Jump to content

oglinzi heliomate la golf 5


gbrgeorge
 Share

Postare recomandată

catalinmiti

Daca in mufa mare care intra de pe usa soferului in masina, cu 28 de pini, am fire care merg inspre masina la pinii 2 si 3, inseamna ca este totul cablat? Sau ce ar trebui sa investighez? Mai trebuie facuta ceva codare cu VCDS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    8

  • the_punkreas2003

    6

  • gbrgeorge

    5

  • adyp2003

    4

catalinmiti

Revin cu rezolvarea: se pare ca pinii 2 si 3 din mufa usii T28 sunt responsabili cu firele spre oglinda heliomata. La mine, am zis sa incerc conectarea oglinzii de proba si a functionat. Pacat ca am apucat sa dau banii pe firele de reparatie si pinii aferenti. Asa arata mufa de pe masina mea, respectiv culorile firelor. 

IMG_2417.JPG

IMG_2418.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Si-a pus cineva oglizi ca acestea din link pe golf 5?

http://www.ebay.com/itm/LH-Side-Heating-Rearview-Blue-Mirror-Glass-For-VW-Jetta-5-Golf-MK5-GTI-Passat-B6-/172373397138?hash=item2822414e92

Oglinzile de pe passat b6 si jetta se potrivesc pe golf 5?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se potrivesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut, oglinzi heliomate pentru VW Golf 5, Passat B6 si Jetta III se gasesc si la noi in tara, mult mai ieftine decat pe ebay.

Geam oglinda stanga heliomat VW Golf 5 cu incalzire

Geam oglinda dreapta heliomat VW Golf 5 cu incalzire

Am mai vazut pe Golf 5 doar pe partea stanga oglinda heliomata electrocrom, dar alea sunt o alta poveste.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Electrocromate=scumpe.... Au cristale lichide de spatele acesteia, se închid la culoare, când primesc comanda electrica

Albastre =ieftine.... Asa rămân.... La culoare. 

Cam asta este diferența.... Și de preț. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia e oglinda albastra, cum zice Florin.

Am vrut eu asferica si pe partea dreapta si ma gandeam sa fac upgrade-ul pana la capat, sa imi iau electrocromatica, ca pe stanga, insa am renuntat rapid dupa ce am aflat ca e 1300 de lei doar sticla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut pe dreapta oglinda cu electrocrom, similara celei de pe stanga ( pentru unghi mort parca era numita acea delimitare verticala) pe care am luat-o cu pretul spus de Adi mai sus. Insa puteti gasi prin dezmembrari, de la masini cu volan pe dreapta. Mult mai ieftin. Si da, confirm ca este foarte confortabil noaptea cu toate cele 3 oglinzile cu electrocrom. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu prea am gasit-o la dezmembrari si nici nu prea as lua-o de acolo deoarece dupa 10 ani i se cam duce rezistenta de incalzire oricarei oglinzi. Iar de nu, atunci se dezlipeste rezistenta un pic de pe sticla, suficient cat sa nu o mai incalzeasca cum trebuie pentru dezaburire. Acum, depinde si de norocul fiecaruia. Si eu iau alte piese din dezmembrari fara nici o retinere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/18/2017 at 12:22 PM, alexandruci said:

Salut,

Si-a pus cineva oglizi ca acestea din link pe golf 5?

http://www.ebay.com/itm/LH-Side-Heating-Rearview-Blue-Mirror-Glass-For-VW-Jetta-5-Golf-MK5-GTI-Passat-B6-/172373397138?hash=item2822414e92

Oglinzile de pe passat b6 si jetta se potrivesc pe golf 5?

Multumesc.

merita luate astea? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!