun alimentare(cele de motorina care intra in filtrul de motorina)? multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare...ma puteti ajuta va rog cu un link sau mai multe detalii(coduri) despre kit-ul de bandouri pentru cross touran 2010?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

vreun coleg care stie daca se poate schimba ornamentul negru exfoliat de pe portiera ? are cumva cod?

20160625_145015.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut !

 

nu stiu cate sanse am sa primesc un raspuns dar..... :)))

 

Cod pentru motoras far xenon VW Touran partea dreapta?

Si kitul de reparatie pt far?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!