Jump to content

GTI SERVICE


UPO
 Share

Postare recomandată

Recomand cu caldura serviciile de tinichigerie/vopsitorie oferite de GTI SERVICE Iasi! Multumesc baietilor super de treaba de acolo si mai ales lui Cristian (membru vwforum) pt treaba excelenta facuta la masina mea (vopsire integrala). Forumistii din Iasi au vazut-o si au fost placut surprinsi... Sper sa nu aveti nevoie dar in caz de ceva, apelati cu incredere la GTI SERVICE!

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar is foarte curios sa vad cum ti-a iesit :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut masina inainte si dupa si pot spune ca a iesit bine vopsitul:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , nu am ce sa zic , a iesit foarte bine .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm profesionalismul vopsitorilor de de la GTI SERVICE,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am vazut masina vopsita si pot spune ca a iesit impecabil.Sper sa nu am nevoie de serviciile lor insa daca va fi cazul voi apela cu incredere! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna.

Ne puteti spune si noua unde este acest service ?

si cam ce preturi se practica?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Service-ul este situat pe Calea Chisinaului, cred ca in aceeasi curte cu centrul de daune. Au un site in constructie GTI Service. Eu mi-am vopsit bara fata la ei si sunt multumit.

dsc0086small.jpg

dsc0122yibig.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au iesit bine.Cat te-au costat sa le vopsesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin si eu cu feedback in cateva zile. Hai nenea Cristi cu oloiul ala, ca plec la munte si am nevoie de tigaie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Recomand si eu acest service, in special pe Cristi care a invatat fizica la viata lui in special "legea lui OM" :))

E de nota 10 ca si manopera executata.

Cei care au vazut masina pe la intilnire pot sa confirme...

Numai cei circotasi rau de tot au gasit mici "defecte" ...care le-am vazut si pe alte masini noi gen Audi adicatelea erau mici imperfectiuni care apar si la masinile noi...

Deci a iesit ca "noua" ...

Multumiri si pe aceasta cale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
bbogdanmircea

Cat ar ajunge la GTI Service niste retusari la aripa spate usi capota si bara fata pentru vopsea sarita din cauza pietrelor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

O da, superb...recomand...NOT!!!!! am fost si eu la ei cu niste componente de indreptat si vopsit (bara fata, aripa) si desteptii mi-au vopsit doar bucata indreptata, nu toata componenta, desi am platit vopsitul integral per componenta. Si bineinteles, la cateva saptamani, a inceput sa se vada....o fi aratand vopsitul tau fain frumos, dar atentie mare la indreptari si vopsiri componente, mai ales zgarieturi si/sau crapaturi....Sper sa fie in regula in final ce ai vopsit....

Concluzia mea: niste shmenari

Modificat de misterchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot afirma nimic despre service sau angajatii de acolo, dar multi vopsitori asa fac acum - tehnologie de blending - vopsesc doar reparatia apoi lacuiesc din nou tot elementul. E cea mai buna tehnologie pentru ei,putina vopsea,mai putina munca, nu mai trebuie sa se chinuie sa nimereasca perfect nuanta,iar clientul,teoretic, nu mai vede diferente intre panouri alaturate.La fel am patit si eu,am reparat ceva la o aripa si capota,cam 25x30 cm in total si m-am ales cu tot botul lacuit din nou,am mai avut usa si aripa dreapta spate,unde ei zic ca au vopsit doar zona reparata,insa peste tot se vede clar diferenta de nuanta. Poate fi si din cauza lacului nou,ar ma indoiesc.Oricum,pe fiecare deviz catre asiguratori aparea revopsire integrala elemente. Noroc ca nu am platit nimic,erau pe RCA si Casco.Faptul ca ti-au facturat revopsire integrala cam lasa de dorit,dar acum asa fac mai toti, costuri minime cu profit maxim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

O da, superb...recomand...NOT!!!!! am fost si eu la ei cu niste componente de indreptat si vopsit (bara fata, aripa) si desteptii mi-au vopsit doar bucata indreptata, nu toata componenta, desi am platit vopsitul integral per componenta. Si bineinteles, la cateva saptamani, a inceput sa se vada....o fi aratand vopsitul tau fain frumos, dar atentie mare la indreptari si vopsiri componente, mai ales zgarieturi si/sau crapaturi....Sper sa fie in regula in final ce ai vopsit....

Concluzia mea: niste shmenari

Nu am prea intrat in ultima vreme pe forum, insa vad ca este activitate aici, nu gluma.

Multumesc pentru aprecieri tuturor forumistilor care au apelat la serviciile GTI si care inteleg ce inseamna o reparatie bine facuta.

 

    Pt "misterchaser": Ca sa se stie ce colegi forumisti sunt printre noi (fara rautate cum face el) e bine de stiut ca a venit la service prin intermediul unui prieten politist - coleg cu el mi se pare - cu rugamintea de a rezolva o usoara tamponare la masina sa, dar sa coste cat mai putin posibil si sa fie gata intr-o singura zi. L-am chemat pe om intr-o sambata, in care am chemat peste program doi dintre baieti si i-am reparat / vopsit masina (un mondeo 2005) de la 8:00 pana la 13:00. Sincer, nici mie nu mi-a placut cum a iesit, totusi am predat masina pentru ca omul avea nevoie de ea in week-end. A revenit si i-am revopsit cele doua elemente (fara costuri suplimentare) tot grabit, rezultatul fiind totusi corespunzator. La cca 6-7 zile m-a sunat sa-mi spuna ca in lumina solara directa daca te uiti cu atentie, se observa blendinul si ca el nu mai suporta.

 

Acum, judecati voi daca eu ca service am gresit cu ceva in fata dumnealui. Eu zic ca nu. In service, o masina vine pe un tarif de 400-500 ron / element si programata atat cat spune seful de service ca si durata de executie, pentru ca de aia e pus acolo: sa se asigure ca fiecare masina are parte de timpul necesar executarii unei lucrari de buna calitate.

 

Daca un client vrea si cu 300 ron / element si sa fie gata in cateva ore, service-ul trebuie sa refuze reparatia in mod normal, lucru pe care l-am si facut dupa patania descrisa mai sus cu toti cei ca "misterchaser".

 

Oricum ar fi, cum spuneam, bine ca majoritatea clientilor nu sunt asa. Inca il mai astept pe domnul mofturos sa vina omeneste sa stea de vorba cu mine si sa gasim o rezolvare problemei in loc sa arunce cu noroi.

 

Cu stima, Cristian Tipu

Cat ar ajunge la GTI Service niste retusari la aripa spate usi capota si bara fata pentru vopsea sarita din cauza pietrelor?

 

Conteaza daca vopseaua este metalizata sau nu, ce reparatii ar trebui eventual facute inainte de vopsire pe respectivele elemente, etc. Noi tot in calea chisinaului suntem. Cand ai timp, te asteptam sa vedem masina si facem un pret sa fie pe placul tau.

PS: Intre noi fie vorba, nu exista retusari. Vreau sa vad acea "retusare" care sa nu se vada ca o nuca in perete pe elementul retusat. Promit sa ofer explicatiile necesare la momentul vizitei in service.

Modificat de GTI SERVICE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Multumesc si eu pe aceasta cale GTI Service, pentru o treaba bine facuta si prompt. Recomand !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!