Jump to content

Filtrul de particule


sebus
 Share

Postare recomandată

posibil datorita DSG-ul, altfel se simte - oricum, in rest - la cei cu manuala - masina trebuie sa traga un pic mai slab.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am masina de 6 luni dar nu am sesizat niciodata cand si-a facut regenerarea . Cam la 2 saptamani verific cu vcds-ul gradul de infundare . Chiar de 3 zile m-am uitat si aveam 40 % , in urmatoarea zi am facut un drum de 50 km iar cand am ajuns acasa aveam 3 % , deci si-a facut treaba regenerarea dar eu nu am sesizat acest lucru . Mentionez ca am mers normal , turatii 2100 - 2500 .

Cum spune si Florin , daca totul e OK isi face treaba singur .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Regenerarea o simti mai ales cand stai pe la semafor si ea isi face numarul... in mers, drum lung... nu simiti nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

sall tuturor...cum verifici cat la suta e infundat filtru? multumesc de raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intri pe 01-Engine apoi te duci pe blocurile de masura aferente. pentru motoare PD: MVB 075.3: Particle Filter Load, pentru CR-uri: MVB 108.2: Particle Filter Soot Mass (calculated) Alternate group 241.2 if 108 is blank

MVB 108.3: Particle Filter Soot Mass (measured) Alternate group 241.3 if 108 is blank

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!