Jump to content

Elemente Caroserie


OviDU
 Share

Postare recomandată

Buna ziua,

 

De curand mi s-a exfoliat grila masinii (passat b6 ) Highline. Am incercat in zadar sa gasesc una la dezmembrari insa nu ama vut succes. In schimb mi-a atras atentia o grila noua insa aftermarket (tot highline) . Ce parere aveti de grilele AM ? Are cineva?

 

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Stie cineva daca usile spate de variant se potrivesc la berlina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multunesc, am gasit si eu intre timp, au p.n. diferite.

Am nevoie de usa dr spate pt berlina, am gasit de oe o masina de anglia, ar fi vreo problema?

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Folosești numai tabla aceleia, instalația și restul componentelor, le folosești pe ale tale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit o usa identica cu a mea, dar de pe o masina de anglia. Instalatia electrica se potriveste la mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de am fabricație /generație calc Ușa, opțiuni. Sfatul meu... Pune instalația ta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
On 9/11/2015 at 12:06 PM, AlexStan said:

Buna ziua,

 

De curand mi s-a exfoliat grila masinii (passat b6 ) Highline. Am incercat in zadar sa gasesc una la dezmembrari insa nu ama vut succes. In schimb mi-a atras atentia o grila noua insa aftermarket (tot highline) . Ce parere aveti de grilele AM ? Are cineva?

 

Multumesc mult!

Aceeași problema o am si eu. O recomandare aftermarket care sa se potrivească?

Dar aripile aftermarket se potrivesc sau tb luate din dezmembrări?

Știe cineva? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am și eu ceva probleme cu rugina apărută pe portierele Passat-ului meu sedan cu volan pe stânga.

Mă bate gândul să le schimb cu portiere SH din dezmembrări.

Am găsit pe varianta cu volan pe dreapta și v-aș întreba dacă se potrivesc pe varianta mea, evident folosind partea electrică și panourile interioare de pe portierele mele.

A doua nelămurire ar fi dacă ar fi compatibile portierele de pe partea din față de pe modelul break variant, cele de pe partea din spate este clar că nu se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,

 

Stie careva sa ma lamureasca daca la passat b6 cu deschidere/inchidere electrica haion sunt aceleasi amortizoare ca si pe cel normal, adica forta de ejectare 550N?

Nu mai pot citi codul de pe cele vechi si facand filtru pe site-urile de specialitate nu vad specificat, nimic diferit.

 

Mci !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspund tot eu in caz ca mai sunt colegi/nestiutori: da merg si amortizoare normale, teoretic am comandat pe seria de sasiu (Unix Auto) dar par a fi identice cu cele normale, testat fara probleme, all good.

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut, la ce foloseste acel plastic ce se afla pe plafon in spate, pe ambele parti, la Passat B6, am cautat pe net dar nu am reusit sa gasesc un raspuns. Multumesc

Screenshot_2023-06-29-12-24-35-601_com.miui.gallery-edit.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa prinzi plasa separatoare. Trebuie sa ai un rulou suplimentar 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Încerc să montez o portieră (pe partea din spate) de Anglia pe Passat-ul de Europa și mă confrunt cu o problemă. Portiera a fost achiziționată din dezmembrări complet echipată cu geamul ridicat. Pentru demontarea geamului și a elementelor din interior, pentru a le monta pe ale mele, trebuie să cobor geamul la jumătate dar partea electrică a portierei nu reacționează la comenzi. Nici măcar VCDS-ul nu vede ușa pe canalul 62.

Vă rog să mă sfătuiți ce aș putea face să pot coborî geamul.

Modificat de Ottoflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Permutati calculatorul cu motorasul macaralei de la cea originală si/sau înlocuiți cablajul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate motorasul din ansamblul macaralei si trage de geam in jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Cum se înlocuiește geamul mic se pe portiera din spate de pe berlina la passat b6 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!