Jump to content

Litoral Romania


V i c t o r
 Share

Postare recomandată

adrianharlea

iesire bucuresti - eforie sud = 2,5 ore.

rezonabil, zic eu.....

asupra statului pe plaja unul in altul, depinde in ce statiune te duci.daca mergi in mamaia, unde merge tot bucuresteanul...e naspa...poti sa mergi la plaja in navodari, eforie sud, olimp....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merg ocazional cam odata la 2 weekend-uri la mare.drum mai lung de 2 ore nu am facut niciodata.nici dus nici intors.cine nu crede-treaba lui.la plaja,daca te duci undeva amenajat,dai 10lei pe sezlong,si nu ai nici un deranj-exemplu:momo beach,neptun.si mai sunt o gramada.despre masa,depinde,sunt multe aspecte,dar daca dau peste un restaurant ok,si calitate si pret,ma duc doar la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@goguta:am fost duminica si luni!a fost super.vreme ok.o sa pun poze zilele astea.o zi buna

Ma bucur ca te-ai distrat bine. Am inteles ca se strica vremea si la mare. Deocamdata e bine, chiar prea cald. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cazarea o stim toti.depinde.daca ma duc 2 zile(o seara),adica cateva ore de somn,nu fac nazuri.A,daca ma duc in concediu,e altceva,poate ma duc in alta tara.Dar asa,o z

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
multi inainte vali!\

pana una-alta nu prea imi permit sa plec pe alte meleaguri,plus ca plecarile astea spontane sunt cele mai frumoase si nu prea poti sa pleci spontan in tari straine:D

De acord cu Copanu si Devillu!Iesiri scurte pe litoral si la munte cu cercul de prieteni apropiati sunt super. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Despre Hotelul Fati Club din Mamaia (fostele Mercur si Minerva) stie cineva sa-mi spuna mai multe, deoarece am gasit o oferta la o agentie foarte buna comparativ cu celelalte hoteluri din statiune, numai ca nu prea stiu nimic despre el si nu vreau sa am surprize neplacute. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o noua escapada pe mult comentatul litoral romanesc,urmeaza poze!apropos,cine vrea informatii despre cazare,masa si entertaiment in statiunea neptun,just ask!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cat e intrarea la Aqua Magic in perioada asta?Saracii n-au si ei un site unde te poti informa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 2009 intrarea in parcul AQUA MAGIC MAMAIA, in perioada 13 IUNIE - 10 IULIE pretul pentru adulti a fost 36 RON si pentru copii 18 RON ;

In perioada 11 IULIE - 31 AUGUST pretul pentru adulti este 54 RON si pentru copii 27 RON ;

In perioada 1 SEPTEMBRIE - 15 SEPTEMBRIE pretul pentru adulti va fi 36 RON si pentru copii 18 RON.

Din cate am mai citit spunea ca copii sub 1.5 metri beneficieaza de reducere cu 50% si copii sub 3 ani au intrarea gratuita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E 100% sigur?Eu am inteles de la cineva ca acum ar fi 80 lei pentru adulti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms mult oricum pt info. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere :)

Modificat de pityc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spunti-mi si mie o zona linistita pentru un WE la noi (fara cort).

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-as duce la noi la mare nici batut. Nu sunt sado-masochist sa isi bata lumea joc de mine pe banii mei. Nu stiu daca cine a fost in Grecia, Croatia sau alte destinatii s-ar mai intoarce vreodata la noi la mare. Mai nou trebuie sa mai si dau bani sa trec podul peste Dunare ?!?!? Asa incurajeaza statul roman turismul la mare? Sau intentia lor e sa il omoare de tot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si in Grecia si in Croatia... si am fost anul asta pe litoralul nostru...De ce? Nu mai fusesem din 2003 si vroiam sa mai ajung...Am fost cam peste tot, de la Navodari pana in Vama Veche...am stat 11 zile si am avut timp sa ma plimb. Cel mai mult mi-a placut in Vama Veche...

N-am avut senzatia de bani irositi...

Peste vreo 5-6 ani voi mai merge din nou la Marea Neagra... Ma cheama la ea...ce sa fac...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Despre Hotelul Fati Club din Mamaia (fostele Mercur si Minerva) stie cineva sa-mi spuna mai multe, deoarece am gasit o oferta la o agentie foarte buna comparativ cu celelalte hoteluri din statiune, numai ca nu prea stiu nimic despre el si nu vreau sa am surprize neplacute. Merci.

Au fost niste vecini ai mei la Fati... raspunsul lor dupa ce au revenit: "Ne-am pacalit rau". Nu am fost deci nu stiu ce sa iti spun mai mult de cat am auzit... Orienteaza-te catre hotelurile din partea de Nord a statiunii Mamaia.

Modificat de Mariuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spunti-mi si mie o zona linistita pentru un WE la noi (fara cort).

Multumesc!

incearca la cap aurora,saturn sau mangalia.ar merge si olimp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai fost de vreo 4 ani, dar noua ne-a placut la Club Tismana in Jupiter. Au si all inclusive, doar camerele ar putea fi o idee mai mari. Ma rog, daca nu sint implicati copii, e ok.

:icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti dreptate cu litoralul, e de tot rahatul, da il meritam cu varf si indesat. Daca vedeti cata mizerie ramane pe plaja dupa ce a plecat romanul... Nu ca as vrea sa ii disculp cumva pe hotelieri, barmani si alti nesimtiti de ospatari, da sa stiti ca acum sunt la munte, in Sinaia si aici, aproape ca la mare daca ceri o relatie sau mergi la restaurant intalnesti aceeasi nemernici, asa ca... Am fost in nordul tarii, la Vatra Dornei si Baia Mare, alta treabaaa. Bafta si concediu placut pe unde va mai duceti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar Gura Portitei nu incercati?

E drept..e pentru mai "pensionari", insa este singurul loc din tot Litoralul Romanesc..in care m-as duce!

E curat, mancare buna, camere cu aer conditionat, plaja curata si aproape libera.. poti sa joci si un fotbal pe ea...etc

Intradevar, nu sunt cluburi..discoteci, manele...etc!

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost de 1 Mai in Mamaia,destul de curatel,pentru doua zile a fost destul de ok(chiar ma gandeam ca sa mai civilizat romanu).Weekendul trecut am vrut sa ma relaxez vreo 2 zile,cand,ce za vezi(asculti)MANELE LA GREU,peste tot afise cu manelisti,care mai de care cu lantul mai mare la gat,pfoaaa,am innebunit.Mi-am luat salteaua si am stat vreo 5 ore in larg de fluiera un salvamar de ziceai ca se scufunda titanicul.DEZGUSTATOR.Nu mai merg la litoralul romanesc ever.Nu mai spun de alge care miroseau de la intrare in Constanta a mortaciune,de ziceai ca si-au deschis Protan pe plaja.Concedii Placute(dar in alta parte)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va recomand plaja de la Sulina, e drept nu se poate ajunge cu masina, dar merita din plin, apa curata, nu e foarte aglomerat si nisipul cred ca este cel mai fin nisip de pe tot litoralul

post-30651-1250431901_thumb.jpg

post-30651-1250431909_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati plaja de la Corbu! E un fel de Vama Veche de acum vreo 15-20 de ani. Cat o mai tine-o asa pana o invadeaza si pe aia. Nu prea am facut plaja in vara asta da parca n-am mai vazut asa multi colorati cu "ia samanta neamuleee". Ori n-am avut ochelarii de colorati la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost la una din vilele de pe plaja din Neptun. Foarte linistita locatia (pana cand am venit noi :D) si chiar a fost totul ok, cred ca mai mult a contat compania in care am fost.

Saptamana urmatoare o sa merg la Eforie Nord. Sa vedem acolo cum va fi mai ales ca o sa stau o saptamana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!