Jump to content

RNS MFD2


moto_marius
 Share

Postare recomandată

vicentiuandrei

Salut...ce pot face sa-mi afiseze ceasul nu numai pe maxidot ci si pe ecranul de navigatie (MFD2)?

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu cred ca MFD2-ul ofera aceasta posibilitate, cel putin la mine nu am gasit, nici in meniu, nici cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am si eu o "problema" la MFD2. Imi citeste doar cd-uri originale cu muzica, cd-urile facute de mine nu. Imi da cd-error. Am scris si cu 2x cd-urile. 

Are cineva alte idei? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. MFD2 nu citeste mp3. Pentru mp3 am optat la varianta cu modulator fm si am rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu am facut cd-urile in format audio, trackuri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa acest Firmware update si o sa citeasca cd-uri si in unitatea DVD. = Update MFD2DVD_SW30  

http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/20021-mfd2-rns2-dvd-unlock-firmwarethread.html

 

Ai si ultima versiune a hartilor fara romania bineinteles .Cauta pe google = MFD2_DVD_v10_2013

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu are nici treaba daca e MFD2 CD sau MFD2DVD ? M-as mira sa nu fie nicio diferenta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maxyone

Schimbare limba MFD2  DVD

post-74110-0-74851600-1380037439_thumb.j

post-74110-0-68699200-1380037555_thumb.j

post-74110-0-68682800-1380037601_thumb.j

post-74110-0-48816800-1380037654_thumb.j

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru informatii, dar cred ca la mine este mai mult de natura HW. 

Am facut un cd audio Verbatim si il citeste, doar ca dupa a doua melodie se bocheaza. Am observat ca si cu cd cu trackuri original mai are unele intreruperi.

Tind sa cred ca e murdara lentila. Oare merge facut ceva cu un kit de curatare? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat, nu merge asa. Am nevoie de un DVD original....nu?

Tu ai ceva dvd in unitate?

La mine este dezactivat meniul respectiv.

In meniurile din primele 2 poze nu am acces.

In poza 3 imi apare meniul cu selectare limba dezactivat, iar in a patra poza nu ajung.

Modificat de maxyone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dvd europa .Cred ca tu ai dvd spania si de asta nu poti selecta alta limba.

Daca ai drum pe la Bacau iti donez un dvd Navigation Europa V2 original Blaupunkt Tele Atlas.

Pana atunci cauta pe net o versiune EU.Foloseste  link-urile de pe PM.


 Fa  Firmware update din postul #56 .Scrie pe un cd si asteapta pana se face.Dureaza 20 minute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cu dvd-ul in navi poti schimba limba.Cand scoti dvd ramane pe limba selectata.Iti trimit dvd-ul si o sa-ti poti schimba limba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. As vrea sa-mi cumpar un astfel de aparat si ma intrebam daca el afiseaza pe ecran acea masina pentru senzorii de parcare si climatronicul. Eu am o Skoda Octavia din 2006. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MFD 2 -ul ? Nu, nu va afisa nimic.

 

In plus, daca ai o unitate care este compatibila cu afisarea diverselor functii -respectiv RCD 310, 510, RNS 310,315,510 - trebuie sa ai

 

-unitate de climatronic modelul nou - gen Octavia 2 FL,

-CAN gateway - de la E in sus... (cred ca al tau e mai vechi),

-modulul de parktronic sa fie cu OPS - optical parking - daca sistemul tau este cel original (2006) atunci trebuie inlocuit modulul de comanda, cu unul cu OPS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc foarte mult Florin. Sunt destul de multe de facut si cred cea mai grea parte e schimbare climatronicului si a modulului de parktronic (sistemul e oroginal, senzori fata+spate). Mi se pare foarte ciudat ca un Stream sa faca aceste lucuri si varianta mai buna si mult mai scumpa sa nu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
prisecariu.bogdan

am si eu o intrebare....am MFD 2 varianta cu DVD...se poate face ceva sa imi citeasca mp3-uri?

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, nu ai ce sa-i faci..... nu stie de Mp3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare....am MFD 2 varianta cu DVD...se poate face ceva sa imi citeasca mp3-uri?

multumesc anticipat

Salut,

 

cumperi o interfata DMC (~300 lei) si o montezi la intrare pentru magazia de CD-uri.

cauta pe net si o sa gasesti poze si informatii. sunt colegi pe forum care vand asa ceva.

 

eu o am deja de peste 1 an si sunt f multumit. are doar 2 dezavantaje: nu citeste mai mult de 6x99 de piese si nu afiseaza titlu melodie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut,

 

Stie cineva daca pe navigatia MFD 2 pot monta magazia de cd-uri vw 1J6-035-111. Magazia a fost folosita pe o skoda octavia. Daca da, am nevoie de un cablu special? Masina este un VW jetta 2007.

 

Multumesc,

Modificat de rimniceanum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cum pot sa im dau seama care MFD 2 este  cu cd si care e cu dvd daca nu am nici un cd-dvd de navigatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu, sunt 3 versiuni.

 

1. cu CD 

http://www.auto-cesky.cz/data/usr_046_autocesky/mfd2_1.jpg

2. asat nu stiu sigur, dar din cate vad pozele din postul #61, e la fel, si colegul zicea ca e cu DVD.

http://www.myturbodiesel.com/images/a5/nav/mfd1.jpg

3. cu DVD

http://lovemyauto.files.wordpress.com/2011/09/mfd2-navigation-system-digital-tv-upgrade-by-love-my-auto.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!