Jump to content

Codari si functii A6 C6


AsSK
 Share

Postare recomandată

Care stiti coduri de logare pentru 17 instruments si 35 central locks pe un a6 2001?Am cautat peste tot si nu gasesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru ce anume iti trebuie respetivele coduri?

Pt 35 nu cred sa fie , si chiar daca ar fi nu ai avea nimic in plus cu el.

Pentru bord ai unul 13861 care te lasa sa schimbi km o singura data si daca valoarea este sub 100km, si ar mai fi unu pentru imobilizare, dar este diferit la fiecare masina. Cam ce vrei s afaci cu codurile astea sau mai bine zis la ce te astepti de la ele? :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi trebuia codul de login pentru adaptari .13861 l-am incercat dar nu e bun.Din cate am citit pe aui nu exista 35 central locks acesta fiind incorporat in 17 instruments vroiam sa fac modificari la inchiderea centralizata sa imi deschida usa de la sofer separat sa am sunetul de goarna la inchiderea masinii si asa mai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ce vrei tu, trebuie sa intri in 46-Central Conv -> Coding -> si la valoarea care este acolo trebuie sa aduni 4 pentru a deschide doar usa soferului cand apesi telecomanda iar la a doua apasare sa le deschida pe toate. Si pentru sunetul de goarna aduni 1024 la valoare existenta. Deci daca aveai 00512 dupa ce aduni cele doua valori o sa ai 01540.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...

Am in a6 c6 an 2005 cu xenon de fabrica ! I am montat proiectoare tfl! Stiti cumva centrala electrica se flash uieste cu vas ul pt a aparea codarile pt tfl?

sau ce varianta am ?

 

Nota: Data viitoare posteaza in aria corecta. De data asta ti l-am mutat eu, data viitoare primesti avertisment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o scanare sa vedem ce centrala ai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Stie cineva de ce nu merge sa adaug functia Needle Sweep la un Audi A6 C6 2007,nu imi apare Long Coding Helper ca sa o activez si altfel nu stiu cum.

Multumesc,anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. Din pacate nu merge, la modelul tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!