Jump to content

imagini live din camerele de suprav a traf din Buc


saficus
 Share

Postare recomandată

http://193.226.118.238/

ce parere aveti?

Astazi intersectia de la Porsche Romania, sediul vechi.

Radarele fixe vor avea o imagine mai buna cu siguranta.

Din Sep-Oct, aceste camere vor fi montate si operationale pe tot DN1, cel putin Bucuresti - Ploiesti, precum si o gramada in Bucuresti.

Mai subtire cu tramvaiul, cu trecutul pe rosu si mers pe contrasens. Incercati sa va obisnuiti de acum! :)

Modificat de saficus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

electricu" , iesi in curte si fa cu mana :) esti la camera ascunsa !

alte camere mai sunt in functiune si pe net ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar de asta am aflat..

chestia e ca in curand sper sa se mai domoleasca nebunia din bucuresti..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e, sa va vad care hackereste user/pass pe aceste camere... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt camere IP... :) ... se stocheaza super-lejer cantitati imense de informatii fara costuri mari

se doteaza un politist, ce credeati... cand am fost sa anunt furtul fostei dacii, m-au rugat sa le-aduc un top de hartie, ca nu mai au pe ce scrie... da' au camere IP! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

looooooooooooooooooooooooooooooooooooool

cat de tare :lol :)

secretariatu ala sau ce mama masii o fi e pe strada mea ..chiar vizavi de je.... cat de tare :)))))))))))))))

acum stiu de ce avea ala nevoie de camere video la casa :P

peste o luna.. imi parchez masina sa se vada in camera sa vad cine umbla la ea...ce tare :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce se isteriza lumea pe mail, pe messenger... cu linku ala, ca uite domne camerele politiei :) si cand colo nu au nici o treaba cu politia acele camere. :)

ci e vorba de o firma care instaleaza camere de supravechere http://www.mobotix.ro/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daa... nu va speriati...de fapt politia ma supravegheaza doar pe mine :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camere de politie? :) Mai acum cateva zile imi spune unu domn agent ca nici tricouri nu le dau mai mult de 1!!! El si-a cumparat tricouri si inscriptionat singur intr-un centru de materiale promotionale, iar aici vorbim de camere de supraveghere... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camere de politie?  :) Mai acum cateva zile imi spune unu domn agent ca nici tricouri nu le dau mai mult de 1!!! El si-a cumparat tricouri si inscriptionat singur intr-un centru de materiale promotionale, iar aici vorbim de camere de supraveghere...  :)

<{POST_SNAPBACK}>

stati mah nu sariti asa, ca nu asta vroiam sa zic :P

n-au hartie, haine si motorina, dar au vento-uri, radare si altele... deci nu inseamna neaparat ca nu pun sisteme de supraveghere

la stiri au zis ca vor fi operationale de la 1 septembrie

pacat n-avem o "sursa" de la circulatie - n-o fi nici un politist pe forum? il facem membru de onoare! (numa' moderator nu...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am jucat acu cu speeder la prima camera din pagina aia :) poti sa modifici culori, zoomuri, sa vezi ce a inregistrat etc.

Si ce modifcam eu vedea si el :)

Au uitat cred sa puna parola :P

ps: daca nu mai merge bine camera respectiva... stiti cine sunt vinovatii :P

Modificat de RoSonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai e limpede ca acea camera de la porsche aviatiei nu e pusa ca sa dea amenzi, dar ar putea fi in probe, sau un demo pentru ca tovarasii sa-si aleaga furnizorul or something...

sau cel mai probabil e o simpla modalitate de reclama...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am jucat acu cu speeder la prima camera din pagina aia :) poti sa modifici culori, zoomuri, sa vezi ce a inregistrat etc.

Si ce modifcam eu vedea si el :)

Modificat de pinkzone911
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

setup menu..... :)

<{POST_SNAPBACK}>

pai da - si ma intreaba "do you want to store the COMPLETE configuration of the camera permanently?" si daca ii zic ca da cere parola...

da' daca ii dau numa' SET merge!!! :)

beton!

i-am schimbat rezolutia doar... nu sunt terorist ca voi! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ati facut fratilor la prima ca se vedea groaznic, a trebuit sa o repar eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)

s-au prins si aia cred.. ca vad ca au inchis-o :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am putut rezista sa ma joc cu toate butoanele din meniu :) doar putin si eu acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e sa supravegheze traficul nu vad de ce ar inveta romanii noi tehnici. eu astept sa apara camerele pe semafoarele din intersectii. atasez cateva din intersectiile belgiene, unde aproape ca nu este stalp fara, pun pana si pt pistele de biciclisti.

Modificat de lautrec
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum se vede are si un beculetz rosu care se aprinde probabil doar cand filmeaza. am observat ca stau aprinse doar cateva secunde inainte si dupa schimbarea culorii. probabil sa-i vaneze pe cei ce forteaza trecerea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si in final dusmanul nostru nr 1....

adica ceea ce banuiesc eu ca e radarul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe semafoare nu cred ca sunt camere de filmat. Ci sunt niste dispozitive care stabilesc automat cat timp sa stea semaforul pe o anumita culoare in functie de traficul pe care il sesizeaza.

Si asa ceva exista si la noi. De exemplu in Eforie Nord, la intersectia cu semafor (e o singura interesectie semaforizata) este un asemea dispozitiv de vreo cativa ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!